انزال در زنان چگونه است؟

انزال در زنان
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 14.1K

تحقیقات اخیر در مورد انزال در زنان نشان می دهد که حداقل یک سوم از زنان می گویند که در گذشته، انزال را در طول اوج رابطه جنسی تجربه کرده اند. اما بسیاری از آن ها گفته اند که این تنها یک یا دو بار اتفاق افتاده است. برخی از آن ها به وضوح گیج شده اند که آیا نوعی از ماده ای خاص را تولید کرده اند، یا فقط ادرار بوده است.

 • در شب کریسمس 2014، یک گروه از پزشکان فرانسوی، یک مطالعه از 7 زن که قبل و بعد از انزال شان سونوگرافی شده بودند منتشر کردند. اسکن نشان داد که زنان احتمالا ادرار می کنند، گر چه دکتر سلیما و همکارانش اضافه کردند: مقادیر کمی از ترشحات پروستات به مایع خارج شده نیز وجود دارد.
 • پس از آن در سال 2015، یک دانشمند جدید، تجزیه و تحلیل این نتایج را منتشر کرد. 7 زن فرانسوی اعتقاد داشتند که آنها انزال واقعی را تجربه کرده اند، نه ادرار کردن. اما مایع که پنج نفر از آن ها تولید کرده بودند ادرار واقعی بود.
 • با این حال، 2 زن دیگر، یک مایع حاوی یک ماده شیمیایی طبیعی به نام آنتی ژن خاص پروستات (PSA) تولید کرده بودند. این نشان می دهد که احتمالا از ساختارهایی به نام غده های Skene گرفته شده است که بیشتر شبیه به پروستات زنانه است. آن ها ساختارهای بسیار کوچک هستند که در نزدیکی دهانه مجرای ادرار (لوله ادرار) قرار گرفته اند.

انزال در زنان چیست؟

انزال در زنان

انزال در زنان پدیده ای است که هنگام ارگاسم، مایعاتی از ناحیه واژن بیرون می زنند. شما ممکن است اصطلاحات گاشینگ یا اسکوئرت کردن را شنیده باشید.

 • این که همه زنان در هنگام ارگاسم شدن، انزال را تجربه می کنند کاملا نادرست است!

حتی امروزه برخی از رمان های عاشقانه این تصور را نشان می دهند که هر زن هنگامی که به اوج لذت می رسد، دقیقا همانند یک مرد، مایعی را به صورت فورانی به بیرون پرتاب می کند، برخی از مردان جوان تر در صورتی که شریک شان انزال نداشته باشد، گیج می شوند.

آیا انزال در زنان رایج است؟

واقعیت این است که انزال منظم، قطعا همیشگی نیست. بعضی از زنان آن را یک بار در طول زندگی شان تجربه کرده اند و دوباره موفق نشده اند آن را تجربه کنند. درصد واقعی زنانی که به طور منظم انزال دارند، نامشخص است. با این حال، در آزمایشگاه معروف مسترز و جانسون که در آن بیش از 400 زن آزمایش شدند، آن ها هیچ شخصی را که در اوج لذت انزال داشته باشد را ثبت نکردند. با این وجود، تجربه متخصصین زنان و پزشکان در زمینه تنظیم خانواده نشان می دهد که اقلیت قابل توجهی از زنان که به طور منظم انزال را تجربه می کنند، وجود دارد.

 • یکی از ارزیابی های متقاعد کننده تر در استانیسلاو کراتوچویل که در سال 1994 انجام شد، که در آن مشخص شد 6٪ از زنان جمهوری چک، انزال را تجربه کرده بودند. تحقیقات اخیر ما نشان می دهد که درصد زنانی که تا به حال حتی یک بار انزال را تجربه کرده اند ممکن است بسیار بالاتر باشد.

پزشکان ایمیل های بسیاری از زنان دریافت می کنند که عمیقا از اینکه وقتی ارگاسم می شوند و انزال را تجربه می کنند، تخت را خیس می کنند، خجالت می کشند. ما همچنین از زنان مختلف ایمیل هایی دریافت کردیم که به آن ها از سوی کسی گفته شده است که باید انزال کنند، یا افرادی که به اشتباه فکر می کنند شریک شان غیر طبیعی است که انزال در زنان را تجربه نمی کند.

چه مقدار مایعات در انزال در زنان تولید می شود؟

ما ادعاهایی شنیده ایم که که زنانی که از نظر جنسی بسیار فعال هستند، می توانند حتی تا یک لیتر مایع را در یک بار ارگاسم تولید کنند. این به نظر بسیار بعید است. جدا از این، چنین مقداری در کجای بدن یک زن می تواند ذخیره شود؟

 • اگر بخواهیم واقع بینانه باشیم در اغلب موارد، میزان مایع ترشح شده انزال در زنان معمولا حدود نصف یک فنجان است.

انزال در زنان چه تأثیری بر آنان دارد؟

هنگامی که یک زن برای اولین بار متوجه می شود که او در حالی که در حال تجربه اوج لذت جنسی و تجربه انزال است، ملحفه ها را خیس کرده است، طبیعی است که احساس اضطراب و مضطرب بودن بکند. و چون اکثر زنان در ابتدا فکر می کنند که مایعی که تولید می کنند، ادرار است، ممکن است فرض کنند آنچه انجام می دهند، کثیف یا زننده است. احساسات آن ها کاملا قابل فهم است که با ممنوعیت دوران کودکی در مورد خیس کردن تخت مرتبط است.

آیا انزال در زنان همان نشت ادرار است؟

تا دهه 1980 اکثر پزشکانی که از پدیده انزال در زنان آگاه بودند اعتقاد داشتند که این مایع باید ادرار باشد. به عنوان یک درمان، آنها تمایل داشتند تمریناتی را برای ساختن عضلات لگن توصیه کنند. بسیاری از زنان در حین رابطه جنسی و فعالیت های دیگر نیز کمی نشتی ادرار دارند. این بی اختیاری استرسی نامیده می شود مثلا زمانی که عطسه می کند، می خندند یا سرفه می کنند اتفاق می افتد. این مخصوصا در کسانی بیشتر رخ می دهد که تجربه زایمان داشته اند. با این حال، زمانی که ادرار در طول رابطه جنسی نشت می کند، اغلب در طول مقاربت شدید است نه در ارگاسم.

 • در سال 1982 انتشار کتاب بسیار تاثیر گذاری توسط سکسولوژیست های ایالات متحده، این دیدگاه ها را تغییر داد. آنها گفتند که این مایع ادرار نیست اما در عوض مایع ترشح شده توسط غددی است که گفته می شود معادل پروستات مردانه است.

چه تحقیقاتی بر روی مایع انزال در زنان صورت گرفته است؟

هنوز به اندازه کافی بر روی این مایع تحقیق نشده است، بخشی از آن بخاطر دشوار بودن دستیابی به منابع کافی برای تحقیق، همچنین، کمک هزینه های بزرگ علمی، برای درمان بیماری های تهدید کننده زندگی قرار می گیرند و نه برای مشکلات جنسی! با این حال، تحقیقات اخیر نشان می دهد که شاید انزال در زنان یک مایع قلیایی است که مانند ادرار نیست، چون حاوی اوره یا کراتینین نیست، که جزء مواد ادرار طبیعی است. مایعی به رنگ روشن که ظاهرا لکه سفید رنگ بر روی ملحفه ها به جا نمی گذارد.

 • محققان ادعا کرده اند که حاوی مواد شیمیایی که در پروستات مردانه تولید می شوند به ویژه PSA (آنتی ژن اختصاصی پروستات) است. همچنین گفته می شود که حاوی دو قند: گلوکز و فروکتوز است.
 • از سال 2000، تعداد بیشتری از محققان به این نتیجه رسیده اند که مایع ترشح شده ممکن است ترشحات غدد اسکن (غده پروستات) باشد. این ها ساختارهای کوچکی هستند که در اطراف مجرای ادرار (لوله ادراری) قرار دارند.
 • دکتر Florian Wimpissinger، پژوهشگر وینس (دکتر ویمپیسینجر یک متخصص شناخته شده اورولوژی در وین است) در سال 2007، یک مطالعه مهم را در مورد دو زن که به طور معمول انزال داشتند را منتشر کرد. او و همکارانش دریافتند که ماده انزال این زنان، ماده ای شیمیایی متفاوت از ادرارشان است. به طور خاص، شامل اسید فسفاتاز پروستاتیک (PAP)، آنتی ژن خاص پروستات بیشتر (PSA) و همچنین کمی گلوکز است.

آیا انزال در زنان با G-spot مرتبط است؟

مقادیر زیادی از موارد منتشر شده در اینترنت نشان می دهد که پدیده ای به عنوان ارگاسم G-spot وجود دارد که احتمالا با خروج یک مایع از مجرای ادراری همراه است. گفته شده است که نقطه G یک منطقه وابسته به اوج لذت جنسی در مقابل واژن است و این ناحیه به طور مستقیم با مجرای ادرار ارتباط دارد. در واقع، فشار بر روی ناحیه نقطه G به طور پیوسته میل به ادرار کردن را ایجاد می کند. شکی نیست که فشار دادن روی ناحیه نقطه G روی غدد فوقانی اسکین تاثیر می گذارد که بعضی از آن ها به عنوان منبع انزال در زنان می باشند. با این حال، بسیاری از آنچه که در طول 30 سال گذشته مربوط به ارتباط بین نقطه G و انزال در زنان نوشته شده غیر علمی است و ثابت نشده است. به عنوان مثال، هیچ شواهدی وجود ندارد که فشار بر روی نقطه G شما باعث خروج مایع انزال شود. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد G-spot که سخت پیدا می شود می تواند هنگام تحریک شدن زنان، لذت جنسی شدید را برایشان به ارمغان بیاورد، حتی اگر منجر به انزال در زنان نشود.

این برای زنان به چه معناست؟

در حال حاضر آشکار است که یک اقلیت قابل توجهی از زنانی که هنگام تجربه اوج لذت جنسی، انزال دارند. در بعضی موارد ممکن است ادرار باشد، اما در موارد دیگر به نظر می رسد که این طور نیست. واضح است که تحقیقات زیادی در زمینه موضوع انزال زنان و ماهیت آن مایع باید انجام شود. مطالعات اولتراسوند دانشمندان فرانسوی در سال 2014 در مورد زنانی که اوج لذت جنسی را تجربه کرده بودند باید تکرار شوند، در حالی که زنان بیشتری باید در آن نقش داشته باشند.

 • در نهایت، زنانی که انزال می کنند باید درک کنند که لازم نیست از آن خجالت بکشند و بسیاری از شریک ها نسبت به آن دید نسبتا مثبتی دارند. به عبارت دیگر، بسیاری از مردان آن را دوست دارند. اگر یک زن انزال داشته باشد، شریکش ممکن است آن را به عنوان ادای احترامی به مهارتش در تخت بنگارد.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۲ دیدگاه

 • با تشکر از دکتر،مطلب خیلی خوبی بود در عمل زناشویی هرچه اطلاعات بیشترباشه در مداومت زندگی موثراست
  در بحث انزال زنان بایدعرض شودکه اگر زن بدون دخول وباتحریک چوچوله ارضاء بشه حین انزال یک شوک کوچک به اووارد میشه که نشان دهنده انزال زن است اما این زن هنوز ارگاسم نشده واگر دخول شود بعدازیک دقیقه نهایتا دو دقیقه ارگاسم میشه واینروش برای آقایان زود انزال خیلی مناسب است(بحث زود انزالی وارگاسم که دکتر درمطالب دیگرتوضیح دادن رامطالعه کنید)

 • سلام دکتر،ببخشید من موقع پریودی خودارضایی کردم و آبی بی رنگ و بو فوران کرد حدود دو قاشق یا بیشتر ،میخواستم بدونم منشا ان کجاست؟؟و چیه

دیدگاهتان را بنویسید