علت ها و راه های کاهش درد قفسه سینه

درد قفسه سینه
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 17K

درد قفسه سینه لزوما نشان دهنده مشکل قلبی نیست. از ۵.۸ میلیون آمریکایی که سالانه به اورژانس بیمارستان برای درد قفسه سینه مراجعه می کنند، ۸۵٪ از آنها مربوط به قلب نیستند. با این حال، بسیاری از مشکلات می تواند باعث درد قفسه سینه شود(از حمله قلبی به رفلاکس اسید) شما همیشه باید در اسرع وقت برای تعیین علت آن ها اقدام کنید. در عین حال، در حالی که منتظر ملاقات پزشک هستید، راه هایی برای تسکین درد وجود دارد.

کاهش درد قفسه سینه ناشی از یک حمله قلبی

۱- علائم حمله قلبی را تشخیص دهید

درد سینه

حمله قلبی هنگامی رخ می دهد که شریان هایی که خون شما را به قلب شما می رسانند، جریان خون را مسدود کنند.  این به قلب آسیب رسانده و درد قفسه سینه همراه با حمله قلبی را ایجاد میکند. درد قفسه سینه تجربه شده در طی حمله قلبی به عنوان گرفتگی، درد،ناک تنگی و فشردگی، یا مانند یک فشار سنگین. در اطراف مرکز قفسه سینه قرار دارد. برای اطمینان از داشتن حمله قلبی، به علائم دیگر خود نگاه کنید:

 • تنگی نفس
 • تهوع یا استفراغ
 • سرگیجه یا سرگیجه
 • عرق سرد
 • درد در بازوی چپ، فک و گردن.

۲- رسیدگی فوری ویژه را پیگیری کنید

علت درد قفسه سینه

با خدمات اضطراری تماس بگیرید یا از کسی بخواهید که شما را به  اورژانس برساند.  پزشکان سریعتر می توانند انسداد را جذف کنند، آسیب کمتری به قلب برسد.

۳- اگر آلرژی ندارید، آسپرین مصرف کنید

سوزش قفسه سینه

 • بیشتر انسداد هایی که منجر به حمله قلبی می شوند، نتیجه پلاکت هایی هستند که باعث ایجاد لختگی می شوند (سلول های خونی) که به پلاکت حاصل از کلسترول جذب می شوند. حتی مقدار کمی  آسپیرین، حضور پلاکت ها را در خون ، سرطان خون و لخته شدن را کاهش می دهد.
 • مطالعات نشان می دهد که جویدن قرص آسپیرین نسبت به بلعیدن آن در درمان لختگی، کاهش درد قفسه سینه و جلوگیری از آسیب تاثیر بیشتری دارند.
 • در حالی که منتظر دریافت معاینه اورژانسی هستید، به آرامی قرص ۳۲۵ میلی گرم آسپیرین را بجوید.
 • آسپرین را در اسرع وقت مصرف کنید.

۴- تا میتوانید راحت باشید

درد زیر قفسه سینه

شما حرکت کنید و یا هر کاری برای پمپاژ خون خود  انجام دهید، زیرا که این می تواند آسیب بیشتری  به قلب برساند.  در یک حالت راحت نشسته و بهترین کار را برای آرامش انجام دهید.  لباس تنگ را درآورید و و یا باز کنید و سعی کنید مناسب ترین لباس را بپوشید.

کاهش درد قفسه سینه ناشی از پریکاردیت

۱- علائم پریکاردیت را بیاموزید

درد سینه

پریکاردیت زمانی اتفاق می افتد که پریکارد (غشای اطراف قلب) متورم یا تحریک شده باشد، که معمولا از عفونت ویروسی است. درد قفسه سینه به طور معمول درد شدید و تیر کشیدگی در مرکز یا سمت چپ سینه احساس می شود.  در برخی از بیماران، هرچند درد بیشتر از یک فشار و گرفتگی است که به فک و / یا دست چپ گسترش می یابد. این درد با تنفس یا حرکت می تواند بدتر شود. بعضی از علائم پریکاردیت بسیار شبیه به بیماری های قلبی است.

 • تنگی نفس
 • تپش قلب
 • تب کم
 • خستگی یا حالت تهوع
 • سرفه کردن
 • تورم پاها یا شکم

۲- معاینه فوری پزشکی را پیگیری کنید

عکس قفسه سینه

اگرچه پریکاردیت اغلب خفیف است و خود به خود حل می شود، بین علائم آن و بیماری های قلبی تفاوت هست.  همچنین می تواند به موارد شدید تر تبدیل شود که جراحی برای تسکین علائم لازم باشد.. شما به نظارت فوری و آزمایش های تشخیصی نیاز دارید تا بفهمید که واقعا چه چیزی باعث درد می شود.

 • با سرویس اضطراری تماس بگیرید یا از شخصی بخواهید که شما را به نزدیکترین اورژانس ببرد.
 • درست مانند حملات قلبی، درمان سریع بهترین راه برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت است.

۳- درد را با نشستن و خم شدن به جلو کاهش دهید

درد قفسه سینه

پریکارد دارای دو لایه بافتی است که در هنگام التهاب به هم می چسبد، و باعث درد قفسه سینه می شود. با نشستن در این مواقع، می توانید اصطکاک بافت و درد ناشی از آن را در حالی که منتظر دریافت نتایج پزشکی هستید کاهش دهید.

۴- آسپرین یا ایبوپروفن مصرف کنید

علت درد در قفسه سینه

مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مثل آسپرین یا ایبوپروفن باعث کاهش التهاب بافت می شود. این، به نوبه خود، اصطکاک بین دو لایه پریکارد را کاهش می دهد و درد قفسه سینه را کاهش می دهد.

 • قبل از مصرف این داروها با پزشک خود مشورت کنید.
 • با تایید پزشک، این داروها را سه بار در روز همراه با غذا مصرف کنید. شما باید مجموع دو تا چهار گرم آسپرین در روز یا ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ میلیگرم ایبوپروفن در روز مصرف کنید.

۵- زیاد استراحت کنید

علت درد قفسه سینه

پریکاردیت معمولا نتیجه عفونت ویروسی است. شما می توانید آن را مانند سرماخوردگی درمان کنید تا سریع تر بهبود یابد و درد را به سرعت از بین ببرید. استراحت و خواب به عملکرد سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند تا کارآیی بیشتری داشته و سرعت فرایند بهبود یابد.

کاهش درد قفسه سینه ناشی از وضعیت ریه

۱- شدت وضعیت ریه را تشخیص دهید

درد قفسه سینه

اگر پاهای شما متورم شده باشند یا مدت زمان طولانی در محل کار در هواپیمای خارج از کشور نشسته اید، لخته های خون می توانند شریان های ریوی شما پخش شوند شوند و به انسداد ریه تبدیل شوند. وضعیت ریه باعث درد قفسه سینه می شود که می تواند هنگام تنفس، حرکت یا سرفه بدتر شود.

 • در اسرع وقت به اورژانس بروید.
 • وضعیت ریه ممکن است نیاز به جراحی اضطراری برای کاهش علائم داشته باشد.

۲- دنبال علائم پنومونی باشید

درد در قفسه سینه

پنومونی یک عفونت است که روی کیسه های هوای ریه ها تاثیر می گذارد. آنها می توانند ملتهب و یا با مایع پر شوند، که در نتیجه باعث خلط و مخاط هنگام سرفه شوند. درد قفسه سینه شما ممکن است با موارد زیر همراه باشد:

 • تب
 • سرفه کردن مخاط یا خلط
 • خستگی
 • تهوع و استفراغ

۳- اگر علائم پنومونی شما شدید باشد پزشک را ببینید

قفسه سینه

در موارد متعادل، شما می توانید به راحتی در خانه بمانید و منتظر سیستم ایمنی بدن خود باشید تا از عفونت جلوگیری کنید. اما اگر عفونت شدید شود، می تواند به ویژه در کودکان و سالمندان خطرناک باشد،. پزشک خود را ببینید:

 • شما دچار مشکل در تنفس هستید
 • درد قفسه سینه بدتر میشود
 • شما دارای تب ۱۰۲ F (39 C) یا بالاتر هستید که نمی تواند پایین بیاید
 • سرفه شما قطع نمیشود، به خصوص اگر سرفه شما خلط آور باشد
 • مراقب کودکان زیر دو سال، افراد بالای ۶۵ سال، و هر کس دیگری که دارای سیستم ایمنی آسیب دیده است، باشید.

۴- از پزشک خود درباره داروها بپرسید

درد قفسه سینه

اگر یک عفونت باکتریایی باعث ایجاد پنومونی شود، پزشک میتواند آنتی بیوتیکها (آزیترومایسین، کلاریترومایسین یا اریترومایسین) را برای مبارزه با عفونت تجویز کند و سرعت بهبودی را افزایش دهد. با این حال، حتی اگر درمان آنتی بیوتیکی گزینه ای برای عفونت شما نباشد، هنوز می تواند دارویی برای مقابله با درد قفسه سینه یا کاهش سرفه ی حاد کننده درد، به شما بدهد.

۵- علائم آمبولی ریه و پنوموتوراکس را بررسی کنید

علت درد قفسه سینه

انسداد ریه زمانی اتفاق می افتد که انسدادی در یک شریان ریوی ایجاد شود(پولموناری). پنوموتوراکس (ریه اسیب دیده) هنگامی رخ می دهد که هوا در فضای بین ریه ها و دیواره سینه شما قرار گیرد. هر دو حالت باعث تنگی نفس شدید یا تغییر رنگ انگشتان و دهان به آبی رنگ می شود.

 • در بیماران ضعیف مانند بیماران سالمند یا مبتلا به آسم طولانی مدت، سرفه شدید از پنومونی، گاهی اوقات می تواند باعث انسداد ریه یا پارگی ریه شود.

۶- دنبال معاینه فوری پزشکی برای آمبولیزاسیون ریوی و پنوموتوراکس باشید

درد زیر قفسه سینه

اگر شما تصور آمبولی ریوی یا پنوموتوراکس  دارید، به پزشک متخصص مراجعه کنید. هر دو حالت علاوه بر درد قفسه سینه باعث تنگی نفس شدید یا تغییر رنگ انگشتان و دهان به آبی رنگ می شود.

 • هر دو حالت نیاز به معاینه فوری پزشکی وجود دارد. ریختن خون به حفره قفسه سینه و یا هوا در آن می تواند به سرعت ریه ها را جمع و فشرده کند. این حالت خود به خود حل نخواهد شد، ابلکه نیاز به کمک پزشکی دارد. با خدمات اضطراری تماس بگیرید یا در اسرع وقت به اورژانس بروید.

کاهش درد قفسه سینه ناشی از رفلکس اسید معده

۱- اطمینان حاصل کنید که رفلکس اسید دارید

درد قفسه سینه

ریفلاکس اسید زمانی اتفاق می افتد که باعث بالارفتن  اسید معده و به مری می شود و موجب سوزش قفسه سینه می شود. افرادی که دارای رفلاکس اسید هستند نیز ممکن است تهوع و یا احساساتی مانند گیر کردن غذا در قفسه سینه یا گلو داشته باشند. گاهی اوقات طعم اسیدی در دهان باقی می ماند.

 • این حالت معمولا توسط غذایی چرب یا تند ایجاد می شود، مخصوصا اگر بعد از خوردن غذا دراز بکشید.
 • الکل، شکلات، شراب قرمز، گوجه فرنگی، میوه های خانواده ی مرکبات، نعناع، ​​محصولات کافئین دار و قهوه می تواند باعث ایجاد اسید و ریفلاکس شوند.

۲– بایستید یا بنشینید

درد قفسه سینه

هنگامی که  سوزش آشنایی را احساس می کنید، از دراز کشیدن اجتناب کنید. ریفلاکس اسید در مری اتفاق می افتد و دراز کشیدن اسید معده از طریق آن جریان پیدا میکند.  برای جلوگیری از ورود آسان اسید به مری بنشینید.

 • شما همچنین می توانید حرکات ملایم مانند تکان خوردن در صندلی یا راه رفتن را امتحان کنید. این ممکن است به بهبود هضم شما کمک کند.

۳- یک آنتی اسید مصرف  کنید

قفسه سینه

Tums، Maalox،  Pepto-Bismol و Mylanta  تمام آنتی اسید هایی هستند که می توانند علایم سوزش معده را به سرعت از بین ببرند. پس از غذا یا پس از شروع علائم خود، این داروها را مصرف کنید. شما همچنین می توانید آنتی اسیدهایی را که قبل از غذا مصرف میشوند را برای جلوگیری از سوزش معده مصرف کنید. دستورالعمل های روی برچسب ها را با دقت بخوانید و داروها را مستقیم مصرف کنید.

۴- در مورد مصرف داروی کاهش تولید اسید تفکر کنید

درد

در حالی که آنتی اسیدها از رفلاکس جلوگیری میکنند،  Prilosec و Zantac برای جلوگیری از تولید اسید در معده تلاش می کند.

 • Prilosec مهار کننده  قوی پمپ پروتون است که تولید اسید را در معده شما متوقف می کند. حداقل یک قرص یک ساعت قبل از وعده های غذایی خود برای کاهش سرعت رفلاکس اسید مصرف کنید. اطمینان حاصل کنید که برای اطمینان از اینکه چطور این دارو بر هضم کلی شما تاثیر می گذارد مطالعه کنید.
 • آثار Zantac با استفاده از مسدود کردن گیرنده های هیستامین همان اثر را دارند. قرص را در یک لیوان آب قرار دهید و منتظر بمانید تا حل شود. مخلوط را ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از وعده غذایی خود برای کاهش تولید اسید بنوشید.

۵- درمان ساده و خانگی را انجام دهید

قفسه سینه

مخلوطی از نوشابه های گازدار و آب نیز به عنوان “بی کربنات سدیم” شناخته می شوند و می توانند در کاهش درد ریفلاکس اسید موثر باشند. به سادگی یک یا دو قاشق غذاخوری نوشابه گازدار را در یک لیوان آب مخلوط کنید و وقتی درد قفسه سینه ناشی از ریفلاکس اسید احساس می کنید، آن را بنوشید. بی کربنات موجود در نوشابه گازدار باعث خنثی سازی اسید می شود.

۶- درمان گیاهی را امتحان کنید

قفسه سینه

یک فنجان چای بابونه یا زنجبیل را مصرف کنید و یا ریشه زنجبیل را به وعده های غذایی خود اضافه کنید. این دو گیاه می توانند به هضم کمک کنند و تأثیر آرام بخش روی معده شما داشته باشند.

 • عصاره DGL-licorice (Glycyrrhiza glabra) می تواند روده مخاطی مری را پوشش دهد و از آسیب و درد رفلکس اسید جلوگیری کند.
 • کپسول ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی گرم سه بار در روز مصرف کنید، یا آن را یک ساعت قبل یا دو ساعت بعد از وعده غذا بخورید. اگر این دارو را برای مدت طولانی مصرف کنید، با پزشک خود مشورت کنید تا او میزان پتاسیم شما را بررسی کند. شیرین بیان می تواند محتوای پتاسیم را در بدن کاهش دهد که به نوبه ی خود باعث ایجاد ضربان قلب و آرتمی می شود.
 • کپسولهای deglycyrrhizinated را برای جلوگیری از عوارض جانبی مانند تورم خریداری کنید.

۷- درمان طب سوزنی را در نظر بگیرید

مطالعات متعدد نشان می دهد که طب سوزنی می تواند در درمان اختلالات گوارشی تاثیر مثبتی داشته باشد. در یک مطالعه ۶ هفته ای، بیماران اسید رفلکس در طب سوزنی سنتی چینی در ۴ نقطه خاص بدن تحت درمان قرار گرفتند. گروه طب سوزنی نتایج مشابهی با گروه درمان شده با داروهای سنتی داشت. به متخصص طب سوزنی بگویید تا روزی یک بار در مناطق زیر تمرکز کند:

 • Zhongwan (CV 12)
 • Bilateral Zusanli (ST36)
 • Sanyinjiao (SP6)
 • Neiguan (PC6)

8- در صورت لزوم از پزشک خود برای تجویز دارو درخواست کنید

قفسه سینه

اگر متوجه شدید که درمان های زیاد و داروهای خانگی، بی فایده اند، ممکن است به قدرت تجویزی نیاز داشته باشید داروی Prilosec   OTC  نیز در قدرت تجویزی تولید شده و میتواند در کاهش درد کمک کننده باشد.

 • اطمینان حاصل کنید که توصیه های پزشکی در مورد تغییرات گوارشی که باید انجام دهید را دنبال می کنید.

کاهش درد قفسه سینه ناشی از یک حمله وحشت یا اضطراب

۱- بفهمید چه چیزی حمله وحشت و یا اضطراب ایجاد میکند

قفسه سینه

این حملات تا حد زیادی توسط احساسات بی استراحتی، نگرانی، ترس یا استرس به وجود می آیند. برای جلوگیری از حملات تکراری، بیماران باید درمان رفتاری و احتمالا داروهای روانپزشکی را دریافت کنند. حالت های بسیار احساسی می تواند میزان تنفس آنها را افزایش دهد، و عضلات قفسه سینه را دردناک کند. آنها همچنین می توانند اسپاسم مری و یا  سرخرگ های قلب (قلب) را  در سینه شما ایجاد کنند.  علاوه بر درد قفسه سینه، شما ممکن است اینها را نیز تجربه کنید:

 • افزایش تنفس
 • افزایش ضربان قلب
 • لرزش
 • تپش قلب (احساس اینکه قلب شما از قفسه سینه بیرون میزند)

۲- عمیق و به آرامی نفس بکشید

درد ناگهانی قفسه سینه

اختلال قاعدگی می تواند باعث ایجاد اسپاسم در ماهیچه های سینه، شریان ها و مری شود. تنفس آرام،  عمیق، میزان تنفس را کاهش می دهد، و احتمال شانس اسپاسم دردناک را کاهش می دهد.

 • برای هر دم و هر بازدم، در ذهنتان تا سه بار بشمارید.
 • تنفس خود را به جای اینکه هوا را به داخل و خارج از بدن خود بفرستید، کنترل کنید. با کنترل نفس خود، می توانید اضطراب و یا ترس خود را کنترل کنید.
 • اگر شما مجبور باشید، از یک دستگاه محدود کننده حجم نفس استفاده کنید مانند یک پاکت غذای کاغذی که  جلوی دهان و بینی خود قرار داده اید برای محدود کردن حجم هوایی که بدن شما دریافت میکند، کاهش یابد. این می تواند چرخه هیپوفنتیلیت را قطع کند.

۳- از تکنیک های آرامش استفاده کنید

مطالعات اخیر نشان می دهد ماساژ درمانی، ترموتراپی و اتاق آرامش در درمان اختلال اضطراب عمومی به کار می روند. پس از یک دوره ۱۲ هفته ای استفاده از این روش های آرامشی،  علائم اضطراب و افسردگی را کاهش میدهند.

 • برنامه ای برای ماساژ ۳۵ دقیقه ای که بر روی انتشار فواید غیرمستقیم (نقاط ماشه) تمرکز دارد داشته باشید. همچنین از ماساژ درمانگر بخواهید که بر محدوده ی عضلات در شانه، گردن، قفسه سینه و ستون فقرات کمر، گردن و پشت سر و منطقه استخوانی در بالای باسن ها تمرکز کند.
 • یک حالت راحت روی میز ماساژ پیدا کنید، از پتو یا حوله برای تنظیم هر گونه تنظیماتی که لازم دارید استفاده کنید.
 • موسیقی پخش کنید که موجب آرامش و آرام شدن شما می شود.
 • از ماساژ درمانگر بخواهید برای گذار بین گروه های عضلانی از تکنیک های ماساژ سوئدی  استفاده کند.
 • از ماساژ درمانگر بخواهید تا حوله های گرم و یا پد های گرم بر روی ماهیچه های شما قرار دهد.
 • درمانگر هنگامی که بین گروه های عضلانی شما حرکت می کند، گرما را از بین می برد تا تغییرات سرد بین گروه ها را تجربه کنید.
 • در طول جلسه، تنفس عمیق بکشید.

۴- یک قرار ملاقات با روانپزشک تعیین کنید

قفسه سینه

اگر حملات اضطراب شروع در زندگی شما ایجاد تداخل کرده و تکنیک های آرامش کار نمی کند، ممکن است به مشاور حرفه ای نیاز داشته باشید. با یک روانپزشک راجع به علل احتمالی اضطراب خود صحبت کنید. روش ثابت  درمان۱-۱  بهترین راه برای کاهش علائم شما است.

 • درمانگران گاهی بنزودیازپین ها یا داروهای ضد افسردگی را برای افرادی که به حملات ناخوشایند مبتلا هستند، تجویز می کنند. این داروها علائم را در طی یک حمله تحت درمان قرار می دهند و مانع از داشتن آنها در آینده می شوند.

کاستوکندریت یا درد قفسه سینه اسکلتی عضلانی را کاهش دهید

۱- قادر به تشخیص کتوکوردریت و درد اسکلتی عضلانی باشید

درد قفسه سینه

دنده ها به داخل جناغ سینه با غضروف ها در مفاصل “chondrosternal” متصل می شوند. هنگامی که این غضروف ملتهب می شود – معمولا  بخاطر فعالیت شدید – شما می توانید درد قفسه سینه ناشی از کزانوندیسم احساس کنید. ورزش همچنین ممکن است عضلات قفسه سینه را تحت فشار قرار دهد و منجر به درد اسکلتی عضلانی شود که مانند کاسکندریت احساس می شود. درد می تواند به صورت شدید، تیر کشیدگی و یا احساس فشار بر سینه باشد.  شما معمولا تنها زمانی که حرکت می کنید یا نفس می کشید ان را احساس می کنید.  با این حال، این دو علت درد قفسه سینه تنها مواردی هستند که می توانند با فشار دادن دست بر روی ناحیه درد تشدید شوند.

 • برای تشخیص تفاوت بین درد مفصل اسکلتی عضلانی و غضروف، روی دنده های اطراف ستون فقرات (استخوان موجود در مرکز قفسه سینه ) فشار دهید.
 • اگر درد در کنار ستون فقرات وجود داشته باشد، احتمال ابتلای شما به کاسکاندریت وجود دارد.

۲- داروهای مسکن مصرف کنید

قفسه سینه

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مثل آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن درد غضروف و قفسه سینه عضلانی را کاهش می دهند. این داروها روند التهاب – چه در غضروف یا ماهیچه ها – و شرایطی که باعث درد می شوند را  از بین می برد.

 • ۲ قرص را با آب و غذا مصرف کنید. غذا به جلوگیری از تحریک معده کمک می کند.

۳- مقدار زیادی استراحت کنید

درد

درد در این شرایط خود را محدود میکند، به این معنی که با گذشت زمان به جای دائمی شدن از بین میرود.  با این حال، شما نیاز به استراحت عضلات و مفاصل کمر خود برای فرصت بهبودی دادن به بافت آسیب دیده دارید. اگر نمی خواهید تمرین را کاملا متوقف کنید، حداقل تمرینات را کاهش دهید که فشار ناگهانی به  ناحیه قفسه سینه وارد نشود.

۴- اگر ورزش می کنید، قبل از آن بدنتان را کشش دهید

درد ناگهانی قفسه سینه

اگر قبل از فعالیت شدید، عضلات خود را به اندازه کافی نکشید، پس از اتمام، احساس فشار و درد می کنید. این آخرین چیزی است که نیاز دارید زمانی که تجربه درد غضروف یا  عضلانی دارید. قبل از شروع جلسات تمرین،  عضلات  قفسه سینه را بکشید:

 • دست های خود را مستقیما روی سر خود ببرید، سپس به همان اندازه که می توانید به عقب و دو طرف بچرخید. این کار را انجام دهید تا عضلات قفسه سینه شما گسترش پیدا کنند و آرام شوند.
 • روبروی گوشه دیوار باازوها را به طور کامل بکشید و یک دست را روی هر دیوار قرار دهید. دست های خود را از هم جدا کنید و سینه خود را به دیوار نزدیک کنید.
 • پای خود را روی زمین بکشید، دو طرف درب را نگه دارید. سینه خود را جلو بکشید و بدن خود را با دست بر روی درب نگه دارید. شما همچنین می توانید به راحتی در حالی که درب را در دست دارید جلو بروید.

۵- از پد گرم استفاده کنید

قفسه سینه

گرما می تواند یک درمان مؤثر برای مشکلات عضلانی یا مسائل جاری باشد و می تواند این نوع درد قفسه سینه را کاهش دهد. حکیسه آب گرم را در مایکروویو قرار دهید و همانند جهت توضیح داده شده حرارت دهید. آن را به آرامی در ناحیه دردناک قرار دهید تا نسوزید. گرما تنش در عضلات شما را ارام خواهد کرد و تسکین دهنده است. شما همچنین می توانید منطقه را بعد از استفاده از حرارت با انگشتان خود ماساژ دهید تا عضلات بیشتری را آرام کنید.

 • حمام گرم با یک فنجان نمک Epsom در آب نیز می تواند درد در غضروف و ماهیچه ها را کاهش دهد.

۶- اگر علائم ادامه پیدا کرد، با یک متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنید

قفسه سینه

اگر شما به طور مداوم ماهیچه های قفسه سینه خود را تکان می دهید، انتظار نداشته باشید که درد به سرعت از بین برود. با این حال، اگر درد حتی با استراحت زیاد ادامه پیدا کرد، باید با پزشک خود ملاقات داشته باشید.

 • اگر در حادثه ای دچار ترومای قفسه سینه شدید، فورا درمان کنید. دنده شکسته شده میتواند به ریه و قلب آسیب بزند. دکتر شما ممکن است از اشعه ایکس برای ردیابی هر شکستگی استخوان استفاده کند.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید