پنج اشتباه پیش از آرایش عروس

آرایش عروس
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.23K

آرایش عروس و مشکلات آرایش صورت آن ها. بیشتر عروس ها علاقه دارند که آرایش آنها به شکل حرفه ای انجام شود. معمولا هزینه اجرای آرایش های حرفه ای گران از آب در می آید. بنابراین باید خودتان را با توجه به توان مالیتان برای چنین خرج هایی آماده کنید. از سوی دیگر شما به هر حال به دنبال نتیجه مطلوبی از آرایش خود هستید. برای جلوگیری از اشتباه های مرسوم که باعث تأثیر منفی بر کیفیت آرایش شما می شود در این مقاله پنج مورد را مورد بحث قرار می دهیم:

۱.استفاده از رتینوئید قبل از آرایش عروس

عروس

اگر شما از آن دسته محصولات آرایشی و بهداشتی ای استفاده می کنید که حاوی رتینوئید (Retinoid) هستند یک ماه قبل از اجرای ارایش حتما مصرف این محصولات را قطع کنید. رتینوئید باعث حساس شدن پوست شما می شود و با انجام یک آرایش سنگین ممکن است پوست شما دچار التهاب و حتی سوختی شود.

۲.کرم زیر چشم استفاده نکنید.

آرایش عروس

کرم زیر چشم سبب ضخامت پوست می شود. وقتی شما سعی می کنید با این کرم دور چشم را التیام بدهید و چروک ها را کمتر کنید پوست آن ناحیه حالت اسفنجی پیدا می کند و به سختی با محصولات آرایشی رنگ می گیرد.

۳.از مصرف  SPF دوری کنید.

آرایش عروس

SPF مخفف عامل محافظت کننده در برابر آفتاب است که در کرم های ضد آفتاب وجود دارد. اگر روزانه از مرطوب کننده ها استفاده می کنید به این نکته توجه داشته باشید که این محصولات ترکیباتSPF  دارند. توصیه می کنم حداقل یک هفته  از مرطوب کننده های بدون SPF استفاده کنید و بعد برای اجرای یک آرایش عروس حرفه ای پیش آرایشگر بروید.

۴.اپیلاسیون نکنید.

آرایش عروس

اپیلاسیون و اصلاح موهای زائد باعث می شود پوست شما خیلی حساس شود و وقتی از لوازم آرایشی استفاده می کنید ایجاد سوزش کند. حداقل دو روز قبل از ارایش موهای زائد را اصلاح کنید. اگر با برنامه ریزی این کار را انجام دهید پوست شما در حین آرایش ملتهب نخواهد شد.

۵. از اسپری برنزه کننده استفاده نکنید.

آرایش صورت

از اسپری های برنزه کننده فقط قبل از ارایش عروسی استفاده کنید. اگر شما می خواهید حتما پوستتان را با رنگ مخصوص برنزه کنید توصیه می کنم صورتتان را با رنگ نکنید چون بعدا آرایشگر شما با لوازم ارایش می تواند صورت و گردن شما را به رنگ برنزه دربیاورد.

جوش آکنه و خشکی پوست به شکل طبیعی اتفاق می افتد، اما شما می توانید حداقل با این پنج روش جلوی این مشکلات پوستی را هم بگیرید.

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید