انتخاب لباس برای بعد از بارداری

مدل لباس بعد از بارداری
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 4.63K

در زندگی زنان یکی از هیجان انگیزترین لحظات داشتن فرزند است. بااین حال، یافتن مدل لباس مناسب برای بعد از بارداری شاید یک چالش بزرگ به حساب بیاید. هرکسی می داند که در زمان بارداری بدن زن دستخوش تغییرات زیادی می شود، اما یک زن باید این را نیز درنظر داشته باشد که فرم بدن بعد از زایمان نیز تغییر خواهد کرد. از برآمدگی شکم تا بزرگ شدن ناگهانی سایز پا، این تغییرات به راحتی می توانند درانتخاب مدل لباس برای مادر جدید مانع ایجاد کنند. با کمی تغییرات در کمد لباس خود بعد از زایمان، یک مادر خوش پوش باشید.

استفاده از تجربه تغییرات بدن در بارداری قبلی

۱- به بدن خود کمی زمان بدهید

بدن مادر بعد از زایمان تغییرات زیادی خواهد داشت. هفته ها زمان می برد که اندام جنسی شما به عقب رفته و شکل عادی قبل از بارداری را بگیرد. قبل از خرید لباس های جدید به بدن خود، بخصوص عضلات شکم، زمان بدهید تا به فرم عادی برگردند.

۲- برای خرید کفش جدید حاضر شوید

بارداری

سایز پای یک زن در زمان بارداری بزرگ می شود، اما میدانستید که ممکن است این بزرگ شدن سایز همیشگی باشد؟ وقتی خود را برای تهیه کمد لباس جدید حاضر می کنید، فکر نکنید که سایز پای شما تغییر نکرده است. سایز پای خود را برای پیدا کردن یک جفت کفش زیبا و کاملا مناسب، اندازه بگیرید.

۳- مراقب سینه های خود باشید

مانتو بارداری

سینه های شما قرار است بعد از زایمان به سرعت بزرگ و دردناک شوند. آنها ممکن است در زمان شیردهی یا بعد از آن آویزان و دارای ترشحات باشند. در زمان خرید لباس زیر جدید این مساله را در نظر بگیرید.

۴- بدن جدید خود را بپذیرید

سزارین

خود را در آینه برانداز کنید. فرم کلی بدنتان ممکن است تغییر کرده باشد. شما به تازگی یک (یا بیشتر) موجود زنده را در بدن خود برای ۹ ماه حمل می کردید و بدن شما دستخوش تغییراتی شده است. این تغییرات شاید ظاهر کلی بدن شما را عوض کرده باشد. فرم بدن شما ممکن است از حالت گلابی به حالت سیب تغییر کرده باشد. شما نیازمند برانداز کردن خودتان برای فهمیدن فرم جدیدتان خواهید بود.

بازگشتن به فرم قبل از بارداری

۱- لباس های مادرانه جذاب را امتحان کنید

لباس پس از زایمان

بدن بعد از زایمان تغییرات زیادی خواهد داشت. هفته ها زمان می برد که اندام جنسی شما به عقب رفته و شکل عادی قبل از بارداری را بگیرد. برای اثبات اینکه شما دیگر یک فرد چاق که بچه ای را حمل می کند، نیستید، می توانید به بعضی از لباس های دلفریب مادرانه اعتماد کرده و ظاهری جذاب بگیرید. لباس های کمی گشادتر، بخصوص در ناحیه کمر، قوس های بدن شما را جذاب تر می کند ولی سعی کنید توجه دیگران را به قسمت هایی که هنوز فرم چاق دارند جلب نکنید.

۲- ژاکت پشمی بپوشید

مدل لباس بعد از بارداری

ژاکت های پشمی یک عضو مهم در جالباسی زنان بشمار می رود. برای مخفی کردن شکم باد کرده خود آن ها را به لیست لباس های بعد از زایمان اضافه کنید. این نوع بافتنی های شیک شاید به مخفی کردن سینه های بزرگ شده و ترشحی شما در هفته های اول بعد از بارداری کمک کنند.

۳- با پوشیدن لباس های مشکی دلرباتر شوید

یک لباس مشکی کوتاه، شبیه به همان بافت ها، عضو ثابت کمد لباس شماست. برای لباس مجلسی بعد از زایمان، چیزی بپوشید که برجستگی ها را مخفی کرده و همه را کنجکاو کند. یک لباس مناسب و مشکی کوتاه می تواند شکل بدن شما را بعد از بارداری برجسته تر کرده و همچنین جاهایی که هنوز بد فرم مانده اند رامخفی کند.

۴- بدنتان را با پوشیدن لباس های فرم دهنده زیبا کنید

لباس بعد از زایمان

لباس های فرم دهنده می توانند بهترین عضو در کمد لباس شما بعد از زایمان باشند، چون فرم بدنتان را هموار و فشرده می کنند. شاید این فرم دهنده ها بهترین وسیله جهت آماده شدن برای پوشیدن دوباره شلوارهای جین قبل از بارداری باشند.

خریدن لباس های بعد از بارداری و تزئینات جدید

۱- خودتان را در زیر پیراهن های گشاد بپوشانید

سزارین

پیراهن های گشاد می توانند برای بدن زنان معجزه کنند. آن ها برای فرم بدن بعد از زایمان عالی هستند و همچنان که بد فرمی های بدن را مخفی می کنند قوس های جذاب را نمایان تر می کنند. همچنین در زمان مراقبت های پزشکی بسیار کاربردی و راحت هستند.

۲- با بافت های گشاد لاغرتر شوید

مانتو بارداری

بافت های گشاد به همان میزان که راحت هستند، شیک نیز هستند. یقه ی باز آنها برای نشان دادن زیبایی های شما مناسب است و این ویژگی توجه دیگران را به شکم و پهلوی شما کمتر خواهد کرد، که می توانند خود به خود با بلندی بافت مخفی شوند.

۳- از پوشیدن لباس های کشی عبایی نداشته باشید

لباس مجلسی بعد از زایمان

شما می خواهید راحت و به روز باشید. شاید این خواسته شما اگر بدنتان هنوز درحال تغییرات ناخوشایند است به سختی امکان پذیر باشد. گاهی، درست ترین جواب برای راحتی و به روز بودن این است که چند لباس کشی به کمد خود اضافه کنید مثل شلوارهای جذاب یوگا.

۴- لباس پوشیده انتخاب کنید ولی نه بی فرم

صرفنظر از طرز تفکر یا ظاهر شما بعد از زایمان، شما نمونه آفرین یکی از بهترین هدایای طبیعت هستید. به بدن خود افتخار کنید! یکی از راه ها ، کنار گذاشتن لباس های بی فرم و درعوض به تن کردن لباس های پوشیده فرم دار است.

۵- تزئینات اضافه کنید!

لباس بعد بارداری

شما اکنون یک مادر پرمشغله هستید. شاید زمانی برای انتخاب لباس های مناسب نداشته باشید. ولی، می توانید با اضافه کردن کمی تزئینات شیک به لباس راحت خود ظاهر خود را آراسته تر سازید.

  • یک روسری رنگارنگ را با بافت خود ترکیب کنید.
  • یک کمربند عریض روی لباس گشادتان بپوشید و با نمایان کردن محدوده کمر خود، بخش وسطی بدنتان را مخفی سازید.
  • گوشواره ها و دستبند های براق و چشم نواز بیاندازید و توجه افراد را بیشتر از شکم به سمت گوش و دست هایتان منحرف کنید.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید