روش های مراقبت از مو

روش های مراقبت از مو
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 2.16K

موی سالم و زیبا یکی از اجزای مهم در ظاهر هر دختر امروزی است. اما مراقبت از مو نیازمند زمان و تلاش بسیار است. برای کمک به شما در این چالش روزانه، مجموعه ای از نکات مفید را به شما پیشنهاد می کنیم که به شما نشان می دهد چگونه با کمترین سعی ممکن به مراقبت از مو وظاهری عالی برسید.

راههای مراقبت از مو

۱- از نی یا چنگال برای فر کردن موهایتان استفاده کنید

می توانید یک دسته از موهایتان را دور دندانه های چنگال بپیچید و با تافت مو ثابت کنید.

۲- موهایتان را با آبلیمو روشن تر کنید

به شما خواهیم گفت که چگونه با استفاده از آبلیمو و خورشید، رشته موهای روشنی بسازید. همچنین این نکته به کسانی که موهای روشن دارند کمک می کند که زردی موهایشان گرفته شود.

۳- نرم کننده را با آب مخلوط کنید

مراقبت از مو

این روش برای کسانی که دوست دارند انواع مختلف بستن و بافتن مو را داشته باشند مفید است. نرم کننده خود را همانطور که نشان داده شده است ، با آب داغ مخلوط کنید. آن را روی موهای خیس بزنید و سپس به آن حالت دهید. آرایش موی شما مدت زمان بیشتری و با ظاهر تمیز تر و درخشان تری سالم می ماند.

۴- به شامپوی خود جوش شیرین اضافه کنید

یک قاشق جوش شیرین به ظرف شامپوی خود اضافه کنید و مانند همیشه موهای خود را بشویید. اینجا جوش شیرین مانند نرم کننده عمل می کند. این روش را برای داشتن موهای براق و شفاف امتحان کنید.

۵- به گیره موهای خود تافت بزنید

مراقبت از مو رنگ شده

زمانی که مشغول آماده کردن ظاهر خود هستید، مطمئن شوید که که گیره های مو سر جای خود می مانند. با تافت زدن به آنها  یا زدن شامپوی خشک ۲ دقیقه قبل از استفاده.

۶- موهای دم اسبی خود را بلند تر نشان دهید

محصولات مراقبت از مو

یک روش ساده اما موثر برای اینکه موی بسته شده شما بلندتر به نظر برسد در اینجا نشان داده شده است.

۷- موهای دم اسبی خود را پرتر نشان دهید

مراقبت از مو

همانطور که نشان داده شده است در وسط قسمتی که موها بسته شده است گیره کوچکی بزنید تا موها پرتر نشان داده شوند.

۸- قبل از دوش گرفتن موهای خود را شانه کنید

برای کاهش ریزش مو در طول شستشو، قبل از رفتن به حمام با دقت موهای خود را شانه کنید.

۹- خودتان گچ مو بسازید

رشته های چند رنگ مو در فصول کمی مد بوده اند. به هر حال نیازی به رنگ فانتزی یا گچ مو ندارید. می توانید با انجام این دستورالعمل هرچیزی را خودتان بسازید.

۱۰- به جای گچ مو از سایه چشم استفاده کنید

مراقبت از مو هنگام خواب

برای داشتن موهای رنگارنگ جذاب نیازی به گچ مو یا رنگ فانتزی نیست. تعدادی سایه رنگی درخشان بردارید، دسته ای از موها را جدا کنید و همانطور که نشان داده شده است در طول موها از بالا تا پایین بکشید. برای تکه های صورتی از رژگونه استفاده کنید.

۱۱- الکتریسیته ساکن را از موهای خود دور کنید

راههای مراقبت از مو

قبل از شانه کردن موها، یک ورقه خشک کن، به شانه وصل کنید. همانطور که نشان داده شده است آن را روی مو ها بکشید. این روش کمک می کند که الکتریسیته ساکن از موهایتان دور باشد و موهای شما مدت زمان بیشتری لطیف بماند.

۱۲- موهای متلاطم را نرم کنید

وقتی که موها را دم اسبی می بندید یا می بافید، برای اینکه موها به طور پراکنده ازآن بیرون نباشند، کمی نرم کننده (یا لوسیون) روی مسواک بزنید و آن را روی موها در جهت رشد موها بکشید. همان طور که در فیلم نشان داده شده است این روش به عنوان یک تکنیک کمک می کند که دسته موهای شما در طول روز نرم و براق بماند.

۱۳- با استفاده از فویل و اتو مو، موج های ملایم درست کنید

محصولات مراقبت از مو

برای ساختن موج های ملایم در موها، اسپری heat-protectan که قابلیت ثابت نگه داشتن حالت موهایتان را دارد، را روی مو های خود بزنید و مو های خود را چند دسته کنید. موهای خود را حلقه ای بپیچانید و هر حلقه را در فویل بگذارید و با اتو مو داغ، آن را به مدت ۱ الی ۲ دقیقه بفشارید. سپس فویل را بردارید.

۱۴- موهای باز مرتبی داشته باشید

مراقبت از مو

برای داشتن دسته های پریشان و طبیعی مو، موهایتان را بااین دستورالعمل، تیغ ماهی ببافید. این کار را قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید، قبل از اینکه شروع به بافتن کنید موهایتان را خیس کنید و اجازه دهید کمی مرطوب بماند. صبح روز بعد بافت را باز کنید و موهایتان را با اسپری، حالت ثابت دهید.

۱۵- روغن نارگیل استفاده کنید

روش های مراقبت از مو

روغن نارگیل پوست سر را مرطوب می کند و برای مقابله با شوره سر مفید است. کمی از روغن را به ریشه موها بزنید و بگذارید در طول شب روی سرتان بماند. صبح روز بعد با استفاده از شامپوی معمولی آن را بشویید.

۱۶- موهای چتری داشته باشید

اگر شما دوست دارید که موهایتان را چتری بزنید ولی مردد هستید که آنها راکوتاه کنید یا نه، با استفاده از دستورالعمل بالا، از اکستنشن استفاده کنید.

۱۷- موهای خود را در حوله نپیچید

مراقب باشید که چگونه از حوله استفاده می کنید. پیچیدن مو ها درحوله می تواند آسیب جدی به موها بزند. به جای آن، با فشردن موها، آب اضافی آن را بگیرید و اجازه دهید که در هوای آزاد خشک شوند.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید