چگونه خانواده شاد داشته باشیم ؟

خانواده شاد ایرانی
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 2.19K

یک خانواده شاد و کامل شامل کلیشه ای، عشق بین زن و شوهر، زندگی شاد و مفرح با یک روش راضی کننده زاد و ولد، می شود. گم شدن یک عضو از این نوع خانواده، معنی عدم تکامل و غیر شاد بودن خانواده را می رساند. همزمان یک مادر دلسوز و یک همسر عاشق بودن، گیج کننده و به صراحت غیر ممکن به نظر می رسد. خیلی مهم است که بین این دو نقش یک توازن برقرار کرد، تا از تلاش های غیر طبیعی و پشیمانی های آینده جلوگیری کرد. از سوالات فرزندانتان و غفلتتان در مورد زمان دور بودن از خانواده و همسرتان و خاموش کردن امیال جنسی او، خوشتان نخواهد آمد. این مقاله در کوشش است که خانم هایی که در تلاش برای ساختن یک خانواده شاد ایرانی هستند را آموزش دهد درحالی که همچنان یک مادر عالی هستند.

یک برنامه روزانه برای پیوند خانواده

۱- یک برنامه ریز حرفه ای برای فعالیت های روزانه ی خود باشید

خانواده شاد و موفق

مثلا می توانید برنامه روزانه خود را بنویسید و زمان انجام آن را تخمین بزنید. چیزی مانند این:

  • ۷ تا ۷.۳۰ صبح: بچه هارا برای رفتن به مدرسه آماده کنید و صبحانه را درست کنید (صبحانه ی مورد علاقه ی بچه هارا درست کنید تا به آنها یادآوری کنید که آن ها اولویت بیشتری نسبت به شما دارند.) فراموش نکنید، قبل از ترک کردن خانه برای رفتن به مدرسه، بچه ها را ببوسید و بغل کنید. حرکات فیزیکی برای کودکان اهمیت زیادی دارند.
  • ۷.۳۰تا ۸ صبح: بعد از رفتن بچه ها به مدرسه، به سمت شوهرتان بروید (همیشه یک عطر خوشبو بزنید تا اورا اغوا کنید) اورا با رمانتیک ترین حالتی که می توانید بیدار کنید. برایش یک صبحانه داغ و تازه بر روی تخت ببرید (این کار باعث می شود اورا گرم و نرم کنید) خیلی آرام به صورتش ضربه بزنید و او را ببوسید بدون اینکه غربزنید. یک بیدار سازی با سرو صدا معمولا فرد را در کل روز بداخلاق می کند. از صبحانه خوردن با همدیگر لذت ببرید. یک فنجان قهوه با صبحانه لذت بخشتان بنوشید. این کارها با شریک گرمتان، باعث می شود که حالش را خوب کنید و شهوتش را برای نزدیکیتان، برانگیخته کنید. برای رفتنش به محل کار او را آماده کنید. کیف لپتاپش، سوییچ ماشین، موبایل و غیره را نگه دارید. در مکان مناسب، قبل از اینکه اورا به محل کار بفرستید، او را ببوسید. همه اینها باعث می شود که او به شما وابسته شود. غذای سگ را بدهید. کارهای خود را انجام دهید. سوییچ خود را بردارید و کارهایی که رئیستان ازتان خواسته است را انجام و آماده کنید.
  • ۹ صبح تا وقتی که بچه ها برگردند سعی کنید تمام کارهای خانه را قبل اینکه بچه ها برگردند، انجام دهید. ناهار و شام را وقتی تنها هستید آماده کنید و کارهایی که وقت را هدر می دهند را انجام ندهید. کارهای اولیه را به تاخیر نیندازید مثل لباس شستن،غذا پختن، خرید کردن و تمامی کارهایی که باعث می شوند خوشی بعدازظهر را ازشما دریغ کنند. سرکار بروید. اگر لازم بود، کودکتان را به پرستار بسپرید. اگر کودک پیش دبستانی در خانه دارید و بیرون خانه کار می کنید، همزمان هم کار کنید هم از کودک نگه داری کنید. بچه ها را از مدرسه در ساعت مقرر بردارید و آنها را از معابری ببرید که بعد مدرسه از آنجا می آیند. اگر امکانش هست، چندکار همزمان انجام دهید مثلا از خشکشویی لباس ها را بردارید، افراد مسن خانواده را که برایتان اهمیت دارد را بردارید یا کتاب های کتابخانه را برگردانید.
  • وقتی بچه ها برگشتند یک استقبال خیلی گرمی از آنها بکنید، آنها را بغل بکنید تا آنها بفهمند که مدتی که در مدرسه بودند، دلتنگشان بودید. درمورد فعالیت های مدرسه شان حرف بزنید مانند هراتفاق جالبی که در مدرسه رخ داده و آنها را به گفتن احساساتشان، پشیمانی ها و آرزوهایشان تشویق کنید. سعی کنید هنگام غذا دادن به آنها در تکالیفشان کمک کنید، قبل از اینکه شوهرتان برسد. بگذارید که بازی بکنند و استراحت داشته باشند و در خانه احساس راحتی داشته باشند.
  • زمانی که شوهرتان برگشت زمان تعیین کننده ای است، بعد از داشتن یک روز پر تنش همسرتان نیاز دارد که خود را ریکاوری کند و باید احساس آرامش در کانون خانواده را داشته باشد. آماده شوید! خود را تمیز کنید، یک آرایش ملایم داشته باشید، موهایتان را به حالتی که دوست دارد درآرید، لباس زیبا (اغواکننده) بپوشید و از همه مهم تر برای استقبال از شوهرتان یک لبخند زیبا بزنید. اصلا از کنایه زدن و بی تفاوتی شوهرتان، دلسرد نشوید. برایش یک فنجان چای یا فنجان داغ یا یخ بیاورید.(بستگی به آب و هوا دارد) بگذارید آرام و ریکاوری شود. در مورد مشکلات خانوادگی در آن زمان بحث نکنید. بگذارید استراحت داشته باشد.اگر شما هم کل روز را کار کرده اید، بدانید که شوهرتان همچنان می تواند رفتار های خودش را داشته باشد مخصوصا اگر شما هم همان رفتار را داشته باشید.
  • هنگامی که او دارد چرت میزند یا در حال دوش گرفتن است، با بچه ها باشید. برایشان اسنک های مورد علاقه شان را درست کنید تا شکم های گرسنه شان را سیر کنید. به یاد داشته باشید که کودک راضی همیشه یک کودک راضی خواهد ماند! کودکان در طول روز باید ۱۶۰۰ کالری مصرف کنند. با متخصص کودکتان چک کنید که مطمئن شوید بیشتر از این به آنها غذا نمی دهید و آنهارا چاق نمی کنید.
  • وقتی که شوهرتان استراحت کرد، دنبال همراهی شما و داشتن یک زمان با خانواده گرم و صمیمی می گردد. برای فعالیت هایی که کل خانواده را دربرمی گیرد آنها را تشویق کنید بین افراد یک زنجیره قوی ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که زمان هایی که باهم می گذرانید، جز خاطرات گرم و به یاد آورنده می شوند. باهمدیگر فیلم تماشا کنید. بازی های جمعی انجام دهید تا سرگرمی را زنده نگه دارید، خاطرات جالب را تعریف کنید و باهم بخندید.

پرحرارت و به روز باشید

۱- نگذارید شوخی از زندگیتان برود

خانواده خوشبخت

عاطفه و شهوت، اساس و جوهر ادامه دادن هر رابطه گرم و با ارزش است. به یاد داشته باشید که چهره و رفتار شما بر روی اعضای خانواده و رفتارهای آنها در زندگی تاثیر دارد شعله های شادی را در خانواده برافروخته کنید و شادی را زنجیری قوی بین افراد خانواده، مانند یک یگان بسازید. اشتراک احساس، برای بازی کردن هر دو نقش مادر بودن و یک عاشق بودن خیلی هم سخت نیست.

۲- چهره جدی به خود نگیرید که باعث دوری فرزندان شود

وقت گذراندن با همسر

پرجوش و به روز باشید، پر از حرارت و زندگی. شوهرتان نیز از داشتن یک شریک شاد و پرهیجان لذت می برد. بازی کنید، بخندید و زندگیتان را با بچه ها و شوهرتان بگذرانید. اگر خنده های زیادی در حرف های خود داشته باشید، تغییرات خوب و تمیز خواهید یافت.

۳- منبع تشویق و انگیزش برای شوهر و فرزندانتان باشید

وقت گذراندن با کودک

اینکار ها را بکنید تا آنها احساس امنیت و عشق در مرزهای خانواده داشته باشند. شوهرتان نیز به طور طبیعی جذب شما می شود وقتی که احساس آرامش روحی و فیزیکی را درکنار شما بیابد.

۴- سعی کنید با همسرتان یک دوست باشید تا یک عاشق

گذراندن وقت

باید احساساتش، امیالش و اولویت هایش را درک کنید. باید خیلی به او نزدیک باشید و در واقع به روحش وصل باشید. چین خوردگی پیشانی یا برق چشم هایش باید پیام را در زمان درست انتقال دهد. باید سعی کنید که یک دلبر باشید نه فقط یک هم اتاقی.

خانواده با یکدیگر در رابطه باشید

۱- تمام افراد خانواده را در تماس نزدیک با یکدیگر نگه دارید

وقت گذراندن با کودک

باید یک نقش مثبت برای ساختن یک زنجیر محکم بین افراد خانواده بازی کنید. باید عادت بحث کردن و به اشتراک گذاشتن مشکلات و نگرانی ها را با شوهر و فرزندانتان گسترش دهید و به همین منوال باید آنها را به در تماس بودن یکدیگر در مورد مشکلاتشان نیز نگه دارید.

  • بچه ها را برای صحبت با پدرشان و گذراندن زمان با او تشویق کنید. بچه ها باید درمورد اتفاق های زندگیشان با پدرشان صحبت کنند و نصیحت های اورا بخواهند. با این روش، می توانید کل وقت را در کنار هم بگذرانید و بیشتر بهم نزدیک شوید.

۲- آخرهفته ها را بازی کنید تا کل خانواده لذت ببرند

وقت گذراندن با خانواده

گردهمایی های خانوادگی، پیک نیک، یک روز در خانه ی ییلاقی، تماشای فیلم با یکدیگر و یا یک رانندگی کوتاه، می تواند یک ذوق تازه برای خانواده ایجاد کند.

۳- حداقل یک وعده غذا را در طول روز با هم باشید

پیوند خانواده

شام خوردن، بهترین زمان برای این است که کل خانواده کنار هم دور میز جمع شوند و اتفاق های روزانه شان را به اشتراک بگذارند. بهترین را بسازید تا زنجیره خانواده را مستحکم کنید.

عاشقانه زندگی کردن

۱- اجازه ندهید که شهوت از زندگی متاهلیتان از بین برود

شوهرتان نباید از امیال جنسی اش راضی باشد وقتی که تمام شما برای بزرگ کردن فرزندانتان است. نگذارید که عشقبازی یک فعالیت روتین و خسته کننده شود.

  • در زمان رابطه جنسی، نیرو و حرارت را با فریب دادن همسرتان به اینکه او مهم و خواستنی است، بیاورید. نگذارید که شوهرتان دنبال گزینه های بهتر در جایی دیگر باشد. بچه ها را زود بخوابانید. دو فنجان چای سبز به همراه هم بنوشید و از یک عصرعاشقانه لذت ببرید.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید