جلوگیری از بارداری با انواع کاندوم

کاندوم
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 5.96K

انواع کاندوم و جلوگیری از بارداری. به عنوان کسی که در گروهی از دوستان انتخاب می شود، شما ممکن است مسئول تهیه چیزی برای جلوگیری از بارداری یک جفت نوجوان شوید. برای جلوگیری از بارداری استفاده از چیزهایی مثل کاندوم راه مناسبی برای رابطه جنسی سالم است، هم شما و هم شریک شما را از حاملگی ناخواسته و بیماری های مقاربتی حفظ می کند، شما باید کاندومها را به درستی انتخاب کنید تا مطمئن شوید که رابطه جنسی سالم و با لذت داشته باشید.

قسمت اول
کاندوم ها را تهیه کنید

۱- به داروخانه محله خود بروید.

انواع کاندوم

شما می توانید بدون نسخه کاندومها را از داروخانه محله تان تهیه کنید. معمولا آنها را در قسمت لوازم پزشکی و یا سلامت شخصی در داروخانه ها می توان تهیه کرد. شما برای تهیه آن احتیاجی به کارت شناسایی ندارید و اغلب قیمت خیلی بالایی ندارند.

 • شما همچنین می توانید کاندومهای فروشی را در پمپ بنزین و یا سوپرمارکت پیدا کنید. معمولا کاندوم های مختلفی با اندازه های متفاوت به بازار عرضه می شوند.
 • در صورتیکه برایتان خجالت آور باشد، اگر سؤالی داشتید می توانید از دکتر خود و یا داروفروش بپرسید.

۲- کاندوم ها را از اینترنت خریداری کنید.

انواع کاندوم

گرچه شما به راحتی می توانید کاندومها را از پمپ بنزین و یا سوپرمارکت تهیه کنید، ممکن است شما بخواهید که برای خرید آن احتیاط بیشتری کنید. خریداری کردن کاندوم از اینترنت دست را برای تنوع بیشتری باز می کند و شما می توانید در منزل خود به راحتی آن را تهیه کنید. بسیاری از فروشنده ها  کاندومها را مستقیم درب منزل شما پست می کنند.

 • قبل از اینکه کاندوم مردانه را از اینترنت خریداری کنید، شما باید از اندازه صحیح آن اطمینان حاصل کنید. اندازه خودتان را بگیرید و دوستانتان اندازه خودشان را بگیرند که برای اندازه بودن کاندومها اطمینان حاصل کنید.
 • بیشتر کاندومهای عادی اندازه همه سایز ها هستند حتی آنهایی که شما به دیگری می بخشید؛ گرچه این خوب است که اندازه خود را بدانید.
 • بعضی از افراد تمایل دارند که کاندومشان کمی تنگتر از بقیه باشند. کاندومهای مختلفی را امتحان کنید و ببینید که کدامشان برای شما بیشتریت لذت را دارد.

۳- کاندوم را از مراکز بهداشتی تهیه کنید.

عکس کاندوم

شما همچنین می توانید کاندومها را از مراکز بهداشتی تهیه کنید. اغلب اوقات خانه بهداشت کاندومها را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند.

قسمت دوم
انواع کاندوم

۱- مشخص کنید که شما کاندوم زنانه یا کاندوم مردانه می خواهید.

کاندوم زنانه

کاندومها مدل های زنانه و مردانه دارند. کاندومهای مردانه معمولا بیشتر استفاده دارد و راحت تر یافت می شود. هر دو نوع کاندوم برای حفاظت از دو شریک در طول رابطه جنسی کاربرد دارند.

 • کاندوم مردانه آلت را پوشش داده و منی راکه در انزال خارج شده نگه می دارد.
 • کاندوم زنانه یک کیسه پلاستیک نازک است که در مهبل جا می گیرد تا از داخل شدن منی به رحم جلوگیری کند. کیسه دو عدد حلقه انعطاف پذیر دارد، یکی در دهانه مهبل شما جای می گیرد و دیگری در داخل مهبل جای می گیرد.

۲- کاندومها را چک کنید که بدون عطر و بی بو باشند.

کاندوم

شما باید کاندومی برگزینید که بو و عطری نداشته باشد زیرا می تواند باعث سوزش و یا عفونت گردد. همچنین شما باید دنبال کاندومی باشید که بادوام و خوش ساخت باشد. شما می توانید برچسب کاندوم را چک کنید تا مطمئن شوید که آنها از مواد بادوامی ساخته شده اند که از پارگی کاندوم در حین رابطه جنسی جلوگیری می کند.

 • یادتان باشد که کاندومهای کهنه و تاریخ مصرف گذشته تمایل به پاره شدن دارند. شما همیشه باید دنبال جنس بادوام آن باشید، گزینه های با کیفیتی که تاریخ مصرف آن نگذشته است.

۳- داشتن حساسیت به لاتکس را چک کنید.

کاندوم زن

قبل از اینکه کاندومی را برای دوست خود تهیه کنید، و یا برای خود، باید بدانید که آنها به لاتکس حساسیت نداشته باشند. لاتکس ماده ای است که در کاندوم مردانه استفاده می شود و ممکن است باعث حساسیت برای مرد و زن باشد. اگر شما به لاتکس حساسیت دارید، می توانید کاندومی انتخاب کنید که از پلی ایزوپرن و یا پلی اورتان ساخته شده باشد. یادتان باشد که حساسیت به لاتکس داشتن تقریبا نادر است، در حدود ۱% از قشر جامعه را شامل می شود.

 • همچنین شما باید چک کنید که دوست شما به منی کش (spermicide) حساسیت نداشته باشد. اغلب اوقات افراد با پوست حساس می توانند به شدت به اسپرم کش واکنش نشان می دهند. از کاندومهای حاوی منی کش دوری کنید و کاندوم غیر روغنی انتخاب کنید تا از واکنش های آلرژیک جلوگیری شود.

۴- اندازه های عادی کاندوم را انتخاب کنید.

عکس

اگر شما کاندوم مردانه می خرید، و یا خودتان استفاده می کنید، می توانید با اندازه کاندومهای عادی شروع کنید. کاندومهای اندازه عادی انتخاب خوبی هستند، مگر اینکه دوست شما یک اندازه خاصی مدنظرش باشد.

 • اگر شما از اندازه مناسب کاندوم می خواهید مطمئن شوید، شما می توانید از دوستان خود درخواست کنید که اندازه خودشان را بگیرند تا اندازه کاندوم آنها مشخص گردد. استفاده از کاندومی که اندازه مناسبی دارد باعث می شود که رابطه جنسی لذت بخشی را داشته باشید و از احتمال افتادن کاندوم در حین رابطه جنسی نیز جلوگیری می کند.
 • کاندومها معمولا در اندازه های کوچک، عادی، بزرگ و خیلی بزرگ موجود هستند. اندازه بر اساس طول و عرض آلت شما تایین می شود.
 • اندازه کوچک عرض ۱.۷۵ اینچ x طول ۶.۳ اینچ ( cm x 16 cm 45)
 • اندازه عادی عرض ۲ اینچ x طول ۷.۹ اینچ (cm x 20 cm 08)
 • اندازه بزرگ عرض ۲.۱۲ اینچ x طول ۷.۹ اینچ (cm x 20 cm 38)
 • اندازه خیلی بزرک عرض ۲.۲۵ اینچ x طول ۸.۱ اینچ ( cm x 21 cm 71 )

رسانه دکتر سلامت خانواده

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید