جلوگیری از بارداری بدون استفاده از کاندوم

جلوگیری از بارداری
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 108.1K

جلوگیری از بارداری بدون استفاده از کاندوم راه هایی گوناگونی دارد. شما می توانید با دکتر خانوادگی خود در این مورد مشورت کنید و برای انتخاب داروهای مختلف، نسخه دریافت کنید  و یا می توانید روش طبیعی را انتخاب کنید. البته این را هم در نظر بگیرید که کاندوم فوائدی هم غیر از باردار نشدن به دنبال دارد، جلوگیری از بیماری های STIs (انتقال عفونت به صورت جنسی). همچنین تنها راهی که ۱۰۰% تضمین می کند که باردار نشوید پرهیز از رابطه جنسی است. تمام روشهای مهم دیگر هم احتمال حاملگی را کاهش می دهند، اما برای جلوگیری از حاملگی هیچ تضمینی وجود ندارد.

روش اول
از داروها برای جلوگیری از بارداری بدون کاندوم استفاده کنید

۱ قرصهای هورمونی ضد بارداری مصرف کنید.

قرص جلوگیری

اگر شما خانمی هستید که می خواهید بدون کاندوم از حاملگی جلوگیری کنید، یکی از معمولترین گزینه های آن مصرف قرص ضد بارداری است. نام این قرصها نزد دکتر خانوادگی شما موجود است، این قرص ها مرکب از ترکیب استروژن و پروژسترون ویا تنها پروژسترون هستند. شما به طور معمول روزی یک عدد تا ۲۱ روز مصرف می کنید و ۷ روز را با قرص قند همراه می کنید (در این مدت بدن شما خون ریزی ندارد).

 • فرمولهای مختلفی از قرصهای ضد بارداری گوناگون وجود دارد، و شما می توانید با دکتر خود در مورد اینکه کدام یک برای مصرف شما مناسب است صحبت کنید.
 • فایده مصرف این قرص ها این است که آنها ۹۱% برای جلوگیری از بارداری مؤثرند (و حتی در صورت مصرف هرروز به طور مداوم بیش از این مؤثرند).
 • اگر شما مردی هستید که بدون حامله کردن می خواهید با خانمی سکس داشته باشید، می توانید از او در خواست کنید که این قرص ها را مرتب مصرف کند. بدی این روش در آن است که مرد باید به کلام زن اعتماد کرده و به اینکه حتی یک روز در مصرف قرص کوتاهی نکرده است.

۲ یک IUD (دستگاه داخل رحمی) داخل داشته باشد.

جلوگیری از حاملگی

IUD یک دستگاه کوچک طرحی شده به شکل T است که در امتداد داخل مهبل به سوی رحم شما قرار می گیرد ( که تا چند سال آینده در آنجا قرار می گیرد و حکم عملکرد همان قرص کنترل تولد را دارد). آنها بیش از ۹۹% برای جلوگیری از بارداری مؤثر هستند.

 • IUD های موجود شامل: آی یو دی های Mirena، Skyla، و Lilletta ، و آی یو دی مسی (Copper IUD).
 • آی یو دی میرنا مبتنی بر هورمون است. این نوع گران تر است و تا ۵ سال می تواند دوام بیاورد. هر چند منافع آن در کاهش گرفتگی های قاعدگی و خونریزی است. آی یو دی های Skyla و Lilletta نیز مبتنی بر هورمون هستند و تا ۳ سال دوام دارند.
 • آی یو دی مسی مبتنی بر هورمون نیست. حسن آن در این است که قیمتش ارزانتر و تا ۱۰ سال باقی می ماند. گرچه بدی آن این است که ممکن است باعث افزایش گرفتگی های قاعدگی و خونریزی ماهانه شود.
 • داشتن IUD در درون ممکن است برای لحظات اول دردناک باشد از آنجایی که آن از دهانه باریک رحم می گذرد گرچه زمانی که جای گرفت شما دیگر احساس درد نخواهید کرد.

 ۳از گزینه های داروهای هورمونی ضد بارداری دیگر استفاده کنید.

کاندوم

داروهای هرمونی دیگر مانند حلقه مهبل vaginal ring، تزریقات دپو پروورا Depo-Provera ، و چسب های ضد بارداری contraceptive patches. آنها با نسخه دکتر خانوادگی شما موجود هستند.

 • حلقه مهبل (NuvaRing گفته می شود) چیزی است که در مهبل شما قرار می گیرد و تا ۳ هفته آنجا می ماند (. بعد یک هفته برای جلوگیری از خونریزی آن را در بیاورید). این حلقه کار تخمدان را با آزاد کردن هورمون ها در زمانی که در مهبل شماست متوقف می کند (مخلوطی از استروژن و پروژسترون). به ندرت پیش می آید که حلقه باعث بروز مشکلاتی در امر مقاربت جنسی گردد، و در حالت عادی چه برای مصرف کننده و چه شریک مصرف کننده احساس نمی شود. میزان موفق نبودن آن با مصرف عادی ۹% و مصرف درست ۰.۳% است. حلقه می تواند تا مدت ۳ ساعت برداشته شود، پس اگر شما بدون آن در سکس راحت ترید پس این گزینه برای شماست.
 • تزریقات دپو پروورا توسط دکتر خانوادگی شما برای هر سه ماه یک بار داده می شود، مزیت آن این است که تا زمانی که شما هر سه ماه آن را انجام می دهید، دیگر نیازی نیست که به طور منظم یادتان باشد که قرص ضد بارداری مصرف کنید (و یا روش های دیگر). برای کسانی که هر سه ماه تزریق را انجام می دهند درصد ناموفق شدن آن کمتر از ۱% است.
 • چسب های ضد بارداری در حدود اندازهx 5cm cm5 است، و روی پوستتان قرار می گیرد. هر چسب تا یک هفته مصرف می شود، و بعد باید جایگزین گردد، در نتیجه شما باید در یک ردیف سه عدد مصرف کنید، بعلاوه یک هفته بودن آن برای جلوگیری از خونریزی است. این چسب ها حاوی همان هورمون هایی هستند که در قرص های ضد بارداری موجودند و زمانی که به درستی استفاده گردد (و هر هفته به طور مستمر جایگزین گردد)، درصد ناموفق بودن آن کمتر از ۱% می شود.
 • در خواست ضد بارداری قابل کاشت کنید که Implanon نام دارد. این روش ضد بارداری در داخل بازوی شما قرار می گیرد و تاریخ مصرف آن تا ۴ سال است.

۴ گزینه کشتن منی را انتخاب کنید.

عکس کاندوم

اسپرم کش ها Spermicide ژل یا کف هایی هستند که داخل مهبل قرار گرفته و به صورت تله می شوند سپس با یک فعالیت شیمیایی، سمی به سوی اسپرم می رود و (منی) را می کشد. این محصول را می توان از داروخانه محلتان تهیه کنید. در صد ناموفق شدن این عمل در حدود ۲۲% است.

۵ انتخاب دیگر عقیم کردن است.

جلوگیری از بارداری

یکی از مطمئن ترین راهایی که برای جلوگیری از بارداری هم برای زن و هم برای مرد (و یا هر دو) وجود دارد عقیم شدن است. گرچه دانستن این مهم است که این روش همیشگی است. این عمل نباید انجام شود مگر اینکه شما کاملا مطمئن باشید که در آینده فرزندی از طرف خود نمی خواهید.

 • برای مرد، این عمل vasectomy نام دارد، در این روش لوله برنده منی، لوله ای که منی را حمل می کند بریده می شود. این عمل از توانایی مرد برای همکاری در بارداری جلوگیری می کند.
 • برای زن، این عمل tubal ligation نام دارد. لوله فالوپ زن را (که حمل تخم های بارور نشده از تخمدان به رحم) قطع می کنند. این عمل باعث جلوگیری تخمدان ها از باروری شده و بدین گونه از بارداری جلوگیری می شود.

روش دوم
استفاده از روش های طبیعی برای کاهش خطر احتمال بارداری

۱ روش عقب نشینی را امتحان کنید.

یکی از راه های کاهش احتمال بارداری بدون استفاده از کاندوم این است که از روش عقب نشینی استفاده کنید. این روش بدین صورت است که مرد قبل از انزال آلت خود را بیرون می آورد، در نتیجه منی دیگر شانس وارد شدن در مهبل زن را ندارد که منجر به بارداری شود.

 • چالش این روش در این است که مقداری از منی ممکن است نا بهنگام تراوش کند (پیش از انزال که در نتیجه پیش از عقب نشینی آلت مرد اتفاق می افتد)، که این موضوع باعث می شود که این روش تنها ۷۸% برای جلوگیری از بارداری مؤثر باشد.

۲ از روش تقویم استفاده کنید.

کاندوم زنانه

به طور مکانیکی، تنها چند روز از ماه زن در واقع می تواند باردار شود. بیشتر زنان چرخه ۲۸ روزه را دارند، که از روز اول این دوره شروع می شود. به طور متوسط، کار تخمدان در روز ۱۴ ظاهر می شود، اما یک زن می تواند چند روز قبل و بعد از آن بارور شود.

 • اگر زن قبل یا بعد از روز کارتخمدان سکس قابل ملاحظه ای داشت، شانس بارداری او بسیار کاهش می یابد.
 • بدی روش تقویم این است که همه زنان دقیقا چرخه ۲۸ روزه را ندارند. مقدار کمی تفاوت در بین زنان وجود دارد، و حتی یک زن ممکن است چرخه قاعدگی خودش را کاملا ناسازگار از ماه به ماه ببیند. برای همین است که این روش تنها ۷۶% برای جلوگیری از بارداری بدون کاندوم کارساز است.
 • اگر چنانچه چرخه شما با سازکاری بیشتر و یا کمتر از ۲۸ روز بود، ۱۴ روز را از پایان چرخه خود کسر کنید و این را در نظر بگیرید که شروع بیشترین باروری شما چند روزی است. نیمه بعدی چرخه قاعدگی زن (بر اساس کار تخمدان) نسبت به چرخه اول (قبل از کارکرد تخمدان) بیشتر گرایش به سازگار بودن را دارد.

۳ پیگیری باروری خود را با استفاده از نشانگرهای فیزیولوژیکی انجام دهید.

خرید کاندوم

یکی از راه های پیشگیری باروری، استفاده از نشانگرهای فیزیو لوژیکی مانند اندازه گیری دمای پایه بدن، و/یا مشاهده ترشحات مخاط دهانه رحم، برای کمک به تشخیص روز های خاص زمانی که باروری زن به اوج خود می رسد. شما در آن زمان هایی که باروری زن بالا است می توانید از سکس صرف نظر کنید.

 • با روش دمای پایه بدن، یک زن باید صبح اول وقت قبل از خوردن صبحانه دمای بدن خود را هر روز اندازه می گیرد. این دما بدین شکل ۰.۴-۱.۰ درجه فارنهایت بر اساس بارداری رو به افزایش می شود. در نتیجه توصیه می شود که از کاندوم استفاده گردد، بعد از اینکه درجه دمای بدن زن افزایش یافت منی کش یا هر ضد بارداری بدون هورمونی از روز اول دوره سه روزه زن را دنبال کنید.
 • با روش مشاهده ترشحات مخاط دهانه رحم، زن ویژگی های تخلیه مخاط دهانه رحم خود را مشاهده می کند. معمولا بلافاصله پس از یک دوره ترشحات مخاط وجود ندارد، در روز پس از آن ترشحات خفیف و چسبناکی، تا حد زیادی باعث افزایش ترشحات مخاط می گردد که از روزهایی که اطراف تخمدان هستند مرطوبتر و شفافترند، و در دنباله چرخه بارداری خود در آخر در تمام راه ها ترشح قابل توجهی باقی نمی ماند تا اینکه چرخه قاعدگی دیگر زن شروع شود. در نتیجه، در طول این روزها، وقتی مخاط دهانه رحم فراوان است، شفاف و مرطوب است، این حائض اهمیت است که از عمل مقاربت جنسی خودداری کنید که این زمانی است که باروری زن به اوج رسیده است.

۴ این را بدانید که در روش های طبیعی همچنان احتمال خطر باردار شدن وجود دارد.

روش استفاده از کاندوم

هر دو روش عقب نشینی کردن و تقویم به طور اساسی کمتر از روش های پزشکی برای جلوگیری از بارداری تأثیر گذار هستند. این بسیار مهم است که اگر چنانچه شما دنبال راهی هستید که از بارداری جلوگیری شود به این روش ها اعتماد نکنید. به این دلیل:

 • اگر شما مردی هستید که به طور غیر عمد باعث باردار شدن زنی شدید، در بیشتر مکان ها او ۱۰۰% حق انتخاب دارد که آیا پروسه حاملگی را می خواهد طی کند و یا سقط جنین کند.
 • این ممکن است بدین معنا باشد که با باردار کردن یک زن، اگر او تصمیم به نگهداشتن بچه گرفت حال مسئولیت کمک مالی بر دوش شما است، و ممکن است این مسئولیت با همکاری پدر و مادر هم انجام شود.
 • هم زنان و هم مردان از بارداری های نا خواسته تحت فشار افتاده اند. مسئولیت نگهداری از بچه قبل از آمادگی داشتن باعث ایجاد فشار اساسی (و عامل بالقوه ای می شود در جلوی راه) برای برنامه های دیگری که ممکن است شما داشته باشید، در مورد کار، ارتباطات عاطفی، و یا هر چیز دیگری در حوزه زندگی.
 • اگر شما زنی هستید که غیر عمدی باردار شدید، ممکن است شما برای تصمیم خود به چالش بیفتید که آیا می خواهید بچه را نگه دارید و یا اگر در منطقه شما پروسه سقط جنین قانونی باشد آن را انجام دهید.

روش سوم
درک ارزش افزوده با استفاده از کاندوم

۱ این را در نظر بگیرید که با استفاده از کاندوم خطر ابتلا به بیماریهای STI کاهش می یابد.

جلوگیری از بارداری

قبل از این که تصمیم بگیرید مطلبی را باید بدانید و آن ارجح  بودن استفاده کاندوم است، این مسئله حائض اهمیت است که کاندوم می تواند هم در کاهش بیماری های STI و هم در جلوگیری از بارداری به خوبی مؤثر باشد. حتی اگر شما از وسایل جلوگیری از بارداری دیگری استفاده می کنید، مانند استفاده از روشهای هورمونی ضد بارداری، دیگر روش ها برای جلوگیری از بیماری های STI (انتقال عفونت به طور جنسی) کاری انجام نمی دهند. در نتیجه کاندوم برای تمرین سکس سالم بسیار با صرفه است.

 • کاندوم شما را از گرفتن بیماری های STI با کاهش اتصالات تناسلی به آلت تناسلی جلوگیری می کند، و همچنین مایع انزالی از آلت مرد به مهبل زن را بلوکه می کند. این دو نوع اتصال راههایی هستند که باعث گذر عفونت از شخصی به شخص دیگر می گردد.

۲ اگر کاملا به شریک جنسی خود اعتماد ندارید از کاندوم استفاده کنید.

اگر شما در یک رابطه تک همسری بلند مدت متعهد هستید، شما می دانید که شریک شما  به طور مداوم از ضد بارداری های مختلف مانند قرص و یا استفاده از IUD استفاده می کند از آنجایی که شما یک رابطه قابل اعتماد را جلو بردید و احتمالا در باره بهترین استراتژی ضد بارداری باهم مشورت کردید. گرچه اگر شما یک شریک جنسی تازه پیدا کرده اید به طوری که هنوز به اندازه کافی از او شناخت پیدا نکرده اید که کاملا به او اعتماد داشته باشید، این حائض اهمیت است که بدانید کاندوم می تواند یکی از قابل اعتماد ترین روش های جلوگیری از بارداری باشد.

 • اگر شما مرد هستید، هرگز به یک زن شریک جنسی خود در واقع نمی توانید اعتماد کنید که آیا این قرص ها را مصرف می کند (و یا روش ضد بارداری دیگری دارد).
 • این امکان وجود دارد که زنی هدفش باردار شدن است و برای همین با شما در استفاده از روش های ضد بارداری روراست نیست.
 • مشابه آن، ممکن است مردی در مورد عقیم بودن خود با زن روراست نباشد.
 • استفاده از کاندوم تمیز ترین و درست ترین روش برای جلوگیری از بارداری است که نیازی به جلب اعتماد طرفین وجود ندارد.

۳ اگر کاندوم شما پاره شده و یا در عملکرد آن اختلال ایجاد شده باشد دنبال راه حل های اورژانسی جلوگیری از بارداری باشید.

انواع کاندوم

کاندوم ها ۸۲% برای جلوگیری از آبستن مؤثرند. اگرچه کاندوم شما در حین سکس پاره شد، این مهم است که شما سریعا به دنبال فرم اورژانسی جلوگیری از بارداری باشید.

 • شما می توانید داروهای جلوگیری از بارداری اورژانسی خود را از داروخانه محل و یا احتمالاحتی از سوپر مارکتها هم تهیه کنید.
 • گزینه های شما یک قرص (نقشه B )، یا داشتن IUD مسی در داخل است. نقشه B زمانی که یک مقاربت محافظت نشده انجام شد سریعا باید انجام شود (به طور معمول دریک روز، هر چه بیشتر صبر کنید تأثیر آن کمتر می شود). اگرچه نقشه B  تا مدت ۷۲ ساعت بعد از سکس بی حفاظ می تواند انجام شود. IUD مسی هم برای جلوگیری از بارداری اورژانسی برای مقاربت حفاظت نشده تا ۵ روز مؤثر است.
 • گزینه های دیگر شامل استات ulipristal و ترکیب قرص های استروژن پروژسترون هستند. هر دوی این درمانهای جلوگیری از بارداری اورژانسی، نیاز به نسخه پزشکی دارند.

۴ از کاندوم برای پشتیبانی از بارداری های غیر قابل پیش بینی استفاده کنید.

جلوگیری از بارداری

از آنجایی که هر روشی مقداری درصد ناموفقی هم دارد، روش زیرکانه این است که از ترکیب چند روش بهرمند شوید، به عنوان مثال هم استفاده از کاندوم و هم قرص ضد بارداری در مواقعی که شما نیت بچه دار شدن را ندارید، توصیه می شود. بهتر است که از حامله شدن  احتیاط کنید ، در این صورت باید منتظر عواقب آن باشید.

جلوگیری از بارداری بدون استفاده از کاندوم
4.4 (88.53%) 68 vote[s]
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۶۱ دیدگاه

 • با سلام شرمنده من هفته ای یک بار سکس دارم چطور از قرص ld استفاده کنم چه موقعی مصرف کنم هر روز از قرص بخورم یا اینکه قبل یکس و بعد سکس هنون روز مصرف کافی هست؟

  • با سلام .هر بسته حاوی ۲۱ قرص می باشد. اولین قرص را از روز سوم تا پنجم پریود آغاز نمایید. در صورت اتمام خونریزی و یا ادامه خونریزی، در هر دو حال روزانه یک قرص مصرف کنید، تا بسته قرص تمام شود. بهتر است قرص را پس از شام و پیش از خواب میل نمایید تا عوارض گوارشی ایجاد نکند. پس از اتمام بسته قرص، هفت روز کامل قرص نخورید و در روز هشتم بسته بعدی را بدون توجه به روز شروع قاعدگی آغاز نمایید.

 • سلام .ببخشید ما دوساله روش جلوگیری طبیعی رو انجام میدیم و من ۲۳ سالمه و شوهرم ۳۱ سالشه.ایا احتمال ناباروری وجود داره ؟؟ چون شنیدم در جلوگیری طبیعی باعث ضعیف شدن مرد میشود

 • سلام میشه دقیقا بفرمایید چه تاریخی تخمک آزاد میشود؟یعنی بعد از قائدگی میشود رابطه ی بدون جلوگیری داشت؟

  • با سلام. ۱- روز چهاردهم برای خانوم هایی که سیکل بیست و هشت روزه دارند روز تخمک گذاری است.و اگر نزدیک به زمان تخمک گذاری رابطه داشته باشید شانس باردار شدن بیشتری دارید.
   ۲- خیر در هر صورت باید از یک روش پیشگیری مطمئن استفاده کنید

  • با سلام برای جلوگیری اورژانسی باید ۴عدد قرص ال دی یک جا در اولین فرصت و چهار عدد دوازده ساعت بعد یکجا مصرف کنید
   لازم به ذکر است که در برخی کشورها استفاده از دو عدد قرص اچ دی در اولین فرصت و دو عدد دوازده ساعت بعد استفاده می شود که به دلیل داشتن دوز هورمون بالا و عوارض کمتر توصیه می شود.

 • سلام من دیروز بعداز ۲۴ساعت دخول قرص اورژانسی خوردم ولی امروز نزدیکی داشتیم فکر کردیم امن هست منی داخل ریخته شد… آیا امکان باروری هست؟ باید دوباره قرص بخورم؟ از اتمام پریود قبلیم ۴روز میگذره ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام. هر قرص لونژیل تنها برای یک اتفاق اورژانسی است. لطفا در اولین فرصت به یک پزشک مراجعه کنید

 • با سلام
  بعد از مقاربت و بدون راه های پیش گیری ، چه روش اورژانسی استفاده کنم ؟ و بعد از چه مدتی تاثیر داره ؟
  منتظر جوابتون هستم اگه سریع تر لطف کنید

  • با سلام. از قرص لونژیل یک و نیم استفاده کنید. و این قرص تنها تا سه روز پس از مقاربت می تواند از بارداری جلوگیری کند.

 • سلام منو همسرم هردو از کاندوم بدمون میاد و از هیچ قرص ضدبارداری هم استفاده نمیکنم فقط روش عقب نشینی میخواستم بدونم امکان بارداری با منی قبل انزال وجود داره اخه شوهرم همیشه میترسه

 • با سلام من در سه هفته ۳تا قرص اورژاتس مصرف کردم درد در قسمت پهلوهام زیاده ایا امکان داره باردار باشم چه علایمی داره بارداری

  • با سلام.شما با انجام این کار ضرر های بی شماری به بدن خود وارد کرده اید.لطفا هر چه سریعتر به یک پزشک زنان مراجعه کنید

 • سلام خسته نباشید من دوماه و یک هفته است که زایمان کردم و به تازگی سکس بدون جلوگیری داشتم بعدش قرص های جلوگیری زمان شیردهی رو شروع کردم خواستم ببینم تاثیری داره؟میتونم قرص اورژانسی مصرف کنم؟

 • باسلام خسته نباشید دکتر من از یه دکتر حتی از یه روان شناس شنیدم که گفتن استفاده از روش عقب نشینی از لحاظ روحی برای زن و شوهر خوب نیست یا حتی احتمال اینکه زن ارضا نشه وجود دارد ایا واقعیت داره؟باتشکر

 • باسلام .شما در متن فرمودید اگر زن نخواهد باردار شود ۱۰۰ درصد حق سقط بااوست . ولی سقط جنین گناه محسوب میشه جنینی که بوجود آمد نباید سقط بشه مگر اینکه از نظر شرع مشکلی داشته باشه

 • منظور از ردز ۱۴ چیست؟!
  یعنی ۱۴ روز بهد از اولین روز قاعدگی تخمک آزاد می شود، یا اینکه ۱۴ روز بعد از ِخرین روز قاعدگی؟!

 • ببخشید دو روزه پیش با دوست دخترم رابطه داشتم اما پرده بکارتش سالمه دوس دخترم مشکوکه که ایا حمله اس یا نه؟چون من رابطه مقعدی داشتم

 • سلام من درست یک روز بعد از اتمام پریودیم نزدیکی داشتم ولی منی داخل ریخته نشد و قرص اورژانس هم مصرف کردم بلافاصله یک عدد و هشت ساعت بعد هم یک عدد دیگر ایا امکان بارداری هست لوونورژسترل بود قرص اورژانس

 • سلام یه سوال داشتم.
  بعد از مصرف قرص های ضد بارداری در اولین فرصت و داشتن نزدیکی محافظت نشده (قرص های ضد بارداری فقط برای یک رابطه جنسی محافظت نشده موثر است یا اگه بعد از مصرف قرص باز هم رابطه جنسی صورت و فردا انروز رابطه جنسی بدون کاندوم انجام بشه ۴ عدد قرص در طی ۲ روز کافی است‌.یا به طور خلاصه قرص ها برای ۲روز رابطه بدون کاندوم موثر است یا عقط برای یک رابطه؟
  لطفا جواب بدید با تشکر چون خیلی پیچیدست.

 • سلام من ۳ماهی هست ک عمل واریکسل انجام دادم و قبل عمل سکس بدون کاندوم داشتیم اماحاملگی درکار نبود.حالا بعد عمل باز سکس داشتیم اما خیلی میترسم چون
  احساس میکنم اسپرمم خیلی قوی ترازگذشته شده برای همین قرص اروژانسی انداخته و باقرصی ک پزشک تجویز کرده پریودش قطع شده.باز امکانش هست حامله بشه؟وبرای جلوگیریش باید چیکار کرد؟

 • سلام…دکتر جان من با کاندوم نزدیکی داشتم اما بعد بدون کاندوم دوباره پشتش رابطه داشتم و اصلا ارضا نشدم آیا احتمال هست حامله بشه همسرم؟؟؟؟

 • باسلام
  من دو ماهه که ازدواج کردم و توی این مدت از کاندوم استفاده کردیم ، چند روزی میشه که به شدت خارش و التهاب واژن دارم که فکر میکنم بخاطر استفاده از کاندوم هست .. به قرص ضدبارداری هم حساسیت دارم ، چه روشی جز این دو روش میشه قبل از داشتن فرزند استفاده کرد ؟
  تشکر

 • سلام اگر در رابطه من قبل از انزال و خروج منی آلتش رو از رحم خارج کنه و منی به بیرون بریزه بازهم احتمال بارداری وجود داره؟
  حتی با کاندوم هم موقع انزال آلت رو بیرون بیارند بازهم احتمال بارداری هست؟

 • سلام،استفاده ازجلوگیری عقب نشینی طولانی مدت نازایی نمیاره ،یک روش مطمئن که باعث نازایی نشه روراهنمایی میکنین ممنون.

 • سلام من چند روز قبل سکس داشتم بدون کاندوم، شوهرم بیماری واریکوسل داره قبل انزال عقب نشینی کرده احتمال باردار شدن چقدره؟
  چون روز بعدش افزایش سایز سینه و درد سینه داشتم
  خیلی ممنون میشم جواب بدین
  میشه حدودا ۱۰ روز بعد پریودیم

 • سلام با عرض ادب می خواستم بدونم خانمم ۱۶ سال و خودم ۱۹ ما الان یه ساله جلو گیری می کنیم جلوگیری طبیعی از هیچ داروی یا کاندوم استفاده نمی کنیم …
  جلوگیری تا۵ سال مشکل مث باردار نشدن بعد ۵ سال خطرش هست یا نه مرسی جوابش بهم بده خدا خیرت بده…؟

 • سلام من الان سه روزه سکس داشتم مشکوکم ک منی ریخته شده یا نه،،آیا راهی برا جلوگیری از حاملگی وجود دارد یا نه لطفا جواب بدید
  الان قرص اورژانسی تاثیر داره یانه

 • سلام. من همیشه از کاندوم استفاده میکنم اما امروز از روش عقب نشینی استفاده کردیم توی دومین سکسمون، و نزدیک پریودم هم هست، باید دیروز میشدم درواقع. لازمه قرص اورژانسی مصرف کنم؟ احتمال بارداری هست؟

 • سلام.
  من با نامزدم رابطه داشتم ولی بدون تماس جنسی بود. اون کلا جای دیگه ارضا میشد. ولی من همش نگرانم از اینکه اسپرم به بدنم راه پیدا کرده باشه. االاننزدیک پریودمه و تمام علائمش رو دارم.
  ایا امکان بارداری وجود داره. در رابطه ای که هیچ دخول و تماسی نبوده؟

 • سلام من با نامزدم سه روز پیش رابطه داشتم و کمی منی ریخته شده چقدر امکان بارداری هست یا هنوز راهی برای جلوگیری هست؟؟

 • سلام ببخشید از اولین روزی ک خونریزی ماهانه شروع میشه بایدشمرد برای بیست هشت روز یا بعد از اتمام

 • سلام خسته نباشید من بعد از اولین نزدیکی در شب اول عروسی باردار شدم ولی سقط کردم .الان ۴ماهه جلو گیری نکردم ولی باردار نشدم .علت چی میتونه باشه خیلی نگرانم

 • سلام روزبخیر
  من تازه ازدواج کردم و نمیدونم بهترین راه پیشگیری بارداری چی هست و باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین ممنون
  قرص ضد بارداری ld اگر بخوریم میشه کاملا مایع منى بریزه داخل؟تاکی باید این قرص مصرف کرد؟
  اگر موقع بیرون کشیدن کاندوم یکم خیس بشه باز هم خطر داره؟

دیدگاهتان را بنویسید