آموزش تصویری آرایش چشم

آموزش آرایش چشم
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 3.48K

هنگامی که آرایش چشم به درستی اعمال شود، می تواند به صورت تان جلوه زیبایی برای مصاحبه یا درام گرمی برای شبی سرگرم کننده بدهد. هنگامی که اصول اولیه را دریافتید، می توانید از خلاقیت تان برای بهتر کردن چشم هایتان به شیوه ای استفاده کنید که منحصرا با کسی که هستید یا جایی که می خواهید بروید متناسب باشد. برای اعمال آرایش چشم، ابتدا با استفاده از پرایمر، کرم پودر و پوشش دهنده، پوشش خالی ای ایجاد کنید. سپس سایه چشم، خط چشم و ریمل مژه تان را زده و آماده خواهید شد که ظاهرتان را بترکانید.

پوشش خالی ای ایجاد کنید

۱- صورت تان را بشویید

آموزش آرایش چشم

قبل از اینکه آرایش کنید، باید صورت تان را بشویید. به آرامی پاک کننده ای روی صورت تان ماساژ داده تا روغن و چرک را از منافذتان برطرف کنید. از پاک کننده ای استفاده کنید که مخصوص نوع پوست تان باشد، چه چرب، چه خشک یا چیزی بین این دو. پاک کننده را با آب شسته و صورت تان را با حوله ای تمیز خشک کنید.

۲- صورت تان را مرطوب کنید

صورت تان را مرطوب کرده طوری که به زیبایی تعذیه شده به نظر رسیده و زیر آرایشتان تر و تازه شده باشد. مرطوب کننده ای انتخاب کنید که برای نوع پوست تان مناسب بوده و SPF نیز داشته باشد و آن را به پوست تان ماساژ دهید.

۳- از پرایمر روی کل صورت تان استفاده کنید

سپس، صورت تان را با پرایمر فوندانسیون پوشش دهید. اینکار مانعی بین پوست و آرایش تان ایجاد کرده که باعث شده پوست تان نرم به نظر رسیده و منافذش کوچک شود.

۴- فوندانسیون اعمال کنید

فوندانسیون در رنگ، غلظت و تکاملات متفاوتی وجود دارد، بنابراین باید با اعمال آن ها روی قسمتی از پوست تان، انواع مختلفی را امتحان کنید. هنگامی که فوندانسیون تان را انتخاب کردید، آن را با قلم آرایش بزرگی به پوست تان زده و سپس آن را با اسفنج آرایشی ترکیب کنید.

 • فراموش نکنید که فوندانسیون را به گوش، گردن و دکولته تان نیز بزنید تا مطمئن شوید که به صورت یکنواخت جذب شود.

۵- پوشش دهنده را روی لکه ها و ناحیه زیر چشم تان بمالید

از نوک انگشت تان استفاده کرده و به آرامی پوشش دهنده را زیر چشم هایتان جایی که آن را سیاه تر یا آبی تر می بینید، بزنید. با ادامه دادن به مالیدن آن ناحیه با انگشت تان به آرامی، آن را ترکیب کنید. سپس از انگشت تان استفاده کرده تا به دقت هرگونه لکه یا نواحی قرمزی که دارید را پوشانیده و ترکیب کنید.

 • سعی نکنید که پوشش دهنده را با مالیدن، به پوست تان نفوذ دهید؛ اینکار فقط آن را از آن ناحیه حذف می کند.
 • اگر تمایز رنگی دارید که سخت است آن را با پوشش دهنده های معمولی برطرف کنید، سعی کنید از پوشش دهنده های با اصلاح رنگ استفاده کنید. بعد از اعمال فوندانسیون پرایمر و قبل از اینکه فوندانسیون تان را لحاظ کنید، آن را به ناحیه ای که دچار مشکل است بمالید.

۶- پرایمر چشم بزنید

پرایمر چشم سایه چشم تان را برای چندین ساعت دست نخورده نگه می دارد، احتمالا حتی اگر شما در باشگاه تمرین سختی داشته یا در طوفانی گیر کرده باشید. از انگشت تان برای اعمال مقداری پرایمر به پلک تان استفاده کرده تا آرایش چشم تان را تمام روز نگه دارید.

اعمال سایه چشم

۱- از قلم مناسبی استفاده کرده تا ظاهری که می خواهید را ایجاد کنید

قلم های مختلف ظواهر متفاوتی ایجاد می کنند. برای مثال، یک قلم بزرگ برای اعمال لایه های روشن تر رنگ در سراسر پلک تان بهتر عمل می کند درحالی که یک قلم کوچک تر می تواند لایه ی تیره تر و ضخیم تری از رنگ را ایجاد کند. اغلب، نیاز خواهید داشت که از بیش از یک قلم برای ایجاد ظاهر مورد نظرتان استفاده کنید.

 • قلم سایه بزرگ برای پوشش دهی روشن به پلک هایتان با لایه ای نازک از رنگ طبیعی بهتر است.
 • قلم متوسط پوشش بیشتری ایجاد می کند.
 • قلم کوچک شدت و دقت رنگ بیشتری ایجاد می کند.
 • قلم های زاویه ای برای خط کشی و جزئیات بهتر است.

۲- سه سایه چشمی که در رنگ مشابهه یکدیگر هستند را انتخاب کنید

آرایش چشم

برای ایجاد سایه چشمی صاف، جذاب و گذار، باید از سه رنگی استفاده کنید که در نما یکسان ولی در سایه متفاوت باشند. سایه هایی انتخاب کنید که در محدوده روشنایی و تیرگی باشند.

 • برای مثال، استفاده از بنفش کم رنگ، آلویی براق و بنفش سیر پررنگ را در نظر بگیرید.

۳- قلم سایه چشم را در چند سایه مالیده و اضافی مانده را از روی آن برطرف کنید

از قلم سایه چشمی استفاده کنید که به آن ضرباتی وارده شده باشد تا از بوجود آمدن بی نظمی جلوگیری کرده باشید. به آرامی آن را به سایه چشم ضربه زده و اضافی آن را برطرف کنید. سایه چشم نباید روی قلم تان قالب شده باشد، بلکه باید روی موهای آن را به نازکی پوشانده باشد. همیشه آسان تر است که با کمتر شروع کرده و اضافه کنید تا اینکه از راه دیگری استفاده کنید.

۴- پلک درونی و استخوان ابروتان را با سایه ای روشن، روشن تر کنید

با قلم سایه چشم تمیزی، روشن ترین سایه را به پلک هایتان زده تا جایی که به خط چشم تان برسید. همچنین سایه را فقط زیر ابروهایتان بزنید تا درخشندگی قشنگی را به قسمت های درست چشم تان بیاورید.

۵- با تیره ترین سایه در حد فاصل بین ابرو و چشم تان عمقی ایجاد کنید

از قلم سایه چشم تمیز دیگری برای اعمال تیره ترین سه رنگی که در گوشه خارجی پلک تان، درست بالای مژه هایتان انتخاب کردید، استفاده کنید. سپس رنگ را در حد فاصل بین ابرو و چشم هایتان کشیده، تمرکز بیشتری روی نیمه خارجی، در یک حرکت عقب و جلو، داشته باشید.

۶- از سایه متوسط برای به هم مرتبط کردن دو سایه دیگر استفاده کنید

باز هم از یک قلم دیگر برای اعمال سایه متوسط به کل پلک تان استفاده کنید. اینکار باید رنگ های روشن و تیره را به روش سیال بدون درزی، در همدیگر کشد.

۷- سایه چشم تان را در یکدیگر ترکیب کنید

با ترکیب کردن همه چیز در یکدیگر با قلمی نرم و کوچک، به ایجاد انتقال رنگ تان پایان دهید. برای رسیدن به بهترین نتیجه، قلم را در دایره هایی کوچک حرکت دهید.

اعمال خط چشم و ریمل

۱- خط چشمی انتخاب کنید

آرایش چشم

می توانید از خط چشم مایع، مداد خط چشم یا سایه چشم برای خط چشم هایتان استفاده کنید. خط چشم های مایع اگر دقت و ظرافت می خواهید یا اگر می خواهید که چشم هایتان را بیشتر باز کنید، بهتر است. اگر به دنبال ظاهری صاف تر یا گیراتر هستید، از مداد خط چشم استفاده کنید. مهم نیست که چه نوع خط چشمی استفاده می کنید، استفاده درست از آن چشم هایتان را درشت تر خواهد کرد.

 • اگر به دنبال داشتن خط چشمی کشیده تر هستید، از خط چشم مایع استفاده کرده و هنگامی که دارید آن را اعمال می کنید، کمی به پایین نگاه کنید. خطی بکشید که به بیرون و بالا گسترش یابد و از گوشه چشم تان به بیرون بگذرد.
 • اگر بجای خط چشم از سایه چشم برای خط کشیدن چشم هایتان استفاده می کنید، نوک قلم کوچک ظریفی را در مقداری آب فرو برده و قبل از شروع آن را در رنگ بزنید.
 • اگر احساس بی پروایی می کنید، اعمال خط چشم با رنگ های جالب را امتحان کنید.

۲- خط چشم را تا بالای چشم هایتان بزنید

از داخل شروع کرده و همانطوری که تا جای ممکن به مژه های بالایی تان نزدیک هستید، آن را به بیرون بکشید. در حرکتی کنترل شده و ظریف، از میان خط مژه بالایی تان حرکت کنید. به عقب برگشته و جاهای خالی را با حرکت های کوچک بیشتر، پر کنید.

۳- خط چشم را به خط مژه زیرین تان بزنید

هنگامی که می توانید خط چشم را فقط به مژه بالایی تان بزنید، اعمال آن به قسمت پایینی نیز به همان اندازه ظاهری برجسته تر و گیراتر خواهد داد. خط چشم را فقط تا ۴/۳ بیرون خط مژه تان اعمال کنید. کشیدن آن تا گوشه انتهای چشم تان می تواند زیادی از حد بوده و جذاب نباشد.

 • درست بعد از کشیدن خط چشم، اگر می خواهید آرایش چشم تان اسموکی شود، می توانید بالا و پایین خط چشم کشیده شده را با گوش پاک کنی آرام پخش کنید.

۴- مژه هایتان را با فرمژه فر کنید

آرایش چشم

فر کردن مژه هایتان باعث می شود که آن ها بلندتر به نظر رسیده و همچنین به چشم هایتان گیرایی می بخشد. فرمژه ای را برای چند ثانیه با سشوار گرم کرده و سپس به دقت آن را به مژه هایتان گیر دهید.

 • گرمای فرمژه را با گرفتن پشت دست تان به فاصله ای تقریبا یک اینچ (۲.۵ سانتی متر) از آن امتحان کنید. قبل از اینکه از فرمژه استفاده کنید این کار را انجام داده تا خودتان را نسوزانید.

۵- ریمل بزنید

ریمل را فقط زیر مژه های بالایی تان لحاظ کنید. چندین بار حرکتی رفت و برگشتی به سمت بالا و پایین انجام داده تا به طور موثر مژه هایتان را بپوشانید. هنگامی که دارید اینکار را می کنید، ریمل را اندکی جلو و عقب کرده تا از تجمع گروهی از مژه ها در یکدیگر جلوگیری کنید. همین کار را برای مژه های پایینی تان نیز انجام دهید.

 • اگر آرایش طبیعی روزمره می کنید فقط یک پوشش از ریمل لحاظ کنید و به منظور افزودن ضخامت برای برجستگی و گیرایی بیشتر، دو یا سه بار آن را اعمال کنید.
 • اگر به دنبال چهره ای زیبا هستید، چسباندن مژه مصنوعی با چسب مژه را نیز مدنظر بگیرید.

ایجاد ظواهر مختلف در آرایش چشم

۱- برای ظاهری اسموکی خطوط تیز ایجاد کنید

سایه چشم مشکی، خاکستری، آلویی یا سبز لجنی را از خط مژه بالایی تا حد فاصل ابرو و چشم هایتان بزنید. سپس از یک قلم آرایشی ظریف برای اعمال همان رنگ به خط مژه پایینی تان استفاده کنید. به دقت خطوط تیز را با قلم لایه بردار یا گوش پاک کن بکشید. اینکار به چشم تان همان اثر اسموکی را می دهد.

 • فراموش نکنید که چشم هایتان را با مدادی خط کشیده و با چندین لایه از ریمل حجم دهنده کار را به اتمام برسانید.

۲- در طول روز سایه خنثی کننده براق بزنید

آرایش چشم

لایه نازکی از سایه روی مژه تان کشیده و سپس با اعمال یک پوشش روی مژه هایتان، روی معین کردن آن ها تمرکز کنید. همچنین فراموش نکنید که از پوشش دهنده زیر ناحیه چشم تان استفاده کرده تا ظاهری بیدار و آگاه را تضمین کنید.

 • این ظاهر مناسب کار یا مدرسه است.
 • اگرپوست تان روشن است، سایه چشم شیمری شامپین را امتحان کنید.
 • اگر پوست تان تیره است، سایه چشم قهوه ای متالیک را امتحان کنید.

۳- برای مینیمالیسمی صاف از خط چشم مایع نازکی استفاده کنید

آرایش چشم

اگر قصد دارید بیرون بروید ولی می خواهید آرایش چشم تان کمی مینیمال تر باشد، ظاهری “صاف” راهی ممکن است. خط نازکی از خط چشم مایع به خط مژه های بالایی تان کشیده و اطمینان حاصل کنید که ابروهایتان را با ژل ابرویی با کیفیت آرایش می کنید. از یک یا دو پوشش ریمل حجم دهنده برای اتمام کار ظاهر چهره ی تازه تان استفاده کنید.

رسانه دکتر سلامت

آموزش تصویری آرایش چشم
5 (100%) 1 vote
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید