جلوگیری از بارداری بدون استفاده از کاندوم

جلوگیری از بارداری
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 149.2K

جلوگیری از بارداری بدون استفاده از کاندوم راه هایی گوناگونی دارد. شما می توانید با دکتر خانوادگی خود در این مورد مشورت کنید و برای انتخاب داروهای مختلف، نسخه دریافت کنید  و یا می توانید روش طبیعی را انتخاب کنید. البته این را هم در نظر بگیرید که کاندوم فوائدی هم غیر از باردار نشدن به دنبال دارد، جلوگیری از بیماری های STIs (انتقال عفونت به صورت جنسی). همچنین تنها راهی که ۱۰۰% تضمین می کند که باردار نشوید پرهیز از رابطه جنسی است. تمام روشهای مهم دیگر هم احتمال حاملگی را کاهش می دهند، اما برای جلوگیری از حاملگی هیچ تضمینی وجود ندارد.

روش اول
از داروها برای جلوگیری از بارداری بدون کاندوم استفاده کنید

۱ قرصهای هورمونی ضد بارداری مصرف کنید.

قرص جلوگیری

اگر شما خانمی هستید که می خواهید بدون کاندوم از حاملگی جلوگیری کنید، یکی از معمولترین گزینه های آن مصرف قرص ضد بارداری است. نام این قرصها نزد دکتر خانوادگی شما موجود است، این قرص ها مرکب از ترکیب استروژن و پروژسترون ویا تنها پروژسترون هستند. شما به طور معمول روزی یک عدد تا ۲۱ روز مصرف می کنید و ۷ روز را با قرص قند همراه می کنید (در این مدت بدن شما خون ریزی ندارد).

 • فرمولهای مختلفی از قرصهای ضد بارداری گوناگون وجود دارد، و شما می توانید با دکتر خود در مورد اینکه کدام یک برای مصرف شما مناسب است صحبت کنید.
 • فایده مصرف این قرص ها این است که آنها ۹۱% برای جلوگیری از بارداری مؤثرند (و حتی در صورت مصرف هرروز به طور مداوم بیش از این مؤثرند).
 • اگر شما مردی هستید که بدون حامله کردن می خواهید با خانمی سکس داشته باشید، می توانید از او در خواست کنید که این قرص ها را مرتب مصرف کند. بدی این روش در آن است که مرد باید به کلام زن اعتماد کرده و به اینکه حتی یک روز در مصرف قرص کوتاهی نکرده است.

۲ یک IUD (دستگاه داخل رحمی) داخل داشته باشد.

جلوگیری از حاملگی

IUD یک دستگاه کوچک طرحی شده به شکل T است که در امتداد داخل مهبل به سوی رحم شما قرار می گیرد ( که تا چند سال آینده در آنجا قرار می گیرد و حکم عملکرد همان قرص کنترل تولد را دارد). آنها بیش از ۹۹% برای جلوگیری از بارداری مؤثر هستند.

 • IUD های موجود شامل: آی یو دی های Mirena، Skyla، و Lilletta ، و آی یو دی مسی (Copper IUD).
 • آی یو دی میرنا مبتنی بر هورمون است. این نوع گران تر است و تا ۵ سال می تواند دوام بیاورد. هر چند منافع آن در کاهش گرفتگی های قاعدگی و خونریزی است. آی یو دی های Skyla و Lilletta نیز مبتنی بر هورمون هستند و تا ۳ سال دوام دارند.
 • آی یو دی مسی مبتنی بر هورمون نیست. حسن آن در این است که قیمتش ارزانتر و تا ۱۰ سال باقی می ماند. گرچه بدی آن این است که ممکن است باعث افزایش گرفتگی های قاعدگی و خونریزی ماهانه شود.
 • داشتن IUD در درون ممکن است برای لحظات اول دردناک باشد از آنجایی که آن از دهانه باریک رحم می گذرد گرچه زمانی که جای گرفت شما دیگر احساس درد نخواهید کرد.

 ۳از گزینه های داروهای هورمونی ضد بارداری دیگر استفاده کنید.

کاندوم

داروهای هرمونی دیگر مانند حلقه مهبل vaginal ring، تزریقات دپو پروورا Depo-Provera ، و چسب های ضد بارداری contraceptive patches. آنها با نسخه دکتر خانوادگی شما موجود هستند.

 • حلقه مهبل (NuvaRing گفته می شود) چیزی است که در مهبل شما قرار می گیرد و تا ۳ هفته آنجا می ماند (. بعد یک هفته برای جلوگیری از خونریزی آن را در بیاورید). این حلقه کار تخمدان را با آزاد کردن هورمون ها در زمانی که در مهبل شماست متوقف می کند (مخلوطی از استروژن و پروژسترون). به ندرت پیش می آید که حلقه باعث بروز مشکلاتی در امر مقاربت جنسی گردد، و در حالت عادی چه برای مصرف کننده و چه شریک مصرف کننده احساس نمی شود. میزان موفق نبودن آن با مصرف عادی ۹% و مصرف درست ۰.۳% است. حلقه می تواند تا مدت ۳ ساعت برداشته شود، پس اگر شما بدون آن در سکس راحت ترید پس این گزینه برای شماست.
 • تزریقات دپو پروورا توسط دکتر خانوادگی شما برای هر سه ماه یک بار داده می شود، مزیت آن این است که تا زمانی که شما هر سه ماه آن را انجام می دهید، دیگر نیازی نیست که به طور منظم یادتان باشد که قرص ضد بارداری مصرف کنید (و یا روش های دیگر). برای کسانی که هر سه ماه تزریق را انجام می دهند درصد ناموفق شدن آن کمتر از ۱% است.
 • چسب های ضد بارداری در حدود اندازهx 5cm cm5 است، و روی پوستتان قرار می گیرد. هر چسب تا یک هفته مصرف می شود، و بعد باید جایگزین گردد، در نتیجه شما باید در یک ردیف سه عدد مصرف کنید، بعلاوه یک هفته بودن آن برای جلوگیری از خونریزی است. این چسب ها حاوی همان هورمون هایی هستند که در قرص های ضد بارداری موجودند و زمانی که به درستی استفاده گردد (و هر هفته به طور مستمر جایگزین گردد)، درصد ناموفق بودن آن کمتر از ۱% می شود.
 • در خواست ضد بارداری قابل کاشت کنید که Implanon نام دارد. این روش ضد بارداری در داخل بازوی شما قرار می گیرد و تاریخ مصرف آن تا ۴ سال است.

۴ گزینه کشتن منی را انتخاب کنید.

عکس کاندوم

اسپرم کش ها Spermicide ژل یا کف هایی هستند که داخل مهبل قرار گرفته و به صورت تله می شوند سپس با یک فعالیت شیمیایی، سمی به سوی اسپرم می رود و (منی) را می کشد. این محصول را می توان از داروخانه محلتان تهیه کنید. در صد ناموفق شدن این عمل در حدود ۲۲% است.

۵ انتخاب دیگر عقیم کردن است.

جلوگیری از بارداری

یکی از مطمئن ترین راهایی که برای جلوگیری از بارداری هم برای زن و هم برای مرد (و یا هر دو) وجود دارد عقیم شدن است. گرچه دانستن این مهم است که این روش همیشگی است. این عمل نباید انجام شود مگر اینکه شما کاملا مطمئن باشید که در آینده فرزندی از طرف خود نمی خواهید.

 • برای مرد، این عمل vasectomy نام دارد، در این روش لوله برنده منی، لوله ای که منی را حمل می کند بریده می شود. این عمل از توانایی مرد برای همکاری در بارداری جلوگیری می کند.
 • برای زن، این عمل tubal ligation نام دارد. لوله فالوپ زن را (که حمل تخم های بارور نشده از تخمدان به رحم) قطع می کنند. این عمل باعث جلوگیری تخمدان ها از باروری شده و بدین گونه از بارداری جلوگیری می شود.

روش دوم
استفاده از روش های طبیعی برای کاهش خطر احتمال بارداری

۱ روش عقب نشینی را امتحان کنید.

یکی از راه های کاهش احتمال بارداری بدون استفاده از کاندوم این است که از روش عقب نشینی استفاده کنید. این روش بدین صورت است که مرد قبل از انزال آلت خود را بیرون می آورد، در نتیجه منی دیگر شانس وارد شدن در مهبل زن را ندارد که منجر به بارداری شود.

 • چالش این روش در این است که مقداری از منی ممکن است نا بهنگام تراوش کند (پیش از انزال که در نتیجه پیش از عقب نشینی آلت مرد اتفاق می افتد)، که این موضوع باعث می شود که این روش تنها ۷۸% برای جلوگیری از بارداری مؤثر باشد.

۲ از روش تقویم استفاده کنید.

کاندوم زنانه

به طور مکانیکی، تنها چند روز از ماه زن در واقع می تواند باردار شود. بیشتر زنان چرخه ۲۸ روزه را دارند، که از روز اول این دوره شروع می شود. به طور متوسط، کار تخمدان در روز ۱۴ ظاهر می شود، اما یک زن می تواند چند روز قبل و بعد از آن بارور شود.

 • اگر زن قبل یا بعد از روز کارتخمدان سکس قابل ملاحظه ای داشت، شانس بارداری او بسیار کاهش می یابد.
 • بدی روش تقویم این است که همه زنان دقیقا چرخه ۲۸ روزه را ندارند. مقدار کمی تفاوت در بین زنان وجود دارد، و حتی یک زن ممکن است چرخه قاعدگی خودش را کاملا ناسازگار از ماه به ماه ببیند. برای همین است که این روش تنها ۷۶% برای جلوگیری از بارداری بدون کاندوم کارساز است.
 • اگر چنانچه چرخه شما با سازکاری بیشتر و یا کمتر از ۲۸ روز بود، ۱۴ روز را از پایان چرخه خود کسر کنید و این را در نظر بگیرید که شروع بیشترین باروری شما چند روزی است. نیمه بعدی چرخه قاعدگی زن (بر اساس کار تخمدان) نسبت به چرخه اول (قبل از کارکرد تخمدان) بیشتر گرایش به سازگار بودن را دارد.

۳ پیگیری باروری خود را با استفاده از نشانگرهای فیزیولوژیکی انجام دهید.

خرید کاندوم

یکی از راه های پیشگیری باروری، استفاده از نشانگرهای فیزیو لوژیکی مانند اندازه گیری دمای پایه بدن، و/یا مشاهده ترشحات مخاط دهانه رحم، برای کمک به تشخیص روز های خاص زمانی که باروری زن به اوج خود می رسد. شما در آن زمان هایی که باروری زن بالا است می توانید از سکس صرف نظر کنید.

 • با روش دمای پایه بدن، یک زن باید صبح اول وقت قبل از خوردن صبحانه دمای بدن خود را هر روز اندازه می گیرد. این دما بدین شکل ۰.۴-۱.۰ درجه فارنهایت بر اساس بارداری رو به افزایش می شود. در نتیجه توصیه می شود که از کاندوم استفاده گردد، بعد از اینکه درجه دمای بدن زن افزایش یافت منی کش یا هر ضد بارداری بدون هورمونی از روز اول دوره سه روزه زن را دنبال کنید.
 • با روش مشاهده ترشحات مخاط دهانه رحم، زن ویژگی های تخلیه مخاط دهانه رحم خود را مشاهده می کند. معمولا بلافاصله پس از یک دوره ترشحات مخاط وجود ندارد، در روز پس از آن ترشحات خفیف و چسبناکی، تا حد زیادی باعث افزایش ترشحات مخاط می گردد که از روزهایی که اطراف تخمدان هستند مرطوبتر و شفافترند، و در دنباله چرخه بارداری خود در آخر در تمام راه ها ترشح قابل توجهی باقی نمی ماند تا اینکه چرخه قاعدگی دیگر زن شروع شود. در نتیجه، در طول این روزها، وقتی مخاط دهانه رحم فراوان است، شفاف و مرطوب است، این حائض اهمیت است که از عمل مقاربت جنسی خودداری کنید که این زمانی است که باروری زن به اوج رسیده است.

۴ این را بدانید که در روش های طبیعی همچنان احتمال خطر باردار شدن وجود دارد.

روش استفاده از کاندوم

هر دو روش عقب نشینی کردن و تقویم به طور اساسی کمتر از روش های پزشکی برای جلوگیری از بارداری تأثیر گذار هستند. این بسیار مهم است که اگر چنانچه شما دنبال راهی هستید که از بارداری جلوگیری شود به این روش ها اعتماد نکنید. به این دلیل:

 • اگر شما مردی هستید که به طور غیر عمد باعث باردار شدن زنی شدید، در بیشتر مکان ها او ۱۰۰% حق انتخاب دارد که آیا پروسه حاملگی را می خواهد طی کند و یا سقط جنین کند.
 • این ممکن است بدین معنا باشد که با باردار کردن یک زن، اگر او تصمیم به نگهداشتن بچه گرفت حال مسئولیت کمک مالی بر دوش شما است، و ممکن است این مسئولیت با همکاری پدر و مادر هم انجام شود.
 • هم زنان و هم مردان از بارداری های نا خواسته تحت فشار افتاده اند. مسئولیت نگهداری از بچه قبل از آمادگی داشتن باعث ایجاد فشار اساسی (و عامل بالقوه ای می شود در جلوی راه) برای برنامه های دیگری که ممکن است شما داشته باشید، در مورد کار، ارتباطات عاطفی، و یا هر چیز دیگری در حوزه زندگی.
 • اگر شما زنی هستید که غیر عمدی باردار شدید، ممکن است شما برای تصمیم خود به چالش بیفتید که آیا می خواهید بچه را نگه دارید و یا اگر در منطقه شما پروسه سقط جنین قانونی باشد آن را انجام دهید.

روش سوم
درک ارزش افزوده با استفاده از کاندوم

۱ این را در نظر بگیرید که با استفاده از کاندوم خطر ابتلا به بیماریهای STI کاهش می یابد.

جلوگیری از بارداری

قبل از این که تصمیم بگیرید مطلبی را باید بدانید و آن ارجح  بودن استفاده کاندوم است، این مسئله حائض اهمیت است که کاندوم می تواند هم در کاهش بیماری های STI و هم در جلوگیری از بارداری به خوبی مؤثر باشد. حتی اگر شما از وسایل جلوگیری از بارداری دیگری استفاده می کنید، مانند استفاده از روشهای هورمونی ضد بارداری، دیگر روش ها برای جلوگیری از بیماری های STI (انتقال عفونت به طور جنسی) کاری انجام نمی دهند. در نتیجه کاندوم برای تمرین سکس سالم بسیار با صرفه است.

 • کاندوم شما را از گرفتن بیماری های STI با کاهش اتصالات تناسلی به آلت تناسلی جلوگیری می کند، و همچنین مایع انزالی از آلت مرد به مهبل زن را بلوکه می کند. این دو نوع اتصال راههایی هستند که باعث گذر عفونت از شخصی به شخص دیگر می گردد.

۲ اگر کاملا به شریک جنسی خود اعتماد ندارید از کاندوم استفاده کنید.

اگر شما در یک رابطه تک همسری بلند مدت متعهد هستید، شما می دانید که شریک شما  به طور مداوم از ضد بارداری های مختلف مانند قرص و یا استفاده از IUD استفاده می کند از آنجایی که شما یک رابطه قابل اعتماد را جلو بردید و احتمالا در باره بهترین استراتژی ضد بارداری باهم مشورت کردید. گرچه اگر شما یک شریک جنسی تازه پیدا کرده اید به طوری که هنوز به اندازه کافی از او شناخت پیدا نکرده اید که کاملا به او اعتماد داشته باشید، این حائض اهمیت است که بدانید کاندوم می تواند یکی از قابل اعتماد ترین روش های جلوگیری از بارداری باشد.

 • اگر شما مرد هستید، هرگز به یک زن شریک جنسی خود در واقع نمی توانید اعتماد کنید که آیا این قرص ها را مصرف می کند (و یا روش ضد بارداری دیگری دارد).
 • این امکان وجود دارد که زنی هدفش باردار شدن است و برای همین با شما در استفاده از روش های ضد بارداری روراست نیست.
 • مشابه آن، ممکن است مردی در مورد عقیم بودن خود با زن روراست نباشد.
 • استفاده از کاندوم تمیز ترین و درست ترین روش برای جلوگیری از بارداری است که نیازی به جلب اعتماد طرفین وجود ندارد.

۳ اگر کاندوم شما پاره شده و یا در عملکرد آن اختلال ایجاد شده باشد دنبال راه حل های اورژانسی جلوگیری از بارداری باشید.

انواع کاندوم

کاندوم ها ۸۲% برای جلوگیری از آبستن مؤثرند. اگرچه کاندوم شما در حین سکس پاره شد، این مهم است که شما سریعا به دنبال فرم اورژانسی جلوگیری از بارداری باشید.

 • شما می توانید داروهای جلوگیری از بارداری اورژانسی خود را از داروخانه محل و یا احتمالاحتی از سوپر مارکتها هم تهیه کنید.
 • گزینه های شما یک قرص (نقشه B )، یا داشتن IUD مسی در داخل است. نقشه B زمانی که یک مقاربت محافظت نشده انجام شد سریعا باید انجام شود (به طور معمول دریک روز، هر چه بیشتر صبر کنید تأثیر آن کمتر می شود). اگرچه نقشه B  تا مدت ۷۲ ساعت بعد از سکس بی حفاظ می تواند انجام شود. IUD مسی هم برای جلوگیری از بارداری اورژانسی برای مقاربت حفاظت نشده تا ۵ روز مؤثر است.
 • گزینه های دیگر شامل استات ulipristal و ترکیب قرص های استروژن پروژسترون هستند. هر دوی این درمانهای جلوگیری از بارداری اورژانسی، نیاز به نسخه پزشکی دارند.

۴ از کاندوم برای پشتیبانی از بارداری های غیر قابل پیش بینی استفاده کنید.

جلوگیری از بارداری

از آنجایی که هر روشی مقداری درصد ناموفقی هم دارد، روش زیرکانه این است که از ترکیب چند روش بهرمند شوید، به عنوان مثال هم استفاده از کاندوم و هم قرص ضد بارداری در مواقعی که شما نیت بچه دار شدن را ندارید، توصیه می شود. بهتر است که از حامله شدن  احتیاط کنید ، در این صورت باید منتظر عواقب آن باشید.

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۱۵۶ دیدگاه

 • سلام خسته نباشید منوهمسرم تازه ازدواج کردیم. توی اولین نزدیکی هامون ما از روش جلوگیری استغاده نکردیم اما زمان انزال مقاربتو متوقف کردیم . اگه میشه راهنمایی کنید مارو .
  ایا ممکنه من باردار شده باشم؟ با وجود اینکه اسپرم همسرم داخل ریخته نشده.
  از چند روز قبلش برای جلوگیری از پریود قرصld مصرف کردم همونجوری تا روز اخر نزدیکی هامون استفاده میکردم اما بعد از اینکه دیگه نزدیکی نداشتیم منم دیگه قرص نخوردم
  لطفا راهنمااییی کنید ما امادگی بچه دار شدنو نداریم

 • با سلام شرمنده من هفته ای یک بار سکس دارم چطور از قرص ld استفاده کنم چه موقعی مصرف کنم هر روز از قرص بخورم یا اینکه قبل یکس و بعد سکس هنون روز مصرف کافی هست؟

  • با سلام .هر بسته حاوی ۲۱ قرص می باشد. اولین قرص را از روز سوم تا پنجم پریود آغاز نمایید. در صورت اتمام خونریزی و یا ادامه خونریزی، در هر دو حال روزانه یک قرص مصرف کنید، تا بسته قرص تمام شود. بهتر است قرص را پس از شام و پیش از خواب میل نمایید تا عوارض گوارشی ایجاد نکند. پس از اتمام بسته قرص، هفت روز کامل قرص نخورید و در روز هشتم بسته بعدی را بدون توجه به روز شروع قاعدگی آغاز نمایید.

 • سلام .ببخشید ما دوساله روش جلوگیری طبیعی رو انجام میدیم و من ۲۳ سالمه و شوهرم ۳۱ سالشه.ایا احتمال ناباروری وجود داره ؟؟ چون شنیدم در جلوگیری طبیعی باعث ضعیف شدن مرد میشود

 • سلام دراولین مقاربت جنسی که پرده پاره میشه حتمابایدجلوگیری باقرص اورژانسی باشه یامیشه همون یه عددقرص وبخوره

 • سلام من به علت مصرف قرص ال دی دچار امنوره شده ام. آیا در این دوران تا زمانیکه دوباره پریود شوم میتوان بدون روش پیشگیری نزدیکی داشته باشم؟

 • سلام میشه دقیقا بفرمایید چه تاریخی تخمک آزاد میشود؟یعنی بعد از قائدگی میشود رابطه ی بدون جلوگیری داشت؟

  • با سلام. ۱- روز چهاردهم برای خانوم هایی که سیکل بیست و هشت روزه دارند روز تخمک گذاری است.و اگر نزدیک به زمان تخمک گذاری رابطه داشته باشید شانس باردار شدن بیشتری دارید.
   ۲- خیر در هر صورت باید از یک روش پیشگیری مطمئن استفاده کنید

  • با سلام برای جلوگیری اورژانسی باید ۴عدد قرص ال دی یک جا در اولین فرصت و چهار عدد دوازده ساعت بعد یکجا مصرف کنید
   لازم به ذکر است که در برخی کشورها استفاده از دو عدد قرص اچ دی در اولین فرصت و دو عدد دوازده ساعت بعد استفاده می شود که به دلیل داشتن دوز هورمون بالا و عوارض کمتر توصیه می شود.

 • سلام من با کسی سکس داشتم .ولی اصلا آب منی اصلا داخل نریختم.آیا بازهم امکان داره طرف مقابلم حامله بشه؟؟؟؟راهنمایی کنید

 • سلام من دیروز بعداز ۲۴ساعت دخول قرص اورژانسی خوردم ولی امروز نزدیکی داشتیم فکر کردیم امن هست منی داخل ریخته شد… آیا امکان باروری هست؟ باید دوباره قرص بخورم؟ از اتمام پریود قبلیم ۴روز میگذره ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام. هر قرص لونژیل تنها برای یک اتفاق اورژانسی است. لطفا در اولین فرصت به یک پزشک مراجعه کنید

 • با سلام
  بعد از مقاربت و بدون راه های پیش گیری ، چه روش اورژانسی استفاده کنم ؟ و بعد از چه مدتی تاثیر داره ؟
  منتظر جوابتون هستم اگه سریع تر لطف کنید

  • با سلام. از قرص لونژیل یک و نیم استفاده کنید. و این قرص تنها تا سه روز پس از مقاربت می تواند از بارداری جلوگیری کند.

 • سلام منو همسرم هردو از کاندوم بدمون میاد و از هیچ قرص ضدبارداری هم استفاده نمیکنم فقط روش عقب نشینی میخواستم بدونم امکان بارداری با منی قبل انزال وجود داره اخه شوهرم همیشه میترسه

 • با سلام من در سه هفته ۳تا قرص اورژاتس مصرف کردم درد در قسمت پهلوهام زیاده ایا امکان داره باردار باشم چه علایمی داره بارداری

  • با سلام.شما با انجام این کار ضرر های بی شماری به بدن خود وارد کرده اید.لطفا هر چه سریعتر به یک پزشک زنان مراجعه کنید

 • سلام خسته نباشید من دوماه و یک هفته است که زایمان کردم و به تازگی سکس بدون جلوگیری داشتم بعدش قرص های جلوگیری زمان شیردهی رو شروع کردم خواستم ببینم تاثیری داره؟میتونم قرص اورژانسی مصرف کنم؟

 • باسلام خسته نباشید دکتر من از یه دکتر حتی از یه روان شناس شنیدم که گفتن استفاده از روش عقب نشینی از لحاظ روحی برای زن و شوهر خوب نیست یا حتی احتمال اینکه زن ارضا نشه وجود دارد ایا واقعیت داره؟باتشکر

 • باسلام .شما در متن فرمودید اگر زن نخواهد باردار شود ۱۰۰ درصد حق سقط بااوست . ولی سقط جنین گناه محسوب میشه جنینی که بوجود آمد نباید سقط بشه مگر اینکه از نظر شرع مشکلی داشته باشه

 • منظور از ردز ۱۴ چیست؟!
  یعنی ۱۴ روز بهد از اولین روز قاعدگی تخمک آزاد می شود، یا اینکه ۱۴ روز بعد از ِخرین روز قاعدگی؟!

 • ببخشید دو روزه پیش با دوست دخترم رابطه داشتم اما پرده بکارتش سالمه دوس دخترم مشکوکه که ایا حمله اس یا نه؟چون من رابطه مقعدی داشتم

 • سلام من درست یک روز بعد از اتمام پریودیم نزدیکی داشتم ولی منی داخل ریخته نشد و قرص اورژانس هم مصرف کردم بلافاصله یک عدد و هشت ساعت بعد هم یک عدد دیگر ایا امکان بارداری هست لوونورژسترل بود قرص اورژانس

 • با سلام . من با نامزدم قبل از ازدواج رابطه داشتم و اون ناخاسته باردار شد و مجبور شدیم سقط کنیم. ایا اون بعد از سقط هنوز باکره هستش یا نه؟

 • سلام ببخشید من و همسرم ۴روز بعد از قاعدگی من باهم رابطه داشتیم و من برای جلوگیری ۴تا قرص LD رو همون روز مصرف کردم اما ۱۲ ساعت بعد یادم رفت الان ۲۳ روز از اون موقع و ۲۷ روز از آخرین روز قاعدگی من میگذره من توی این مدت دمنوش های لاغری هم استفاده کردم آیا امکان بارداری من وجود داره؟ البته من تمام علائم قاعدگی رو دارم اما هنوز خونریزیم شروع نشده و ۳ روز پیش هم دوتا قرص آسپرین باهم خوردم آیا بازهم احتمال بارداری وجود داره؟

 • سلام.دو روز پیش بعد از سکس مایع منی به داخل واژن ریخته شد و بالافاصله دو عدد قرص لوونورژسترل۰/۷۵ مصرف کردم.آیا من و همسرم میتونیم دو ماه دیگه برای بارداری اقدام کنیم؟

 • سلام من درست یک روز بعد از پریودی نزدیکی داشتم بردع بکارتم سالم منی ام داخل نرفته هیچ قرصی ام مصرف نکردم
  میخواستم بدونم دراین شرایط امکان باروری با پیشاب هم وجود دارد

 • با سلام.یکبار قرص اورژانسی مصرف کردم.دوماه دیگه میخوام برای بارداری اقدام کنم.آیا مصرف قرص رو جنسیت جنین در آینده تاثیری میگذاره؟

  • آیا بعد از گذشت دو ماه از مصرف قرص اورژانسی،میتونیم برای بارداری اقدام کنیم؟آیا مصرف اورژانسی روی جنسیت جنین در آینده تاثیر میگذاره؟

 • با سلام.من از روز پنجم قاعدگیم قرص ال دی رو روزانه و سرساعت مصرف میکنم و نزدیکی بدون جلوگیری دارم امکان بارداری چند درصد هست؟

 • با سلام . ایا امکان باراداری با استفاده از دست کشیدن , آلت کشیده شده بروی دهانه بیرونی یا همان لپ ها که منجر به پیش آب منی است و دختر در حالت باکره است امکان دارد .
  ایا ترکیب مایع خارج شده زن و پیش آب منی میتواند باعث حاملگی شود
  آیا بعد از خود ارزایی مایعی که حالت لجز دارد و بروی روی لپ ها کشیده شود و ترشهتا در انجا به مقدار خیلی کم باشد می تواند باعث حاملگی شود .
  در تمام سوالاتم دختر در حالت باکره است لطفا سریع جواب دهید . ممنونم

 • سلام
  من ۵ ماه نامزد کردم و چند بار بدون دخول جنب شدم همچنین استرس و مشغولیت ذهنی بالایی هم داشتم
  تو این ۵ ماه روز های قائدگیم بهم خورده و تا ۱۰ روز هم تاخیر داشته اما این دفعه۵۰ روز گذشته و من هنوز عادت نشدم
  ایا بخاطر استرس زیاده یا چی؟

 • سلام
  من ۵ ماه نامزد کردم و چند بار بدون دخول جنب شدم همچنین استرس و مشغولیت ذهنی بالایی هم داشتم
  تو این ۵ ماه روز های قائدگیم بهم خورده و تا ۱۰ روز هم تاخیر داشته اما این دفعه۵۰ روز گذشته و من هنوز عادت نشدم
  ایا بخاطر استرس زیاده یا چی؟

 • ببخشید من چهار بار با همسرم رابطه داشتم طی ۲۴ ساعت فقط یک عدد قرص خوردم حالا چیکار کنم نمیخوام باردار بشم هنوز هم ۲۴ ساعت از رابطه مون گذشته

 • سلام من وهمسرم باروش عقب نشینی وبدون کاندوم رابطه داریم اماهمسرم حداقل۵دقیقه بعدازعقب نشینی انزال میکنه میخواستم بدونم بازهم احتمال حاملگی وجودداره وچنددرصد؟؟؟

 • عرض سلام دارم،ممنون از مطالبتون.سوالی دارم.من قرص سیپروترون کامپاند استفاده میکنم.۲ روز پیش ک نامزدم از کاندوم استفاده نکرد،منی داخل ریخته شد.اون قرص سیپروترون رو ک همیشه مصرف میکنم،بجز اون لونژیل هم مصرف کردم همون موقع.احتمال حاملگی وجود داره؟ممنون میشم توضیح بدید

 • سلام من و همسرم دو روز بعد از پایان پریودم رابطه داشتیم و به دلیل پاره شدن کاندوم منی داخل واژن ریخته شد و البته بلافاصله بعد از اینکه متوجه شدم به سرویس بهداشتی رفتم و تخلیه شد و فورا دو تا قرص لونژیل ۰/۷۵ خوردم الان یک هفته از این موضوع گذشته و من خونریزی نداشتم احتمال بارداری چقدر هست؟

 • میخواستم بدونم اگه سکسی انجام داده بشه و منی به داخل ریخته بشه باید چیکار کنم و قرص رو کی مصرف کنم؟

 • با سلام من با نامزدم رابطه بدون کاندوم داشتم اما مایع منی داخل ریخته نشد بعد از چند ساعت یک عدد قرص ال دی مصرف کردم و فردا هم دوباره قرص مصرف کردم ایا احتمال بارداری وجود دارد

 • سلام
  خواهش میکنم جواب بدید من با نامزدم رابطه بدون کاندم داشتم اما مایع منی داخل واژنم نریخت و فقط دخول داشتیم پس از رابطه یک عدد قرص ال دی مصرف کردم و ۲۴ ساعت بعد هم یک عدد دیگر بعد از شش روز پریود شدم ایا امکان بارداری در من هست خواهش میکنم جواب بدید من تجربه کمی دارم

 • سلام وقت بخیر
  من حدود ۲۱ ماه روش پیشگیری طبیعی داشتم حالا بعد این مدت حدود یک ماه است که هیچ پیشگیری نکردم اما بارداری رخ نداده در حالی که در روزهای حوالی تخمک گذاری هم نزدیکی داشتیم(با توجه به دمای بدن حوالی روز تخمک گذاری را پیش بینی کردم).
  اخرین دوره قاعدگی ۳۶ روزه بود ولی در یک سال اخیر به طور میانگین ۳۴ روزه بوده.

 • با سلام اگر ۷۲ ساعت از نزدیکی گذشته باشد و منی در رحم ریخته شده باشد و قرص اورژانسی مصرف نکرده باشیم چه کار باید کرد؟با توجه به اینکه گفتین هیچ راهی نیست

 • باسلام امروز۱۰ام است ومن معمولا ۱۲ ام پریود میشم،روز۱۰ام با نامزدم معاشقه کردیم وبهم مالیدیم اما من پرده م سالمه ومایع منی هم روش نریخته ولی از پیشاب مطمئن نیستم بعدشم رفتم دستشویی وشستم
  ایا احتمال بارداری وجودداره خیلی استرس دارم لطفا ج بدید

 • سلام ، من از روز پنج پریود شروع به استفاده از قرص کردم برای اولین بار، اگر دو هفته آینده رابطه بدون پیشگیری داشته باشم احتمال بارداری هست؟ با توجه به اینکه من پریودی منظم ۲۸ روزه دارم، و هفته ای که میخوام رابطه جنسی داشته باشم هم از لحاظ پیشگیری تقویمی زمانی است که احتمال بارداریم کم است.

 • با سلام
  اگه یک روز قبل از قاعدگی نزدیکی وجود داشته باشد و روزبعد طبق روال عادی زن پریود بشه یعنی خطر حاملگی کاملا برطرف شده؟

 • سلام.من میخوام همسرم iud کاشت کنه ولی اون میگه که واسه کسایی که تا حالا بارداری نداشتن خطرناکه و مخالفت میکنه.
  آیا واقعا iud واسه زوجهایی که بچه ندارن خطرناکه؟

 • سلام خسته نباشید من تازه ازدواج کردم جلوگیری با کاندوم داشتم اما امروز پاره شد و من نمیخوام ال دی مصرف کنم اگ امشب یدونه ال دی بخورم دیگه نخورم ممکنه رابطه امروز باعث بارداری شه؟یا فرداشبم باید یه دونه دیگه بخورم؟ چون ال دی باعث سردرد میشه برام. اسپرم تا چند روز توی رحم میتونه زنده بمونه؟ لطفا پاسخمو بدید من امادگی بارداری ندارم اصلا😭

 • سلام
  ما بدون هیچ راه پیشگیری سکس داشتیم سه چهار باری ولی مطمئنم هیچگونه انزالی صورت نگرفته داخل ولی باوجوداین سوالم اینه ک :امکان حاملگی وجود داره ؟
  کلا ی توضیح مختصر درهمین زمینه بدید لطفا

 • با سلام
  شوهرمن کارش طوریه که ۲۴ روزسرکاره و بعد از آن ۶ روز مرخصی میاد خونه.چون فعلا قصدبارداری ندارم هم از کاندوم استفاده میکنم هم قرص ال دی مصرف میکنم.آیا زمانی که همسرم سرکاره لازمه قرص بخورم یا میتونم قطعشون کنم؟یعنی میشه فقط اون چند روزی که میاد مرخصی قرص مصرف کنم؟

 • سلام.آیا باروری فقط در زمان تخمک گذاری اتفاق می افتد و یا هر وقت ک اسپرم وارد بدن زن شود؟من و همسرم خیلی نگران این مورد هستیم چون رابطه های بدون جلوگیری هم میخوایم داشته باشیم…مرسی از جوابتون

 • با سلام من دوماه پیش با شوهرم نزدیکی داشتم جلوگیری طبیعی هم داشتم قبل اینکه ارضا بشه رابطمون قطع شد ریخت بیرون الانم بعد اون رابطه ۲بارپریود شدم ایا بازم امکان بارداری وجود داره؟؟

 • سلام من روز ششم هفتم پریودی رابطه داشتم و منی کامل داخل ریخته شد آیا امکان بارداری در روزاهای شش وهفت پریودی
  وجود دارد؟

 • با سلام
  من حدود ۱۷ ماه هست که از امپول های جلوگیری یک ماهه استفاده میکنم با گذشت زمان دارم عوارضش رو میبینم مثلا افزایش شدید وزن، ریزش شدید مو،دردهای استخوانی که فکر میکنم بعلت تاثیر اونها روی بافت استخوانی و ابتلا به پوکی استخوان هست و حالا بخاطر چنین مسایلی تصمیم به قطع مصرف اونها گرفتم از طرفی همسر من به خنگام استفاده از کاندوم نعوذش رو از دست میده و در استفاده از کاندوم مشکل داریم، من هم به هیچ وجه نمیخوام فعلا باردار بشم، مقاله های زیادی توی نت خوندم که هیچ کدوم بهم کمک نکرذن که تصمیم قطعی بگیرم که با چه روشی جلوگیری کنم چون میخواستم طبیعی جلوگیری بکنم ولی خب ریسک داره! ایا میتونم در روش عقب نشینی با استفاده از داروهای گیاهی مانع بارداری احتمالی و ناخواسته بشم؟ یا اینکه ایا داروهای خارجی و کم عارضه دیگه ای هم هست که معرفی کنین؟

 • سلام من دیشب نزدیکی داشتم وکاندوم پاره شد،ونمیخوام از قرص اضطراری و این چیزا استفاده کنم چون به شدت حالم بد میشه،ی راه طبیعی وداروی گیاهی چیزی هست که استفاده کرد در ۲۴ساعت اول

 • با عرض سلام
  امروز یک ماه هست که زایمان سزارین کردم وشیر هم میدهم و نزدیکی کردم بدون استفاده از چیزی برای جلوگیری و احتمال میدهیم که اب منی به داخل ریخته شده چکار کنم تا باردار نشوم؟

 • بل سلام من بل نامزدم نزدیکی داشتم بعد نمیدونم که اب منی به داخل واژن ریخته شده یا من بعدش ۲ عدد قرص Ld خوردم ایا احتمال بارداری هست؟

 • سلام … خسته نباشید … میخواستم درمورد پیشاب سوال کنم
  برای مثال بار اول رابطه برقرار میشود و مرد ارضا میشود ولی مایع منی اصلا وارد واژن نمیشود … آیا در همین بار اول و درصورت اطمینان از اینکه درون مجرای آلت تناسلی مرد از قبل اسپرم وجود نداشته پیشاب حاوی اسپرم است؟؟
  یا فقط هنگامی حاوی اسپرم است که فرد یکبار ارضا شده باشد و پیشاب اسپرم های باقی مانده را همراه خود خارج کند ؟؟
  به بیان بهتر آیا پیشاب فقط در انزال دوم حاوی اسپرم است یا در انزال اول هم اسپرم دارد ؟

 • سلام من در دوران عقد هستم و باکره هستم با نامزدم به صورت سطحی و بدون کاندوم و هیچ راه پیشگیری رابطه دارم، میخواستم بدونم وجود پیشاب در اطراف دهانه واژن میتونه احتمال بارداری داشته باشه؟ اونقدر محتمل هست که اورژانسی مصرف کنم؟ خواهشمیکنم زودتر جواب بدین

 • سلام خوبین خسته نباشی چگونه میشه درهنگام رابطه ناخاسته پرده پاره شده ونفهمی ک اب منی ریخته باشه داخل برای جلوگیری ازبارداری بایدچیکارکرد

 • سلام دکتر من هفته دیگه عروسیمه
  همسرم از کاندوم خوشش نمیاد استفاده نمیکنه به هیچ وجه منم میترسم ک قرص بخورم
  چند نفر رو میشناسم قرص مصرف میکردن حامله شدن بنظر شما باید چیکار کنم

 • سلام. ببخشید درصد بارداری با پیشاب چقدره؟ من و خانومم هر دو از کاندوم بدمون میاد و از روش عقب نشینی استفاده میکنیم اما میترسم با پیشاب حامله شه خانومم لطفا جواب بدین.تشکر

 • سلام
  ۴ سال است که به روش عقب نشینی رابطه داریم با همسرم .. ولی خوشبختانه باردار نشدم
  نوشته هارو خوندم..احتمال بارداری خیلی زیاده
  یعنی من نازا هستم؟

 • سلام. من دیشب بعد از ۵ روز که از پاک شدن پریودم میگذره یه رابطه حفاظت نشده با همسرم داشتم. ینی از هیچ وسیله ای استفاده نکردیم و منی کامل داخل ریخته شد. و از دو شب قبل و دیشب نصف کلونازپام یک میلی رو استفاده کردم بخاطر استرس. ینی یک و نیم قرص درین سه شب. بلافاصله بعد از نزدیکی ۲ تا قرص اورژانسی خوردم. ولی چون شنیده بودم آرام بخش ها اثرش و کم میکنه نگرانم. و دیگه اینکه بعد دوازده ساعت دوباره ۲ تا قرص اورژانسی دیگه هم خوردم که میدونم نباید میخوردم. ۱۰ هم ماه قبل پریود بودم اینماه ۸ تم پریود شدم. نمیدونم منظور از ۱۴ روز چیه کی میشه. باید چیکار کنم ؟ احتمال داره این یکیو نیم کلونازپامی که تو این ۳ شب خوردم اثر اورژانسیرو ببره؟؟؟ کلونازپام

 • ببخشید فراموش کردم بگم که من از قرص سیپرو هپتادین هم حدود دوهفته است که برای درمان بی اشتهایی استفاده میکنم . نصف صبح نصف شب. آیا این قرص هم میتونه اثر قرص اورژانسی رو کم کنه. آخرین پریودیه من ۸ اردیبهشت شروع شده و سیکلام معمولا ۳۰ روزه است. همیشه بین ۸ و ۹ و ۱۰ ماه متغیره. البته از قرص مولتیویتامین و امگا۳ و ویتامین ای هم ۴ روزه استفاده میکنم😆

 • سلام
  من باکره هستم
  و برای اولین بار با نامزدم میخوام سکس داشته باشم و
  و البته پریود من نامنظم هست شاید ماهها پریود نشم و البته مشکل خاصی از جمله کیست اینا ندارم قبلا سونوکوافی رفتم و همه جی رو عادی نشون داده
  ًو خلاصه نمیخوام حامله بشم و یه راه خیلی امن برام بیشنهاد کنین چون اولین بارمه میخوام سکس داشته باشم

 • سلام من ٣روزه ازدواج کردم و به خاطر درد شدیدی که داشتم همسرم نتونست بکارتم رو پاره بکنه ولی به انزال هم نرسید از کاندوم و هیچ جلوگیری از بارداری هم استفاده نکردیم امکان داره با آب شربتی همون ترشح معمولی باردار بشم؟؟؟ اگه این اتفاق میوفته چه جوری پیشگیری کنم؟؟؟؟؟

 • سلام من ٣روزه که ازدواج کردم همسرم امروز به خاطر درد شدیدی که داشتم نتونست بکارتم رو پاره کنه از هیچ راه جلوگیری از بارداری عم استفاده نکردیم حتی به ارضا هم نرسید امکان داریه که به همون ترشح باردار بشم با وجوده بکارت ؟؟چطور جلوی بارداریمو بگیرم؟؟

 • با سلام من ۱۳م با نامزدم سکس داشتم ودوتا ال دی بعدش خوردم و ۲۴ساعت بعدشم دوتا دیگه و دوباره ۲۹م همین ماه باز رابطه داشتیم و دوباره ۲تا ال دی و۱۲ساعت بعدش یک عدد ال دی مصرف کردم اگر قرصهارو مصرف نمیکردم باید اخر ماه پریود میشدم ولی الان که ۴م هستش هنوز پربود نشدم ایا احتمال حاملگی وجود داره

 • سلام من بعد از یک روز نزدیکی بدون جلوگیری از داروی اورژانسی استفاده کردم و دو ساعت بعد از مصرف قرص دوباره نزدیکی داشتم و از کاندوم استفاده کردم ولی متاسفانه کاندوم پاره شد و اب منی داخل رحم ریخته،چکار کنم دوباره قرص اورژانسی بخورم یا نیاز نیست لطفا راهنمایی کنید..

 • سلام..میخواستم بدونم میشه عوارض مصرف قرص به صورت اورژانسی رو کم کرد؟ به غیر از قرص ld چه قرصی بهتر هست؟ و اینکه اگه مایع منی ریخته باشه باز هم احتمال بارداری صفر اسا با پیشگیری اورژانسی؟؟؟

 • سلام من در روز ۵ پریودی رابطه داشتم و منی همسرم کاملا به داخل ریخته شد. پریودی من ۶ تا ۷ روزه است. بعد از آن ۲ عدد قرص اچ دی و ۱۲ ساعت بعد ۲ قرص اچ دی دیگر مصرف کردم. الان ۵ روز از خوردن قرص گذشته من امروز لکه بینی داشتم. آیا احتمال بارداری وجود دارد؟ یا خونریزی به خاطر خوردن قرص است؟

 • سلام من و همسرم تا بحال هیچ یک از روشهای جلوگیری از بارداری به غیر عقب نشینی رو انجام ندادیم یعنی الان ۳سال هست که فقط به طریق بیرون ریختن اسپرم جلوگیری کردیم میخوام بدونم آیا تکرار این روش ممکنه باعث ناباروری من بشه؟

 • برای تازه زوج قرص ها میتواند مشکل به وجود بیاورد مثلا امکان عقیم شدن است..برای جلوگیری از حمل گرفتن چه باید کرد؟ ..به استثنای کاندوم

 • با سلام ، من بعد از یک رابطه که دخول هم انجام نشده و فقط ارتباط سطحی بوده اما برای پیشگیری و محکم کاری میخوام از بارداری جلوگیری کنم چه چیزی شما پیشنهاد میدید ۳۶ ساعت از رابطه گذشته و من قبلا سرطان سینه داشتم ، عوارض قرص ال دی سرطان سینه است

 • با سلام زن برای بستن لوله هاش ایا اجازه
  ی کتبی از همسر نیاز داره؟و این عمل درد داره؟و اگه بخام داخل رحمم دستگاه بزارم ایا درد داره؟و سرپپایی واسم انجام مبدن؟؟؟ممنونم ازتون

 • سلام. من و همسرم دخول داشتیم ولی مطمئنم هیچ انزالی داخل واژن صورت نگرفت و عقب نشینی صورت گرفت . فاصله عقب نشینی تا انزال نسبتا زیاد بود. احتمال بارداری چقدره؟

 • سلام آیا میشه بعد از چند بار سکس تو ۱روز قرص اورژانسی خورد؟تاثیر داره؟؟یا بعد از هر رابطه باید قرص خورد؟

 • سلام من و شوهرم بار اول است که یکجا میشیم فعلا هر دوتامون نمیخایم حامله شوم از کدوم روش استفاده کنم که بعد دچار بی اولادی نشم سنم ۲۰ ساله است ممنون .

 • سلام خسته نباشید
  من در دوران عقد هستم و میخایم یه رابطه جنسی محافظ کارانه داشته باشیم ولی استرس بارداری داریم بهترین راه برای اینکار توی مطالب مختلف نوشتن که کاندومه ولی بازم یه سری مشکلاتی داره که ممکنه بارداری بوجود بیاد راهکار شما چیه؟!؟ یک
  دو استفاده از قرص های اورژانسی و همچنین IUD برای کسی که بعدا میخاد باردار شه مشکلی نداره؟!؟
  ممنونم میشم کمکم کنید

 • سلام من و همسرم جلوگیری نداریم فقط ایشون منی رو داخل نمیریزن یا نگه میدارن. اگرم سهوا ریخته بشه من حتما بعدش قرص اورژانسی میخوردم الان ۶روزه پریودم عقب افتاده بیبی چک استفاده کردم مثبت شده میخوام بدونم واقعا بدون مایع منی کسی باردار میشه

 • باسلام خدمت جناب دکتر
  میخواستم بدونم بعد از رابطه ی جنسی مصرف یک عدد قرص های لونژیل یک و نیم کافیست؟! و اینکه علاوه بر لونژیل قرص ال دی هم میشود مصرف کرد.؟
  باتکشر

 • سلام یه سوال داشتم.
  بعد از مصرف قرص های ضد بارداری در اولین فرصت و داشتن نزدیکی محافظت نشده (قرص های ضد بارداری فقط برای یک رابطه جنسی محافظت نشده موثر است یا اگه بعد از مصرف قرص باز هم رابطه جنسی صورت و فردا انروز رابطه جنسی بدون کاندوم انجام بشه ۴ عدد قرص در طی ۲ روز کافی است‌.یا به طور خلاصه قرص ها برای ۲روز رابطه بدون کاندوم موثر است یا عقط برای یک رابطه؟
  لطفا جواب بدید با تشکر چون خیلی پیچیدست.

 • سلام من ۳ماهی هست ک عمل واریکسل انجام دادم و قبل عمل سکس بدون کاندوم داشتیم اماحاملگی درکار نبود.حالا بعد عمل باز سکس داشتیم اما خیلی میترسم چون
  احساس میکنم اسپرمم خیلی قوی ترازگذشته شده برای همین قرص اروژانسی انداخته و باقرصی ک پزشک تجویز کرده پریودش قطع شده.باز امکانش هست حامله بشه؟وبرای جلوگیریش باید چیکار کرد؟

 • سلام…دکتر جان من با کاندوم نزدیکی داشتم اما بعد بدون کاندوم دوباره پشتش رابطه داشتم و اصلا ارضا نشدم آیا احتمال هست حامله بشه همسرم؟؟؟؟

 • باسلام
  من دو ماهه که ازدواج کردم و توی این مدت از کاندوم استفاده کردیم ، چند روزی میشه که به شدت خارش و التهاب واژن دارم که فکر میکنم بخاطر استفاده از کاندوم هست .. به قرص ضدبارداری هم حساسیت دارم ، چه روشی جز این دو روش میشه قبل از داشتن فرزند استفاده کرد ؟
  تشکر

 • سلام اگر در رابطه من قبل از انزال و خروج منی آلتش رو از رحم خارج کنه و منی به بیرون بریزه بازهم احتمال بارداری وجود داره؟
  حتی با کاندوم هم موقع انزال آلت رو بیرون بیارند بازهم احتمال بارداری هست؟

 • سلام،استفاده ازجلوگیری عقب نشینی طولانی مدت نازایی نمیاره ،یک روش مطمئن که باعث نازایی نشه روراهنمایی میکنین ممنون.

 • سلام من چند روز قبل سکس داشتم بدون کاندوم، شوهرم بیماری واریکوسل داره قبل انزال عقب نشینی کرده احتمال باردار شدن چقدره؟
  چون روز بعدش افزایش سایز سینه و درد سینه داشتم
  خیلی ممنون میشم جواب بدین
  میشه حدودا ۱۰ روز بعد پریودیم

 • سلام با عرض ادب می خواستم بدونم خانمم ۱۶ سال و خودم ۱۹ ما الان یه ساله جلو گیری می کنیم جلوگیری طبیعی از هیچ داروی یا کاندوم استفاده نمی کنیم …
  جلوگیری تا۵ سال مشکل مث باردار نشدن بعد ۵ سال خطرش هست یا نه مرسی جوابش بهم بده خدا خیرت بده…؟

 • سلام من الان سه روزه سکس داشتم مشکوکم ک منی ریخته شده یا نه،،آیا راهی برا جلوگیری از حاملگی وجود دارد یا نه لطفا جواب بدید
  الان قرص اورژانسی تاثیر داره یانه

 • سلام. من همیشه از کاندوم استفاده میکنم اما امروز از روش عقب نشینی استفاده کردیم توی دومین سکسمون، و نزدیک پریودم هم هست، باید دیروز میشدم درواقع. لازمه قرص اورژانسی مصرف کنم؟ احتمال بارداری هست؟

 • سلام.
  من با نامزدم رابطه داشتم ولی بدون تماس جنسی بود. اون کلا جای دیگه ارضا میشد. ولی من همش نگرانم از اینکه اسپرم به بدنم راه پیدا کرده باشه. االاننزدیک پریودمه و تمام علائمش رو دارم.
  ایا امکان بارداری وجود داره. در رابطه ای که هیچ دخول و تماسی نبوده؟

 • سلام من با نامزدم سه روز پیش رابطه داشتم و کمی منی ریخته شده چقدر امکان بارداری هست یا هنوز راهی برای جلوگیری هست؟؟

 • سلام ببخشید از اولین روزی ک خونریزی ماهانه شروع میشه بایدشمرد برای بیست هشت روز یا بعد از اتمام

 • سلام خسته نباشید من بعد از اولین نزدیکی در شب اول عروسی باردار شدم ولی سقط کردم .الان ۴ماهه جلو گیری نکردم ولی باردار نشدم .علت چی میتونه باشه خیلی نگرانم

 • سلام خسته نباشید
  منو همسرم در دوران عقد هستیم و نزدیکی کامل داریم جلوگیریمون هم کاندوم و هم روش عقب نشینی باهم هستش آیا امکان بارداری وجود داره؟ بخاطر عوارضش قرص نمیخورم

 • من دوروز بعد از نزدیکی ‌ با همسرم خونریزیه ماهیانه داشتم که ۵ روز زود تر اتفاق افتاد با این حال ممکنه باردار نباشم؟

 • سلام روزبخیر
  من تازه ازدواج کردم و نمیدونم بهترین راه پیشگیری بارداری چی هست و باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین ممنون
  قرص ضد بارداری ld اگر بخوریم میشه کاملا مایع منى بریزه داخل؟تاکی باید این قرص مصرف کرد؟
  اگر موقع بیرون کشیدن کاندوم یکم خیس بشه باز هم خطر داره؟

 • سلام خسته نباشید
  من با خانمم از روش عقب نشینی قبل از انزال استفاده کردم آیا درصد بارداری وجود دارد؟لطفا پاسخ دهید

 • سلام،من اولین بار دیروز سکس داشتم ولی فقط در حد دو دقیقه وبعد التشونو خارج کردن و به روش دیگه ارضا شدن،احتمال بارداری برای من وجود داره؟

  • با سلام من ۳ روز بعد از قطع مصرف قرص ال دی برای پریود شدن رابطه محافظت نشده داشتم ایا احتمال حاملگی هست?

 • سلام من وخانوممم با هم نزدیکی داشتیم ولی منی خودمو ریختم بیرون از کاندوم استفاده نکردم ممکنه باردار بشه احتمالش هست یا نه ممنون میشم بگین با تشکر

 • سلام من ماه پیش از قرص ضد بارداری اورژانسی استفاده کردم این ماه رابطه محافظت نشده داشتم اما قبل از خروج منی آلت خارج شده بود نگران پیشآب هستم آیا باز باید قرص مصرف کنم؟ چه قرصی

دیدگاهتان را بنویسید