درمان خانگی هموروئید – بواسیر

درمان هموروئید
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 4.38K

هموروئید شایعترین بیماری مقعد است. احتمالاً نیمی از افراد تا سن پنجاه سال، به هموروئید دچار می‌ شوند. هموروئید ها ناشی از گرفتاری سیاهرگ ‌های ناحیه مقعدی هستند. اگر به هر علتی، فشار بیش از حد به پایین راست روده (رکتوم) و ناحیه مقعدی وارد شود، به طور غیرطبیعی این سیاهرگ ‌ها متورم می ‌شوند. برای درمان خانگی هموروئید نارون کوهی، سالهاست که برای خاصیت ضد درد استفاده می شود. برای خود پد های بزرگ و قابل استفاده از نارون کوهی، درست کنید تا هموروئید خود را تسکین دهید وآن را کم کنید.

درمان خانگی هموروئید

۱- نارون کوهی تهیه کنید

نارون کوهی  را می توانید در هر فروشگاهی به صورت داروی مایع (معمولا در شیشه های ۱۲ انسی) پیدا کنید و از پوشک های نوزاد استفاده کنید، اما آن را در توالت نیاندازید. همچنین می توانید از نوع های چند بار مصرف استفاده کنید.

۲- نارون کوهی را به پوشک اضافه کنید

بواسیر

بر روی یک پوشک جدید، مقداری از شیشه را بریزید. (از ۱۲ انس بیشتر نشود). مطمئن شوید که کاملا مرطوب شده است. ممکن است حالت خیلی خیسی داشته باشد چرا که یک یا دو شیشه را بر روی پوشک ریخته اید. فقط در صورت نیاز مقدار دارو را بیشتر کنید.

۳- محل های مورد نظر را با مالش پوشک، خشک کنید

درمان بواسیر

مانند استفاده از دستمال کاغذی بعد از هربار شستشوی خود، از آن استفاده کنید.

۴- مایع را نگه ندارید

درمان خانگی بواسیر

می تواند خیلی خیس و جمع شونده باشد و خیلی موثر به نظر نیاید. ممکن است خیلی نگران کننده باشد که دقیقا کدام نارون کوهی است و باید روی محل مورد نظر مالیده شود.

۵- از ادرار بپرهیزید تا مایع اضافی به پوشک برگردد

بیماری هموروئید

اگر مشکلاتی در دفع داشتید، یا مشکلاتی بر روی پوست دستهایتان، از ایجاد آلودگی جلوگیری کنید.

۶- مرتب انجام دهید تا درمان شوید

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۴ دیدگاه

  • سلام ممنون بابت مطلباتون..من الان چندسالی هست ک بواسیردارم امامشکل خاصی باهاش نداشتم.فقط به صورت فصلی بعضی وقتا ظاهرمیشه..لازمه ازنارون کوهی استفاده کنم حتما؟؟؟؟؟

  • باسلام خسته نباشید -من زائده اضافی بواسیر دارم خیلی کوچیکه-میخوام که اون‌زائده رو از بین ببرم البته به درمان سنتی و داروی گیاهی-میگن روغن نارون گوهی زائده رو از بین میبره؟ درسته؟
    و اینکه سفارش اینترنتی هم داره؟؟

  • ممنون میشم اگه منو راهنمابیی کنین‌ و پاسخ بدین خیلی برام مهمه که اون زائده رو از بین ببرم-میگن ۱۰ روز از روغن نارون کوهی روی موضع استفاده شه زائده رفته رفته ناپدید میشه

دیدگاهتان را بنویسید