آرایش صورت به شیوه کانتور

آرایش کانتور
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 10.8K

کانتور کردن چهره کمک می کند تا ویژگی های خود را مشخص کرده، ظاهر بلندتری برای استخوان های گونه و بینی و چانه باریک تری ایجاد کنید. این تکنیکی است که توسط هنرمندان آرایش افراد مشهور محبوب شد، اما با محصولات و تجهیزات مناسب، می توانید به سادگی خودتان این کار را انجام دهید. هنگامی که آرایش کانتور اعمال می کنید، به یاد داشته باشید که برای ظاهری بدون عیب و طبیعی ترکیب کنید.

محصولات مناسب آرایش کانتور

۱- با پایه گذاری رنگ پوست تان شروع کنید

استفاده از یک رنگ مشابه (یا نزدیک) رنگ پوست خودتان، پوست تان را یک دست کرده و پایه ای ایجاد می کند که بتوانید با استفاده از روشن ترین و تاریک ترین سایه ها از کانتور استفاده کنید. کانتور کردن صورت بدون اعمال اولیه پایه بسیار سخت تر است، چرا که رنگ پوست تان یکسان نخواهد بود. ممکن است چهره تان بجای اینکه نرم و کانتور شود، جور بجور به نظر برسد.

 • از یک پایه تشکیل شده از همان موادی که از دیگر محصولات استفاده می کنید، بهره بگیرید. برای مثال، از همه محصولات کرم یا همه محصولات پودر استفاده کنید، بجای اینکه دوتای آن ها را مخلوط کنید. مخلوط کردن بافت ها می تواند باعث ظاهری قالب شده شود. تنها استثناء لایه پایانی پودرتان است که به هر راهی به ظاهرتان کمک می کند که مدت بیشتری باقی بماند.
 • اگر برای اینکه چه رنگی بزنید دچار مشکل شده اید، سعی کنید که پایه خود را با پوست گردن تطابق دهید. پوست گردن نسبت به صورت کمی کم رنگ تر است و مطابقت پایه با گردن اطمینان حاصل می کند که هنگامی که آرایش تمام شد، چهره تان تیره تر نشود.

۲- پایه ای چند لایه روشن تر از پوست تان انتخاب کنید

کانتر کردن چهره ای شامل برجسته سازی مکان هایی است که می خواهید دیده شود و تیره کردن مکان هایی است که می خواهید کمتر دیده شود. برای محصول برجسته سازی تان، شما نیاز به پایه ای دارید که تقریبا دو سایه از پایه اساسی خودتان کم رنگ تر باشد.

 • روشن تر از دو سایه نروید، در غیر اینصورت آرایش تان طبیعی به نظر نخواهد رسید.
 • می توانید از خط چشم یا سایه روشن تری در محل پایه تان استفاده کنید.

۳- از پایه ای چند سایه تیره تر از پوست خود استفاده کنید

رنگ تیره تر برای سایه قسمت هایی از صورت تان استفاده می شود که می خواهید توجه ها را از آن ها دور کنید. شما از سایه های استراتژیکی استفاده می کنید که گونه هایتان را تیزتر آشکار کرده و چانه تان را باریک تر نشان دهد.

 • بیشتر از دو لایه تیره تر از رنگ پوست طبیعی تان نروید، در غیر اینصورت آرایش تان طبیعی به نظر نخواهد رسید.
 • برنز کننده، سایه چشم و یا خط چشم تیره تر نیز به خوبی پایه عمل می کنند. فقط به یاد داشته باشید که مطمئن شوید که محصولات تان همگی یا کرم یا پودر هستند، این دو را با یکدیگر مخلوط نکنید.

۴- یک برس مخلوط کننده خوب تهیه کنید

از آنجایی که صورت تان چندین لایه مختلف سایه به خود می گیرد، این موضوع مهم است که از یک برس مخلوط کننده خوب استفاده کنید. اگر رنگ های مختلف خوب متعادل نشده باشند، آرایش تان غیر طبیعی به نظر خواهد رسید. شما بجای یک برس کوچک تر، به یک برس پایه یا برس مخلوط کننده بزرگ و پرپشت نیاز دارید. یکی را با موهای طبیعی انتخاب کرده تا نرم ترین ظاهر را به جا بگذارد.

 • اگر برس ندارید، بهترین ابزار بعدی استفاده از انگشتان تان خواهد بود. گرمایی که از انگشت هایتان ساطع خواهد شد کمک خواهد کرد تا آرایش به آرامی ترکیب شود. این به خصوص زمانی که دارید با پایه کرم کار می کنید مفید است.

کانتور کردن صورت

۱- بهتر است که موهایتان را از صورت تان کنار بزنید

آرایش کانتور تا لبه مو روی پیشانی تان ادامه دارد، از شقیقه تان گذشته و از اطراف صورت تان پایین می آید. موهایتان را از صورت تان کنار زده تا بتوانید بدون اینکه مزاحم تان شود، ببینید که چکار دارید انجام می دهید.

۲- صورت تان را آماده کنید

هنگامی که صورت تان را کانتور می کنید، باید با یک پارچه کاملا خالی شروع کنید. تمام آرایش خود را پاک کنید، صورت تان را بشویید، و با حوله آن را خشک کنید. در صورت لزوم برای از بین بردن پوست مرده، آن را تراشیده و سپس نرم کننده بزنید. اجازه دهید تا نرم کننده تان برای چند دقیقه قبل از اینکه آرایش کنید، جذب پوست تان شود.

 • اگر پایانی صاف و بدون عیب می خواهید، آماده کردن امری ضروری است. نمی خواهید که کانتور کردن صورت تان را با لکه های آرایش تان یا کثیف بودن صورت تان به مشکل بیاندازید.

۳- پایه را به رنگ پوست عادی خودتان اعمال کنید

از انگشت هایتان یا یک برس پایه برای اعمال لایه ای روشن از پایه روشن تان در سراسر صورت تان استفاده کرده، آن را تا بالای پیشانی و زیر چانه تان بکشید. از یک برس مخلوط کننده یا انگشت هایتان برای مخلوط کردن پایه زیر چانه و اطراف گردن تان استفاده کنید تا خط جدایشی بین صورت و گردن تان بوجود نیاید.

 • ممکن است بخواهید از خط چشم در این مرحله نیز استفاده کنید. روی دایره های زیر چشم و هرگونه لکه های دیگر تمرکز کنید.

۴- پایه روشن اعمال کنید

پایه ای استفاده کنید که چند سایه از رنگ پوست طبیعی تان روشن تر باشد. از انگشت یا یک برس پایه برای اعمال ۲/۱ اینچ تا ۱ اینچ حرکت پایه در مکان هایی روی صورت تان که خورشید به طور طبیعی به آن ها اصابت می کند، استفاده کنید. برای کمک به این که بدانید نور خورشید به کجاها برخورد می کند، در یک اتاق روشن با نوری بالای سرتان ایستاده و نگاه کنید که در کجاها به صورت تان برخورد کرده است. در این مکان ها باید پایه نور اعمال کنید:

 • در مرکز پیشانی تان
 • در بالای خطوط پیشانی تان
 • در کنار برآمدگی بینی تان
 • بر روی گردی گونه هایتان (برای پیدا کردن آن ها، بخندید)
 • روی کمان کوپیدتان (قسمتی بین نوک بینی و بالای لب تان)
 • در مرکز چانه تان

۵- پایه تیره اعمال کنید

کانتور خود را به شکل یک ۳ اعمال کنید، از پیشانی تان شروع کرده، به زیر استخوان های گونه تان بیایید و تا زیر چانه تان ادامه دهید. مکان هایی در صورت تان وجود دارد که به طور طبیعی نور خورشید روی آن ها سایه می اندازد. این ها جاهایی است که باید پایه تیره اعمال کنید:

 • درست زیر خط موی تان بالای پیشانی
 • سمت چپ و راست پیشانی تان، در نزدیکی خط موی تان در هر دو طرف
 • در کنار سمت چپ و راست بینی تان
 • در گودی های گونه تان (برای پیدا کردن آن ها گون های خود را بکشید)
 • در کنار خط فک تان در هر دو طرف، از گوش تا نوک چانه تان

۶- آرایش تان را به خوبی ترکیب کنید

از انگشت یا برس پایه برای ترکیب کردن رنگ ها به منظور پایانی طبیعی استفاده کنید. مراقب نباشید که رنگ ها بیش از حد گسترده نباشد، آن ها باید در مناطق کلی که در آن ها قرار دارند بمانند. اطمینان حاصل کنید که لبه ها به خوبی ترکیب شده باشند تا هیچ اختلاف فاحشی بین پایه های روشن تر و تیره تر وجود نداشته باشد.

اتمام آرایش کانتور

۱- اضافه کردن برجسته کننده را مدنظر بگیرید

اگر می خواهید که مناطق روشن، برجسته تر به نظر بیایند، از یک محصول برجسته کننده برای افزایش ظاهر استفاده کنید. برجسته کننده های کرمی کمی با زرق و برق هستند، بنابراین بیشتر از پایه های معمولی نور را به خود جذب می کنند. آن را درست در همان مکان ها جایی که پایه روشن تر را بکار برده اید، اعمال کنید.

۲- استفاده از برس را مدنظر بگیرید

اگر احساس می کنید که صورت تان بدون استفاده از رنگ صورتی کمی رنگ پریده به نظر می رسد، از مقدار کمی سرخاب برای گردی گونه هایتان استفاده کنید. مطمئن شوید که سرخاب را به خوبی با دیگر محصولات روی صورت تان ترکیب کنید.

۳- استفاده از یک پودر مات کننده را در نظر بگیرید

پودر زمینه زمانی که محصولات تان مبتنی بر کرم است مفید خواهد بود. کمک می کند که هر چیزی سر جایش باقی بماند و به ظاهر پایانی صاف می دهد. از یک برس پودر تمیز برای اضافه کردن پوشش روشن پودر زمینه روی کل صورت تان استفاده کنید.

۴- برای گذراندن شبی در بیرون، از یک براق کننده استفاده کنید

اگر قصد رفتن به شهر را دارید، ممکن است بخواهید مقداری براق کننده و درخشنده اضافه کنید. از براق کننده ای استفاده کنید که پودر زمینه را یک لایه روشن روی صورت تان نیمه شفاف کرده، روی نقاط برجسته تمرکز کند. مقداری به گردن و سینه تان نیز بزنید.

۵- آرایش چشم و لب تان را برای آخر کار نگه دارید

قبل از اینکه شروع به اعمال آرایش روی چشم و لب تان کنید، مطمئن شوید که همه چی به خوبی ترکیب و تنظیم شده باشد. کانتور کردن ظاهری سرزنده است، بنابراین باید انتخاب کنید که آرایش چشم سنگین یا آرایش لب سبکی داشته باشید، اما نه هر دوی آن.

۶- پایان

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید