آینده جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 868

به تازگی دکتر دوپر مؤسس کلینیک ویسیج در تورنتو از سوی سازمان بهداشت جهانی جایزه ای را به عنوان مدیر بهترین کلینیک جراحی پلاستیک دریافت کرده است. این کلینیک چهار سال متوالی به خاطر ارائه بهترین خدمات به مشتریان هدایای بسیاری را دریافت کرده است.

دکتر دوپر که کانادایی است یکی از جراهان برجسته دنیا و از متخصصان زیبایی به حساب می آید. تخصص او در زمینه زیباسازی چهره و بدن با استفاده از ایمپلنت و جراحی های دشوار صورت است. به تازگی با او درباره آینده جراحی زیبایی و دیدگاه های شخصی اش گفتگویی کردیم.

پرسشگر: برنده شدن جایزه بهداشت جهانی برای شما چه مفهومی داشت؟

دکتر دوپر: برای من این مفهوم را داشت که تیم ما نه تنها خدمات بسیار خوبی ارائه کرده بلکه بیماران در کلینیک ما با خدمات به روز و تازه تجربه متفاوتی داشته اند. من یک تیم متخصص را برای خدمات به مشتریان استخدام کردم. این خدمات عبارتند از مراقبت های سنتی ژاپن از پوست، تزریق ژل و پروتز سینه و باسن.

جراحی پلاستیک

پرسشگر: بیشترین تغییری که شما در ۱۵ سال گذشته در زمینه درمان های زیبایی دیده اید چه بوده است؟

دکتر دوپر: وقتی به صورت حرفه ای این کار را شروع کردم بوتاکس و تزریق ژل تازه داشت معرفی می شد. جراحان پلاستیک قدیمی در برابر روش هایی “غیر از جراحی” مقاومت می کردند. اما من این روش ها را پذیرفتم چون بیماران پس از ۴ تا ۵ ماه وقتی به من مراجعه می کردند گزارش می دادند که نتایج خوبی را در ظاهر خود مشاهده می کنند و خیلی راضی بودند که در زمانی کوتاه و با کمترین درد توانستند به نتیجه مطلوب دست یابند.

اما به تازگی چند مورد جدید معرفی شده یکی “گامی بیر” که برای ایمپلنت سینه است و انسجام قابل توجهی دارد و احتمال از بین رفتن آن کمتر است و قدرت چسبندگی آن بالاست. مورد بعدی پیوند چربی است که برای جوان سازی صورت و تقویت باسن و برجسته کردن لب ها کاربرد دارد. استفاده از لیزر هم کاربرد فراوانی پیدا کرده و برای اصلاح مشکلات پوستی و حتی افتادگی پوست به کار می رود.

 پرسشگر: بنابراین توصیه شما برای نتیجه بهتر این روش های جدید است؟

دکتر دوپر: این دو روش تازه هستند به همین دلیل هنوز پیشگیری از عوارض آنها مشخص نشده ولی  همچنان تأثیر تزریق بوتاکس و ژل بر روی چروک صورت را نمی توان انکار کرد. هم انجام آن ساده است و هم تأثیر آن را در کوتاه ترین زمان می توان مشاهده کرد. اینکه هیچ عارضه ماندگار و خطرناکی با تزریق بوتاکس مشاهده نشده مزیت است اما گاهی می تواند مشکلاتی ایجاد کند. از این مشکلات می توان به این موارد اشاره کرد: افتادگی پلک بالا و پایین، کاهش بینایی، شل شدن عصب یکی از پلک ها، ریزش ناگهانی اشک، افتادگی عضله ابرو؛

جراحی پلاستیک

پرسشگر: اما خیلی از متخصصین زیبایی معتقدند این مشکلات بعد از مدتی برطرف می شود و نتیجه مطلوب به دست می آید.

دکتر دوپر: درست است که تا سه ماه برخی از این مشکلات بر طرف می شود اما تکرار این موارد می تواند تبدیل به یک عارضه جدی و باعث نامتقارن شدن چهره خواهد شد. مخصوصاً اگر از مواد غیر مجاز و ارزان استفاده شود احتمال بروز چنین مشکلاتی بالا می رود.

پرسشگر: درباره تزریق ژل چطور؟

دکتر دوپر: علاوه بر درد و کبودی که خیلی زود از بین می رود ممکن است چند عارضه ایجاد شود. یک مورد عفونت است که با مصرف آنتی بیوتیک قابل درمان است، دیگری مسدود شدن رگ های خونی صورت که قابل درمان است و اگر با سوزن پلاستیکی تزریق شود این مشکل به وجود نمی آید. مشکل بعدی حرکت ژل زیر سطح پوست است که در این صورت می توان آن را با آنزیم از بین برد.

جراحی پلاستیک

پرسشگر: آیا می توان بدون بوتاکس و تزریق ژل هم صورت را زیبا و جوان کرد؟

دکتر دوپر: در کلینیک خودمان ما همه تلاش خود را می کینم تا مراجعین راه هایی غیر از جراحی و تزریق ژل و بوتاکس

 را انتخاب کنند. هر کسی با توجه به شرایط خود می تواند یکی از مواردی که می گویم را انتخاب کند: پیشنهاد اول من استفاده از ماسک های طبیعی است و علاوه بر آن از کرم های ضد پیری و تقویت کننده پوست استفاده شود. پیشگیری از روند پیری بهتر از از بین بردن آثار پیری است. ماساژ صورت پیشنهاد بعدی من است و در کنار آن می توانید با رژیم غذایی مناسب و هیدراته کردن پوست روند پیری را به عقب اندازند. ولی اگر آثار پیری در صورت ظاهر شده باشد و این موارد برای برطرف کردن چروک و افتادگی پوست کافی نباشد مجبوریم از بوتاکس و ژل و در مواردی لیزر استفاده کنیم.

پرسشگر: اگر ممکن است درباره درمان لیزر هم توضیح دهید.

دکتر دوپر: روش لیزر با لایه برداری پوست انجام می شود و در مواردی هم سبب تولید کلاژن در لایه های درونی پوست می شود. این روش به دلیل تازگی پر هزینه است و افرادی که برای اجرای آن تخصص داشته باشند هنوز کم است. اگر متخصص این کار در دسترس است انتخاب خوبی است.

جراحی پلاستیک

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید