درمان سلولیت پشت ران

سلولیت پشت ران
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.8K

سلولیت پشت ران از دوره اوایل دهه هفتاد برای اشاره به منظره چاله پوست ایجاد شد که بسیاری گمان می کردند آن یک بیماری است. به طور معمول سلولیت در اطراف ناحیه کفل، باسن و ران ها  پیشرفت می کند. هرچند که مردها و زنان ممکن است سلولیت داشته باشند، بیشتر معمول است که در زنان از طریق راه های مختلف از عضله، اتصال بافت و چربی توزیع شده در بدن زنان اتفاق می افتد. گرچه هورمون های زنانه بر توزیع چربی در بدن زن اثر می گذارد، هورمون درمانی برای درمان سلولیت نیست.

سلولیت(چاقی موضعی) یک رویداد طبیعی

سلولیت یک رویداد طبیعی در بدن مردها و زنان است که در طول زمان پیشرفت می کند. عوامل مختلفی در کمک به پیشرفت سلولیت مانند رژیم و ژن وجود دارند. داشتن سلولیت همانند این است که فردی موی کلفت تری نسبت به فرد دیگر دارد. داشتن چهره های مختلف در مردم همچنین رویداد عادی روز است. متأسفانه رسانه ها فریب می دهند که سلولیت احاطه شده مفهوم منفی برای این موضوع است. مردم به این باور هدایت شده اند که سلولیت یک بیماری است که به طور کامل اینطور نیست.

درمان رژیمی کم چربی سلولیت

سلولیت ران

درمان های سلولیت هم برای مردها و هم زنان بسیار محبوب است و بدنبال راه هایی برای کاهش سلولیت در قسمت های مختلف بدنشان هستند. رژیم های کم چرب و کم کالری یک نوع از درمان سلولیت است که بسیاری از مردم برای رهایی از سلولیت آن را می پذیرند. گرچه رژیم کم چرب برای فردی که می خواهد وزن ایده آل خود را برای تندرستی نگه دارد ایده خوبی است، ولی سلولیت بدن را کاهش نمی دهد. انجام رژیم کم کالری ممکن است به طور غیر مستقیم از احتمال بیشتر شدن سلولیت جلو گیری کند.

درمان سلولیت با مکمل های رژیمی

درمان های سلولیت پشت ران که شامل استفاده از مکمل های رژیمی هستند بسیار محبوب شده اند که آنها به عنوان درمان فوری برای خلاصی از سلولیت تبلیغ می شوند. گونه های مختلفی از مکمل های رژیمی موجود است که اشاره به برداشتن سلولیت دارند. این مکمل ها با عصاره های گیاهی تنظیم شده اند که مدعی بر افزایش گردش خون، افزایش متابولیسم، جلوگیری از آسیب سلولی و شکستن چربی است. به خاطر داشته باشید که این مکمل ها تحت صلاحیت دادگاه USFDA نیست و برای سودمندی یا بی خطر بودن آن آزمایش نشده است.

خطر های درمان سلولیت

سلولیت چیست

درمان های سلولیت پشت ران که باعث مصرف مکمل های رژیمی می گردد می تواند بسیار ریسک پذیر باشد مخصوصا برای افرادی که داروهای تجویزی مصرف می کنند از آنجایی که ممکن است باعث عملکرد منفی شود. مکمل های خاص ممکن است حاوی مواد مضری مانند ید باشند که برای کسانی که مشکل تیروئید و یا وضعیت های دیگر پزشکی دارند خطرناک است. در بعضی از مطالعات، تعدادی از مکمل های رژیمی نتیجه عکس دارد. این مکمل ها به جای به حداقل رساندن سلولیت در واقع باعث افزایش آن در امتداد افزایش وزن می شوند.

ماساژ درمانی سلولیت

ماساژ درمانی سلولیت با استفاده از دستگاه های مختلف برای مردم در درمان ثانوی بسیار محبوب شده است که سلولیت  مسئله ساز را از بدن بر دارد. این دستگاه ها از سیلندرهایی ترکیب شده اند که ناحیه سلولیت را با پیچش بین سیلندر ها ماساژ می دهد و حتی منظره چاله های پوست و چربی را بازسازی می کند. گرچه درست مانند مکمل های رژیمی مطالعات دقیقی برای ادعای این دستگاه ها در برداشتن سلولیت از بدن موجود نیست.

درمان الکتریکی سلولیت

افرادی که برای ظاهر سلولیت در بدنشان وزن کم می کردند این پروسه حذف سلولیت را مرتب پیگیری می کنند. یک نوع بسیار نادر از درمان ها شامل درمان از طریق جریان برق برای تحریک بافت چربی است. همانند مکمل های رژیمی و حذف سلولیت با دستگاه، تحریک الکتریکی برای درمان تأیید نشده است. به خاطر داشته باشید که سلولیت از عامل های مختلفی مانند ژن ها و هورمون ها ایجاد می شود. این نوع از درمانها راه حل صرفا سطحی هستند.

علل بروز سلولیت

سلولیت پا

سلولیت پشت ران از چندین عامل بوجود می آید. بعضی از آنها مستقیما از روش زندگی فرد سبب می گردد. غیر فعال بودن در روزمرگی، رژیم ناشایسته، نوشیدن مشروبات الکلی، سیگار کشیدن، پوشیدن لباس های تنگ و کفش های پاشنه بلند همگی ممکن است سلولیت را بیاورد. خوردن مواد غذایی با کالری بالا و به اندازه کافی ورزش نکردن سبب می شود که بدن چربی بسازد. حال آنکه با پوشیدن لباس های تنگ و کفشهای پاشنه بلند باعث گردش خون درقسمتهایی از بدن می شود و قسمت های معمول بدن را براحتی بر روی کفل، باسن و شکم و ران تأثیر می گذارد.

رسانه دکتر سلامت خانواده

درمان سلولیت پشت ران
5 (100%) 1 vote[s]
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید