ویدئوی مواد غذایی و سوزاندن کالری

کالری
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 844

مواد غذایی و سوزاندن کالری

دانلود کنید گزارش مشکلات اشتراک گزاری در تلگرام

چند ماده غذایی برای سوزاندن کالری

بلوبری

از این میوه به عنوان «سوپر میوه» یاد می‌شود. تقریبا در تمام طول سال در سوپرمارکت‌ها پیدا می‌شود. هیچ میوه‌ای در دنیا به اندازه بلوبری وجود ندارد که آنتی اکسیدان در خود داشته باشد. از آنتی اکسیدان به عنوان عامل ضد سرطان یاد می‌شود.

هم می‌توان به طور خام و مجزا آن را مصرف کرد و با در ترکیب با سایر میوها در قالب آب میوه غلیظ و یا حتی با ماست.

مطالعات ثابت کرده‌اند که مصرف این میوه پس از یک روز سخت کاری به تسکین ماهیچه‌ها کمک زیادی می‌کند و این خاصیت صرفا به دلیل آنتی اکسیدان‌های موجود در این میوه است. بلوبری به جز آنتی اکسیدان، حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین K، C و فیبر است.

مارچوبه

به طور کلی از این ماده غذایی به عنوان ضد کالری یاد می‌شود. برای جویدن این گیاه باید انرژی قابل توجهی صرف کرد و این یعنی کالری سوزاندن. توصیه می‌شود آنهایی که سوخت و ساز متعادلی ندارند از این گیاه استفاده کنند. در مارچوبه نیز آنتی اکسیدان زیادی وجود دارد.

آووکادو

مانند بادام حاوی چربی غیراشباع است. مصرف این میوه خاص سوخت و ساز عمومی بدن را بهبود می‌بخشد و از بخش‌های تولید کننده انرژی در سلول‌های بدن در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند.‌

سفیده تخم مرغ

این ماده مهم غذایی حاوی «لیسین» است. این ترکیب نوعی آمینو اسید به شمار می‌آید که برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب تأثیر قابل توجهی بر بهبود سوخت و ساز عمومی بدن می‌گذارد. توصیه جدی می‌شود که از مصرف سفیده تخم مرغ به شکل خام پرهیز شود .

ماست کم چرب

ماست کم چرب نوعی ماده غذایی پروبیوتیک به شمار می‌آید یعنی سرشار از باکتری های «خوب» برای بدن است. از این باکتری‌ها به عنوان عوامل زنده‌ای یاد می‌شود که با نفوذ در سیستم معده، هضم مواد غذایی را راحت‌تر می‌کنند.

لوبیای پخته شده

کمی نمک دریا بر روی آن ریخته تا یک اسنک سالم و بسیار خوشمزه نوش جان کنید. لوبیای پخته غذایی با چربی و کالری بسیار اندک است با این حال تا دلتان بخواهد سرشار از فیبر و پروتئین است. در این ماده غذایی ویتامین هایی نظیر A، C و آهن وجود دارد.

آب

بله آب، حتما قرار نیست درباره اسنک‌های سالم و یا میوه‌ها صحبت کنیم. آب تقریبا در هر ماده غذایی به وفور وجود دارد. مطالعات نشان می‌دهند نوشیدن آب سرعت سوخت و ساز عمومی بدن را تا ۳۰ درصد افزایش می‌دهد.

اسفناج

افرادی که به طور متناوب اسفناج می‌خورند کمتر دچار درد استخوان، ناراحتی‌های قلبی، سرطان روده بزرگ و سایر بیماری ها می‌شوند. مطالعات مختلفی درباره این گیاه ارزشمند صورت گرفته و مشخص شده است که سرعت سوخت و ساز بدن را به میزان چشمگیری افزایش می‌دهد

رسانه دکتر سلامت خانواده

ویدئوی مواد غذایی و سوزاندن کالری
4 (80%) 1 vote[s]
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید