تاریخچه ورزش پیلاتس و فواید آن برای بدن

ورزش پیلاتس
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 2.47K

ورزش پیلاتس یک سیستم تناسب اندام است. در قرن بیستم توسط ژوزف پیلاتس گسترش یافت. پیلاتس در طول جنگ جهانی اول توسط ژوزف به عنوان برنامه ای برای توان بخشی به مصدومان جنگ، شکل گرفت. به این منظور پیلاتس برای کمک به سربازان آسیب دیده طراحی شد تا سلامت شان را از راه تقویت، کشش و استحکام عضلات بدست آورند.

ژوزف در گذشته گفته بود: پس از مرگم، آن ها خواهند گفت که حق با او بوده است من پنجاه سال از زمان خود جلوتر هستم “و او بود”. پیلاتس حرکت مشخص که به کنترل و تکنیک تکرار های زیاد احتیاج دارند را ترجیح می داد. او اعتقاد داشت که سلامت جسم و ذهن به یک اندازه ضروری است. پیلاتس با استفاده از تنظیم صحیح مرکزیت، تمرکز، کنترل، دقت، تنفس و حرکات روان ( اصول مهم پیلاتس) برای بنیان نهادن یک بدن ورزیده استفاده کرد.

 پیلاتس چیست

کلاس های تمرینی پیلاتس عضلاتی قدرتمند، با انعطاف و کشیده و با تاکید بر کشیدگی بدون و تراز بودن ستون فقرات در مقایسه با عضلات کوتاه و حجیم در سایر تمرینات می سازد.

ورزش پیلاتس بر هسته مرکزی بدن که می تواند به عنوان “نیروگاه بدن” باشد، توجه دارد. هسته بدن جایی میان شانه ها و لگن (بدون در نظر گرفتن بازوها و پاها) است و تمام عضلات این قسمت را احاطه می کند. مهمترین ماهیچه های هسته مرکزی، ماهیچه های متقاطع شکمی، عضلات کف لگنی و عضلات چند شکافی هستند که در روش پیلاتس مورد پرورش قرار می گیرند.

ورزش

به دلیل توجه و تمرکز بروی هسته مرکزی بدن، پیلاتس به تنها در رسیدن به تناسب اندام بلکه در بازسازی و توانبخشی بدن نیز مورد توجه و محبوبیت است. پیلاتس می تواند در پیشرفت فرد از طریق تحرک در فعالیت هایی که به صورت روز به روز ارائه می شوند مورد استفاده قرار گیرد. به درستی مشخص شده که تقویت هسته مرکزی و آگاهی در بهبود وضعیت در تسکین و جلوگیری از دردهای پشت، گردن و مفاصل موثر است.

منافع پیلاتس چیست؟

آموزش پیلاتس

منافعی که ورزش پیلاتس برای شما فراهم می آورد بی نهایت است طوری است که می توانیم برایتان آنقدر بگوییم تا مخ تان خرده شود!!!! اما برای صرفه جویی در وقت در اینجا برخی از منافع بی شمار پیلاتس را آورده ایم که هیجان زده خواهید شد. در طول حرکات پیلاتس تمرکز بروی تقویت و کشیدکی عضلات در یک زمان سبب ایجاد عضلات کشیده و خیلی قوی خواهد شد بدون اینکه حجم بگیرند. این نتایج بر خلاف تمرینات دیگر است که باعث حجم می شوند پس اگر فکر می کنید که تا کنون همه روش ها برای بدنی که خواسته اید امتحان کرده اید اما موفق نبوده اید، پیلاتس ما شما را مبهوت خواهد کرد.

  • شما می توانید انتظار لاغری، پیشرفت خوب انعطاف، افزایش تحرک حتی در مدت زمان کوتاهی داشته باشید. تنظیم صحیح وضعیت که سبب می شود شما متفاوت، با ظاهر بلند تر و کشیده تر، نشستن صاف و تحرک با تعادل و هماهنگی بهتر باشید.
  • شما یک احساس قدرت درونی و آگاهی از توانایی بدن تان در رفع نیازها فردی خود خواهید کرد. این طرز فکر تازه کشف شده به شما امکان این را می دهد که بتوانید به موثرترین شکل ممکن و با استفاده از بهترین زمان ممکن به تمرین و پرورش خود بپردازید.
  • این یک وضعیت و مسکن خوب برای تسکین استرس است. پیلاتس مانند “ام” و حواسی که در یوگا و مدیتیشن به کار می رود نیست اما حفظ ارتباط ذهن و بدن که در طول حرکات پیلاتس نگه می دارید سبب از بین رفتن استرس ها خواهد شد.
  • پیلاتس از نوع ورزش هایی که سبب خستگی و کهولت و پریشانی شما می شود، نیست. در عوض شما دارای سطح بالایی از انرژی ذهنی شفاف و متمرکز ، بدنی که احساس قدرت و کنترل از طریق تمرینات چالشی، خواهد بود.
  • پیلاتس به شما تاثیر بدنی مثبت روی همه سیستم های بدن، به حرکت در آوردن و حذف سموم و زوائد خواهد بخشید. شما متوجه پیشرفت و بهبود گوارش تان و افزایش سرعت متابولیسم تقویت و ثبات سیستم ایمنی بدنتان خواهید شد.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید