روش های پنهان کردن جوش صورت

پنهان کردن جوش صورت
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 7.37K

یکی از بدترین چیزها نگاه کردن به آینه و دیدن یک جوش در پیشانی است. خوشبختانه، به آسانی می توان جوش صورت را پنهان کرد و به فعالیت روزانه خود پرداخت. ابتدا، باید یاد بگیرید که آنرا نادیده بگیرید و سپس می توانید با کمی آرایش آن را پنهان کنید. آقایان نگران نباشند! کمی آرایش برایتان خوب است، درحال حاضر همه آرایش می کنند تا نقص هایشان را بپوشانند، هیچ کس هم نخواهد فهمید!

نادیده گرفتن جوش صورت

۱- از یک شوینده استفاده کنید

درمان سریع جوش صورت

یک صابون نرم برای صورت خود انتخاب کنید. از شوینده هایی که سفت هستند استفاده نکنید. همچنین از محصولاتی استفاده کنید که الکل نداشته باشند. این محصولات تاثیر بدی خواهند داشت.

  • هیچگاه از شوینده های ناملایم استفاده نکنید، می توانید محصولات مخصوص به جوش را خریداری کنید که موثراند. دنبال محصولاتی باشید که از سالیسیلیک اسید یا بنزوئیل اکسید درست شده باشند. سالیسیلیک اسید، منافذ را می بندد و ورم و قرمزی را کاهش می دهد. بنزوئیل اکسید، باکتری ها را می کشد و پوست را می تراشد.
  • با آب ولرم صورت خود را با شوینده بشویید. آب گرم، پوست را خشک می سازد.

۲- از پدهای پاک کننده آرایش استفاده نکنید

علت جوش صورت

بیشتر این پدها دارای الکل و دیگر مواد شیمیایی هستند که می تواند به پوست صدمه بزند. بیشتر مردم خیلی سخت آن را به صورت خود می کشند، چراکه که پاک کردن آرایش با آنها کمی سخت است. این کارها می تواند باعث به وجود آمدن جوش شود.

  • هنگامی که صورت لک داشت، با صابون و آب صورت خود را برای پاک کردن آرایش بشویید.

۳- جوش را آرام بمالید

بعد از دوش گرفتن در صبح هنگامی که خواستید صورتتان را بشویید، با یک حوله یا لیف خیلی آرام برروی جوش بمالید. دوش می تواند سلول های مرده پوست اطراف جوش را پاکسازی کند، پس خیلی نرم حوله را برروی جوش بمالید.

۴- بعد از شستن، مرطوب سازی کنید

بعد از اینکه در شب صورت خود را تمیز کردید، حتما صورت را مرطوب کنید. از مرطوب کننده های ملایم استفاده کنید. همچنین می توانید در صبح بعد از شستن صورتتان، آنرا مرطوب سازید. اما به طور اصلی بر روی نقاط خشک تمرکز کنید.

۵- از یخ استفاده کنید

جوش صورت

یک تکه یخ را در لیف خود بیاندازید. یک دقیقه بر روی پوست تمیز خود نگه دارید. اگر جوش ازبین نرفت، ۵ دقیقه صبر کنید دوباره یک دقیقه یخ را بگذارید.

پنهان کردن جوش صورت با وسایل آرایشی

۱- چراغ ها را روشن کنید

درمان سریع جوش صورت

بهترین راه هنگام آرایش کردن، داشتن نور به اندازه کافی مخصوصا هنگامی که می خواهید جوش را پنهان کنید، است. قبل از شروع از داشتن نور کافی مطمئن شوید.

۲- یک سفید کننده بردارید

جای جوش صورت

از سفید کننده قبل از کانسیلر (کرم پنهان کننده) برای پنهان کردن جوش استفاده کنید. از سفید کننده های زرد یا سبز استفاده کنید تا قرمزی را ازبین ببرند.

۳- سفید کننده را بمالید

از قلم مو کانسیلر برای سفید کننده استفاده کنید. به مقدار کافی بمالید چرا که مقدار زیادتر باعث جلب توجه می شود تا پنهان کردن! از انگشتان خود برای مالیدن استفاده کنید.

  • همچنین اگر قلم مو کانسیلر نداشتید، می توانید از پد های پارچه ای استفاده کنید.

۴- کانسیلر را اضافه کنید

حرکت بعدی، استفاده از کانسیلری هست که به رنگ پوست نزدیک باشد. کمی از قلم مو را نزدیک نواحی سفید کننده بزنید. و دوباره، کمی سفید کننده بمالید.

  • هنگام خرید کانسیلر کمی از آن روی فک خود بمالید تا رنگ هماهنگ را بیابید. کانسیلرهای نرم کننده، به مرطوب سازی پوست هنگام پنهان کردن آن کمک می کنند.
  • به یاد داشته باشید که در فصل های زمستان و تابستان نیاز به کانسیلرهای متفاوت خواهید داشت، مخصوصا اگر اهل آفتاب گرفتن هستید. در بهار و پاییز می توانید از مخلوط آنها استفاده کنید.

۵- مخلوط کنید

مطمئن شوید رنگ کانسیلر با رنگ پوستتان هماهنگی دارد. خیلی آرام انگشتان خود را در اطراف سفید کننده و نواحی دیگر پوست بمالید.

۶- پودر بزنید

پودر، کمک می کند تا آرایش، در طول روز باقی بماند. پودر را بر روی آرایش بپاشید. اما آنرا مالش ندهید.

پنهان کردن جوش صورت با کانسیلر و پنکیک

۱- کانسیلر مناسب را انتخاب کنید

درمان سریع جوش صورت

دراین مرحله، شما نیاز به کانسیلری دارید که دقیقا هماهنگ با رنگ پوست باشد. در آخر پوشش کانسیلر را خواهید دید.

۲- از قلم مو کانسیلر استفاده کنید

کمی کانسیلر روی قلم مو بمالید، قلم مو را روی جوش بگذارید و بچرخانید.

۳- آن را بمالید

از انگشتان استفاده کنید. روی گوشه ها تمرکز کنید تا دیگر گوشه ای باقی نماند، باید با پوست یک دست شود.

۴- از پنکیک استفاده کنید

از پنکیکی استفاده کنید که هماهنگ با رنگ پوست باشد. تمام صورت را بپوشانید. روی جوش نروید، فقط اطراف آن را بزنید.

۵- پودر بزنید

پودر را فقط روی جوش بزنید. برای زدن پودر از انگشتانتان استفاده کنید (همرنگ پوست باشد). روی جوش بمالید. پودر باعث می شود که یک دست شود.

رسانه دکتر سلامت

روش های پنهان کردن جوش صورت
3.7 (73.33%) 3 vote[s]
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید