امید تازه برای درمان ایدز

درمان ایدز پیدا شد
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 2.88K

محققان طی انجام یک پژوهش جدید یک آنتی‌ بادی تولید کرده‌ اند که قادر به کشتن ۹۹ درصد از گونه های “اچ‌ آی‌ وی” (HIV) است. به نقل از ساینس‌ آلرت، این پروتئین از سه آنتی بادی خنثی کننده ساخته شده و گفته می‌ شود که از تمام آنتی بادی‌ هایی که به طور طبیعی یافت می شوند بیشتر موثر هستند. محققان در “موسسه ملی سلامت ایالات متحده” (NIH) با همکاری شرکت داروسازی “سانوفی” (Sanofi) یک آنتی‌ بادی را تولید کرده‌ اند که قادر به از بین بردن ۹۹ درصد از گونه های HIV است. انجمن بین المللی ایدز از این یافته به عنوان یک “پیشرفت هیجان انگیز” یاد کرده است.

درمان ایدز

بدن انسان برای مبارزه با اچ‌ آی‌ وی دچار مشکل می‌ شود زیرا این ویروس تغییر کرده و جهش می‌ کند و یک بیمار می‌ تواند به طور همزمان تعداد زیادی از عفونت‌ ها را در بدن خود داشته باشد. در نهایت تعداد کمی از افرادی که به اچ‌ آی‌ وی مبتلا می‌ شوند، ابزاری را برای خنثی کردن آنتی بادی‌ ها تولید می‌ کنند. این پروتئین‌ ها دارای توانایی از بین بردن تعداد بی‌ شماری از گونه‌ های اچ‌ آی‌ وی را دارند. بنابراین در این مطالعه مشترک بین NIH و سانوفی، محققان برای یافتن راهی برای مهار این دفاع طبیعی، تلاش می‌ کنند.

آزمایشات اولیه برای درمان ایدز

درمان ایدز کشف شد

محققان برای حل این مشکل سه آنتی بادی منحصر به فرد را برای تولید آنتی بادی سه خاصیتی ترکیب کردند. در حالی که موثرترین آنتی بادی‌ های طبیعی می‌ تواند تنها ۹۰ درصد از گونه‌ های اچ‌ آی‌ وی را هدف قرار دهد، این آنتی بادی می تواند تا ۹۹ درصد موثر باشد. محققان این آنتی‌ بادی را بر روی ۲۴ میمون مورد آزمایش قرار داده و نتایج را موفقیت آمیز اعلام کردند.

  • گفته می‌ شود که گام بعدی درمان ایدز این محققان آغاز آزمایشات بالینی این آنتی بادی قدرتمند بوده که از سال ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید