روش های موثر برای ترک خود ارضایی

ترک خود ارضایی در زنان
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 10.7K

خود ارضایی یک فعالیت نسبتا شایع در بین زنان و مردان است. خود ارضایی باعث اختلال درعملکرد جنسی، افسردگی، نارضایتی در روابط، فشار خون بالا، افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان و در صورتی می تواند ناسالم تر باشد که شروع به دخالت در روابط، کار یا زندگی، مدرسه یا مسئولیت های خانه شما بکند. خوشبختانه، کارهایی وجود دارد که می توانید برای کنترل میلتان به خود ارضایی انجام دهید، بنابراین شما می توانید بر روی چیزهای مهم تر در زندگی خود برای ترک خود ارضایی تمرکز کنید.

ترک خود ارضایی با دور ماندن از محرک ها

۱- عوامل تحریک تان رابشناسید و از آن ها جلوگیری کنید

ترک خود ارضایی در مردان

گرایش به خود ارضایی می تواند اندیشه ها، احساسات، رفتارها و موقعیت هایی باشد که منجر به تحریک یا تمایل به خود ارضایی می شود. عوامل مختلف در هر شخص متفاوتند، اما می توانند شامل نگاه کردن به افراد جذاب، اعضای بدن، لباس، حیوانات و یا اشیای بی جان باشند. یا در بعضی از افراد، این می تواند شامل صداها، بو یا تحریک های احساسی یا برانگیختگی فکری باشد. اگر شما برای مقابله با این عوامل یا کاهش این عوامل اقدام کنید، ممکن است کمتر خود ارضایی کنید.

 • لیستی (در ذهنتان یا بر روی کاغذ/رایانه) از همه چیزهایی که باعث می شود شما خود ارضایی کنید بنویسید. این فهرست ممکن است شامل موارد زیر باشد: نگاه کردن به پورنوگرافی، تفکر درباره رابطه جنسی یا فانتزی ساختن، نگاه کردن به موارد مرتبط با رابطه جنسی، افزایش استرس یا اضطراب، و یا مشکل در خوابیدن.

۲- اشیاء مربوط به رابطه جنسی را انبار کنید

ترک خود ارضایی در دختر

نه تنها وسایل پورنوگرافی به طور طبیعی منجر به تحریک می شود، بلکه هر چیزی که شما را به یاد رابطه جنسی یا خود ارضایی می اندازد  ممکن است موجب تحریک و خود ارضایی شود.

 • وسایل جنسی را که برای شما محرک محسوب می شوند، حذف یا مخفی کنید. این وسایل ممکن است شامل موارد زیر باشد: کاندوم، لوبریکانت(ژله یا لوسیون)، ویبراتور، لباس ها و هر چیز دیگری که ممکن است داشته باشید، منجر به فکر کردن به خود ارضایی می شود.

۳- استفاده از اینترنت خود را محدود کنید

ترک خود ارضایی در پسران

برخی از افراد با تماشای پورنوگرافی در اینترنت دچار مشکل می شوند. این امر می تواند برای بعضی افراد بسیار تحریک کننده باشد و می تواند منجر به خود ارضایی شود.

 • شما می توانید قفل والدین بر روی کامپیوتر یا تلویزیون خود اعمال کنید که توانایی شما برای ورود به سایت های پورنوگرافی را محدود می کند. با ارائه دهنده اینترنت خود در این باره بحث کنید. شما مجبور نیستید مشکل خود را به او بگویید. زیرا بسیاری از افراد از این خدمات برای محدود کردن فرزندان خود از رفتن به سایت های خاص یا کانال های تلویزیونی خاص استفاده می کنند.

برای ترک خود ارضایی حواستان را پرت کنید

۱- کار دیگری انجام دهید

ترک خود ارضایی

سعی کنید در طول روز و شب به اندازه کافی مشغول باشید. ذهن خود را بر روی فعالیت هایی که فانتزی های جنسی شما را تحریک نکنند متمرکز کنید. این امر در هر فرد متفاوت خواهد بود.

 • برخی از نمونه های فعالیت های مثبتی که می توانند حواستان را پرت کنند که می توانید امتحان کنید عبارتند از: بازی های ویدئویی، تماشای یک فیلم (غیر جنسی)، رفتن به پیاده روی، رفتن به خرید، بازی با حیوان خانگیتان، خواندن کتاب، ساز زدن، نقاشی، رنگ آمیزی، مجسمه سازی و نوشتن یک دفترچه یادداشت.

۲- بر مسئولیت های خود تمرکز کنید

ترک خود ارضایی در مردان

تعهدات ما می تواند به ما کمک کنند تا بر آنچه ضروری است (پول، غذا، پناهگاه، آموزش، و غیره) به جای اینکه برای چیزی که زندگی روزمره ضروری نیست (خود ارضایی) تمرکز کنیم. داشتن زمان آزاد کمتر می تواند میل شما و توانایی واقعی برای خود ارضایی را کاهش دهد، زیرا این امر بخشی غیرشدنی از روز شما می شود. اگر وقتی برای انجامش نداشته باشید آن را انجام نمی دهید.

 • فهرستی از چیزهایی را که نیاز دارید در طول روز کامل کنید، لیست کنید. این فهرست ممکن است شامل موارد زیر باشد: پروژه های کار یا پروژه های مدرسه، خرید، یک اتاق خواب تمیز، پرداخت صورتحساب، تمرین گیتار و ورزش. این فهرست را دم دست نگه دارید وقتی می خواهید خود ارضایی کنید، به لیست خود نگاه کنید و به خودتان بگویید، “من اکنون وقتی برای خود ارضایی ندارم. من باید همه اینها را امروز انجام دهم.
 • ” اگر به اندازه کافی بزرگ هستید، داشتن یک شغل یک حواس پرتی خوب است و می تواند به شما در تنظیم برنامه هایتان کمک کند. لازم به ذکر است شما نیاز به خرج کردن پول برای فعالیت هایی که می تواند شما را سرگرم کند دارید!

۳- محیط خود را تغییر دهید

ترک خود ارضایی با دارو

گاهی اوقات محیط شما (تنها بودن در خانه یا در اتاق خواب) می تواند تمایل شما را برای خود ارضایی افزایش دهد. از آنجا که خود ارضایی در عموم به احتمال زیاد نامناسب و غیرقانونی است، تغییر محیط ممکن است به کاهش میل شما به خود ارضایی کمک کند.

 • اگر می خواهید جلوی خودتان را بگیرید، بیرون بروید یا رانندگی کنید. اگر شما در معرض عموم هستید، ممکن است از خود ارضایی جلوگیری کنید. علاوه بر این، این کار می تواند ذهن شما را از تمایل به خود ارضایی منحرف کند.
 • از دوست خود بخواهید تا با خانواده شما وقت بگذراند. اگر شما در مقابل افراد دیگر قرار دارید، احتمالا توانایی خود را برای خود ارضایی محدود خواهید کرد.

۴- ورزش کنید

ترک خود ارضایی

ورزش ممکن است به کاهش میل جنسی کمک کند. اگر خود ارضایی می کنید تا استرس خود را کاهش دهید، ورزش کردن یک جایگزین سالم برای آن است زیرا آندورفین را در مغز شما آزاد می کند که موجب احساس شادی و استرس کمتری می شود.

 • از فعالیت های ورزشی مانند اسکیت بورد، شنا، پیاده روی، دوچرخه سواری، بولینگ، طناب زدن، رقص، ایروبیک یا یوگا لذت ببرید.

۵- در مورد اثرات منفی آن فکر کنید

ترک خود ارضایی در زنان

 • یکی از راه هایی که می توانید به وسیله آن حواستان را پرت کنید این است که خودتان را از تجربیات منفی اثرات خود ارضایی بیش از حد مانند: اختلال عملکرد جنسی، افسردگی، نارضایتی در روابط، فشار خون بالا، افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان و پروستات متورم و دردناک در مردان و استفاده بیش از حد ویبراتور در زنان ممکن است منجر به عوارض جانبی مانند بی حسی واژن، التهاب و پارگی شود.
 • عواقب منفی شخصی عادت خود ارضایی را شناسایی کنید. این فهرست ممکن است شامل مواردی مانند مشکل در انجام کار یا کارهای مدرسه و اختلال در روابط شخصی باشد.

۶- محدودیت تنظیم کنید

ترک خود ارضایی

اگر واقعا نمی خواهید جلوی خودتان را بگیرید سعی کنید زمانی که این کار غیرممکن است از انجام آن جلوگیری کنید. این شامل زمانی می شود که شما و شریکتان یک رابطه جنسی را برنامه ریزی کرده، زمانی که کاملا در یک فضای خصوصی نیستید، زمانی که نیاز به انجام کارهای دیگری دارید یا وقتی اسپرمتان برای آزمایشات پزشکی ذخیره می شود.

 • اهداف مشخصی که نیازهای شخصی شما را در بر می گیرند را مشخص کنید. بعضی از افراد ممکن است بخواهند از خود ارضایی به طور کامل برای دلایل مذهبی یا فرهنگی اجتناب کنند، در حالی که دیگران می خواهند مقدار زمان صرف شده برای خودارضایی را کاهش دهند.
 • این که هنگامی که خود ارضایی می کنید زمان را از دست بدهید یک چیز طبیعی است. اطمینان حاصل کنید که تا تعهد بعدی خود چقدر وقت دارید، مانند کار، مدرسه و غیره. اگر مدت زمان کافی برای تعهد بعدی خود ندارید، در نظر بگیرید تا خود ارضایی را به تعویق بیاندازید.

محیط خواب خود را کنترل کنید

۱- فقط برای خواب به تختخواب بروید

ترک خود ارضایی در دختران

از آنجایی که اتاق خواب و تخت شما احتمالا مناطقی هستند که بیشترین احتمال را دارند که شما در آنجا خود ارضایی کنید مهم است که این محیط را کنترل کنید خصوصا در رابطه با خواب و آنچه که در اتاق خواب خود انتخاب می کنید که انجام دهید.

 • فعالیت های دیگر مانند خواندن، تماشای تلویزیون یا استفاده از رایانه را در رختخواب انجام ندهید.
 • در طول روز در موقعیت ایستاده یا نشسته بمانید تا زمان را دقیقا بدانید.

۲- مثانه خود را تا جای ممکن خالی کنید

ترک خود ارضایی در دختران

میل به ادرار کردن می تواند توسط بدن به عنوان میل جنسی/خود ارضایی اشتباه گرفته شود. شب  قبل از این که بخوابید و صبح به محض این که بیدار شدید به دستشویی بروید. حتی اگر شما کوچکترین نیاز به ادرار کردن را احساس کردید، در اولین فرصت به دستشویی بروید.

۳- وقتی واقعا خسته شدید به خواب بروید

ترک خود ارضایی

به این ترتیب، پس از دراز کشیدن در رختخواب، به سرعت به خواب خواهید رفت و در رختخواب سعی نمی کنید که به زور بخوابید. در صورت لزوم برای کمک به ایجاد خواب، قبل از خواب یک لیوان شیر بخورید.

 • زود به رختخواب بروید و اگر می توانید زود بیدار شوید. از بیدار ماندن تا دیروقت در شب خودداری کنید. این می تواند منجر به خستگی و احتمال خود ارضایی شود.
 • اگر در خوابیدن در شب هنگام مشکل دارید و از خود ارضایی به عنوان وسیله ای برای آرامش استفاده می کنید، به جای آن، نفس عمیق بکشید، عمیقا و به آرامی از طریق بینی و دهان خود نفس بکشید تا بخوابید.

۴- وقتی می خواهید بخوابید به پهلو قرار بگیرید

ترک خود ارضایی در مردان

این ممکن است به کاهش میل شما در آن  زمان کمک کند، زیرا با کمتر مالیدن خودتان به چیزی کمتر تحریک می شوید. علاوه بر این، اکثر خود ارضایی ها یا در حالت خوابیده (بر روی پشت) یا در موقعیت بر روی شکم خوابیده انجام می شود.

۵- صبح وقتی از خواب بیدار می شوید، بلافاصله از تخت بیرون بزنید

داروی ترک خود ارضایی

در اسرع وقت از خواب بیدار شوید و از تخت بیرون بیایید. در این زمان ممکن است خود ارضایی رخ دهد.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۴ دیدگاه

 • سلام علیکم ببخشید تمام مطالب شما خوب است اما یک مطلب کاملا دقیق و درست دباری ریزش موی یا راه های برای رشت موی پوست بکن خوب میشود تشکر

 • سلام دوستای خوبم
  انقده گشتم تا آخرش راه ترکشو پیدا کردم…..
  الان چندماه میگذره که پاک پاکم..اونم فقط با یه روش…روش نذر کردن….با خودم عهد کردم که اولین باری که رفتم خودارضایی کردم پنجاه هزار تومن بدم فقرا…بار دوم این جریمه دو برابر میشه و میشه مثلا صد تومن….حتی با وجود داشتن فضای لازم و فیلتر شکن و همه چی،اصلا سراغ این عمل نرفتم.با خودم گفتم که سراغشم رفتی اشکال نداره ولی فقط باید نذرتو ادا کنی… هر وقت افکار خودارضایی به ذهنم میاد ،با خودم میگم که دو دقه لذت خودارضایی، ارزش پرداخت پنجاه هزار تومن پول رو نداره پس سراغش نمیرم.این روشو امتحان کنید.شاید شما هم مثل من و چند تا از دوستام تونستید.ما تونستیم شما هم میتونید.مطمئنم

دیدگاهتان را بنویسید