نکات مهم برای قبل از عمل جراحی سینه

عمل جراحی سینه
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.23K

با کم رنگ شدن جراحی پلاستیک، روش هایی در حال بوجود آمدن بوده و هیچ کدام از آنها مانند عمل جراحی سینه معروف یا کلاسیک نیستند. با اینکه به نظر می رسد عمل سینه همه جا انجام می شود، با این حال حجیم سازی سینه هنوز هم یکی از عمل های جراحی جدی بوده و چیزی است که اگر کسی خواهان آن باشد، قبل از پرداخت این چنین هزینه های سنگین، باید به آن توجه کند. ما با دکتر Rian A. Maercks، جراح پلاستیک معروف در میامی فلوریدا، راجب تمام چیزهایی که باید قبل از انجام عمل سینه بدانید، صحبت کردیم.

۲۰ نکته ای که باید قبل از عمل جراحی سینه بدانید

۱- حجیم کردن سینه تنها به معنای “بزرگ تر” کردن آن نیست

هنگامی صحبت با مشتریان بالقوه، اولین سوالی که دکتر مارکز می پرسد این است که از بزرگ کردن سینه چه چیزی می خواهید؟ ممکن است سوال احمقانه ای به نظر برسد چرا که پاسخ بدون شک سینه های بزرگ یا ساده تر، بزرگ تر کردن است. اما در مورد این سوال، نکات دقیق و ظریف بیشتری از آنچه تابحال متوجه شده اید وجود دارد. چجوری بزرگ تر؟ می خواهید آن ها خیلی خیلی بزرگ شوند یا به دنبال چیزی طبیعی تر می گردید؟ می خواهید شکل شان را تغییر دهید یا فقط اندازه اش را؟ آیا شکاف های زیادی می خواهید؟ تصور کلی شما از سینه های عالی چیست؟ همه این سوال ها مهم است.

  • “من اصطلاح حجیم کردن سینه را دوست ندارم، چرا که نمی خواهم آن ها را به قدری بزرگ کنم که “زیباتر” به نظر نرسند” دکتر مارکس.

۲- تلاش تان را بکنید

جراحان پلاستیک مختلف روش های مخصوص و ترجیحی خود را دارند و بهترین راه برای رسیدن به کسی که جوابگوی شما باشد، این است که به آن ها به چشم هنرمندی نگاه کنید که قرار است نقاشی های آن ها از دیوار آپارتمان تان آویزان شود. صفحه اینستاگرام آن ها را چک کنید و با خود بگویید “آیا از کار او خوشم می آید؟”

۳- بین سالین و سیلیکون یکی را انتخاب کنید

عمل جراحی سینه

دو نوع اساسی کاشت سینه وجود دارد. سالین و سیلیکون و هر دوی این ها مزایا و معایب خود را دارند.

  • ایمپلنت های ژل سیلیکون بیشتر شبیه سینه های واقعی هستند، به همین دلیل است که عموما گران تر بوده و محبوب تر هستند (۸۴ درصد ایمپلنت های استفاده شده در سال ۲۰۱۶ سیلیکونی بوده اند).
  • با این حال، ایمپلنت های سالین کمتر مستعد اثر زخم گذاشتن یا نفوذ کردن هستند و راحت تر می شود سرطان را تشخیص داد. با دکترتان با توجه به کیفیت پوست تان، نتیجه ای که می خواهید، و نگرانی های بلند مدت تان، در مورد اینکه چه گزینه هایی برای شما مناسب تر هستند صحبت کنید.

۴- انتظار نداشته باشید که نتیجه ها برای همیشه باقی بمانند

عمل جراحی سینه

مهم نیست چه ایمپلنتی انتخاب می کنید، ممکن است در آینده عوارضی بوجود بیاید که نیاز به جراحی های بیشتری داشته باشد. ایمپلنت ها مادام العمر نیستند و ۲۵ درصد زنان پس از ده سال از اولین عمل جراحی شان، به جراحی اصلاح ایمپلنت سینه نیاز پیدا خواهند کرد. ایمپلنت سالین ورم کرده، ایمپلنت ژل سیلیکون جدا شده، ضخیم شدن بافت زخم، کاهش وزن شدید و حتی حاملگی، ممکن است ظاهر سینه های جدیدتان را تغییر داده و نیاز به انجام عمل دیگری داشته باشید.

۵- گزینه هایتان را بشناسید

بسته به نوع نتیجه ای که می خواهید، روش های مختلفی برای عمل سینه وجود دارد. برای مثال، بسیاری از مردم عمل برآمدگی صفحه های دوگانه را اعمال می کنند، که در آن ایمپلنت در بالای زیر عضله سینه و گاهی اوقات قسمت وسط سینه قرار داده می شود که قسمت پایینی ایمپلنت توسط عضله پوشیده نمی شود. این در حالی است که احتمالا شایع ترین درخواست برای نوع عمل سینه باشد، و نوع ترجیحی دکتر مارکس نیست چرا که این سینه های بزرگ خیلی ساختگی به نظر می رسند. ایمپلنت های قرار گرفته شده در زیر سینه نیز معمولا به سرعت از بین می روند، به این معنا که سینه های بزرگ تان طول عمر زیادی نداشته و بیمار در طول زندگی اش باید بارها برای عمل های ترمیم اضافی به دکتر مراجعه کند.

۶- در مورد تخصص جراح تان تحقیق کنید

عمل جراحی سینه

در جامعه جراحی پلاستیک، عمل های بزرگ کردن زیرنیامی به طور فزاینده ای نسبت به صفحات دو گانه مورد توجه قرار گرفته است. در قراردهی زیرنیامی، ایمپلنت ها بین یک لایه بافت قوی به نام نیام سینه ای و عضله ماهیچه سینه واقع شده اند. دکتر مارکس یک نسخه اصلاح شده از این روش به نام حجیم سازی زیر نیامی سرد سینه اختراع کرده است که در آن به گفته وی، بهترین نتایج را تولید می کند.

  • او گفته است: “سیستم من باعث می شود سینه ها، با حالتی مانند شکل اشک، طبیعی تر به نظر برسند به طوری که انگار در یک سینه بند بسیار نگه دارنده قرار دارند”. نکته اینجاست که بیشتر جراحان پلاستیک روند تجاری خاص خود را دارند، بنابراین ارزش این را دارد که بدانید روش خاص آنها چیست.

۷- انتقال چربی را مدنظر بگیرید

در این روش که مانند یک اجی مجی به نظر می رسد برای واقعی بودن خیلی خوب است، ممکن است که چربی را منتقل کنیم، که در آن جراح به معنای واقعی کلمه، چربی را از یک قسمت بدن برداشته و آن را به جای دیگری منتقل می کند.

  • دکتر مارکس می گوید: “در بیمار مناسب، انتقال چربی عالی است. بیمار مناسب کسی است که چربی دارد، خصوصا در اطراف پهلوهایش، و در قسمت سینه اش جای خالی نداشته باشد”. به این معنا که اگر سنگین وزن هستید و اگر کمی چربی شکم اضافی دارید، و سینه هایتان به طور کامل تناسب ندارد، این روش می تواند بدنی مثل کیم کارداشیان که همیشه آرزوی آن را داشتید به شما بدهد. برخی جراحان پلاستیک این روش را انجام نمی دهند چرا که آنها نگران این هستند که تحقیقات بلند مدت برای اثبات این نکته که در آینده تشخیص سرطان سینه به مانع بر نمی خورد، انجام نشده است اما افزایش تحقیقات به طور عمده این نگرانی را برطرف کرده است. به گفته ی دکتر مارکس: “چندین سال پیش، برخی مردم نگران بودند که پیوند چربی خطر ابتلاء به سرطان سینه را افزایش می دهد، اما در ۵ سال گذشته هیچ کس دیگر چنین استدلالی را بیان نکرده است. رادیولوژیست ها موافقند که این روش با روش های دیگر حجیم کردن، هیچ فرقی نمی کند”.

۸- اعمال یک حجیم سازی مرکب را در نظر بگیرید

به گفته دکتر مارکس، نتایج مطلوب حقیقتا از حجیم سازی مرکب بوجود می آیند، که در آن روش زیرنیامی سرد با انتقال چربی ترکیب می شود. مشکل اینجاست که این روش دو برابر قیمت تمام می شود، چرا که دو نوع حجیم سازی در یک عمل جراحی اعمال می شود.

۹- هزینه را مقایسه کنید

عمل جراحی سینه

به گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، هزینه متوسط عمل جراحی حجیم سازی سینه در سال ۲۰۱۶ برابر ۳۷۱۹ دلار بوده است، اما این مبلغ شامل هزینه های بیهوشی، هزینه های بیمارستان و جراحی، آزمایشات پزشکی، لباس های پس از جراحی، نسخه های داروهای تجویزی و هزینه جراح نمی شود، که با همه این ها ممکن است تا ۱۰۰۰۰ دلار یا حتی بیشتر نیز افزایش یابد. هزینه عمل جراحی از ایالت به ایالت و از کشور به کشور بسیار متفاوت است. نیویورک بالاترین و میامی کمترین هزینه را دارد. بسیاری از دکترها ۳۰۰ دلار هزینه یا حتی بیشتر فقط برای حق مشاوره می گیرند، که اگر دو به شک باشید، این فرآیند را ترسناک به نظر می رساند. ساده ترین کار این است که به مطبی زنگ زده و در مورد هزینه ها بپرسید. برای مثال دکتر مارکس برای حجیم سازی سینه مبلغ ۱۵۰۰۰ دلار و برای حجیم سازی ترکیبی مبلغ ۳۰۰۰۰ دلار دریافت می کند، اما این مبلغ همه چیز را شامل می شود، از جمله مشاوره.

۱۰- گوشه ها را نبرید

کشورهای زیادی در این جهان وجود دارند که در آن به دلیل اختلاف قیمت بسیار زیاد، می توانید نسبت به اینجا هزینه عمل سینه کمتری پرداخت کنید. برای مثال تایلند، ترکیه، مکزیک و بلژیک به عنوان “مقصد پزشکی” معروف هستند که در آن امکان دسترسی به عمل سینه بیشتر از هزینه پرواز است. با این حال، در کل دکتر مارکس توصیه نمی کند که برای عمل جراحی به خارج از کشور خودتان بروید. به گفته او: “چیزهای زیادی وجود دارد که ارزش پول خرج کردن دارد، اما جراحی پلاستیک یکی از آن ها نیست”

۱۱- از پیش برنامه ریزی کنید

به طور معمول سه ماه یا حتی بیشتر طول می کشد تا وقت خود را برای جراحی برنامه ریزی کنید. بنابراین در حالی که هیچ الزامی در زمان “درست” برای شروع کار تحقیق و ترتیب دادن کارها وجود ندارد، اما انجام اینکار در فصل پاییز بسیار معروف است، چرا که این امکان را به شما می دهد که در فصل زمستان عمل جراحی کرده و برای فصل بهار بهبود یابید .

۱۲- برای بهبود زمان دهید

با تشکر از پیشرفت های مدرن، زمان ترمیم برای عمل جراحی بسیار کوتاه تر و سبک تر از ۱۰ سال پیش شده است. معمولا بیماران برای دکتر مارکس عکس هایی به منظور مشاوره مجازی، گزینه های مورد بحث، و سپس ثبت عمل جراحی ارسال می کنند. چند ماه بعد، به منظور انجام عمل به میامی پرواز کرده، عمل می شوند و داروی مسکن طولانی مدتی به نام اکسپارل دریافت کرده و تنها چند روز قبل از اینکه به خانه بروند، کنار استخر استراحت می کنند. دکتر مارکس درخواست می کند که بیمار حداقل ۵ روز در آنجا بماند، به این منظور که اگر اتفاقی بیافتد، اما حتی این به آن معناست که می توانید در حالی که چند روز سر کار نمی روید، به گشت و گذار بپردازید.

۱۳- به آینده فکر کنید

عمل جراحی سینه

به غیر از این مورد که برش در نوک پستان تان اعمال شده باشد، ایمپلنت ها نباید مانع از توانایی شما برای شیردهی به کودک بعد از زایمان شوند، بنابراین عمل سینه مانع بارداری نمی شود، چرا که بارداری اغلب سینه هایتان را تغییر داده و شیردهی با ایمپلنت می تواند باعث بزرگ شدن شکل سینه هایتان شود. اگر به فکر این هستید که در طول ۱۲ ماه آینده با بیشتر باردار شوید، دکتر مارکس پیشنهاد می کند که عمل جراحی را برای بعد از زایمان نگه دارید. با توجه به گفته مارکس، اگر هیچ برنامه مشخصی برای تشکیل خانواده در آینده ندارید، هیچ دلیلی وجود ندارد که حال حاضر شما را از عمل سینه متوقف سازد.

۱۴- وقتی صحبت از سینه های بزرگ است، سن مطرح می شود

عمل جراحی سینه

حال که خوش اندام بودن دوباره مد شده است (به لطف کیم کارداشیان و امیلی راتاجکوسکی)، قطعا دکتر مارکس متوجه اشتیاقی که در جوانان برای حجیم سازی سینه وجود دارد، شده است. FDA توصیه می کند که فقط زنان بالای ۱۸ سال ایمپلنت های سینه سالین دریافت کرده و تنها کسانی که بیشتر از ۲۲ سال سن دارند، ایمپلنت های سینه سیلیکونی را دریافت کنند، اما این ها فقط راهنمایی هستند. هیچ حداقل سن قانونی برای عمل جراحی سینه وجود ندارد، اما چون سینه هایتان تا سن ۲۰ سال می توانند رشد کنند، ایده خوبی نیست که قبل از این سال به سراغ عمل حجیم سازی بروید.

۱۵- رم یک روزه ساخته نشده است

عمل جراحی سینه

برخلاف باور عموم مردم، نمی توانید در یک عمل جراحی، از سایز A به سایز DD تغییر کنید. بیشتر جراحان توصیه می کنند که یک یا دو سایز افزایش داده، سپس اگر سینه های بزرگتری می خواهید، در آینده جراحی های دیگری انجام دهید. بدن و پوست تان برای سازگار شدن بعد از این همه مدت، به زمان نیاز دارند.

۱۶- خجالت زده نشوید

عمل جراحی سینه

با گذشت زمان، لک اطراف جراحی پلاستیک کوچکتر و کوچکتر می شود، بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که شرمندگی شما را متوقف کند. همانطوری که دکتر مارکس در مورد عمل سینه می گوید: “این موضوع این روزها عادی است.”

۱۷- موانع را در نظر بگیرید

عمل جراحی سینه

هنگامی که عمل سینه می شوید، این موضوع راحت است که فقط به نکات مثبت فکر کنید، اما نکات منفی بسیار دیگری نیز وجود دارد که حتی جراح پلاستیک تان ممکن است قبل از این به شما آن ها را نگفته باشد. به گفته یکی از دوستانم: “کاش کسی به من می گفت که سینه های بزرگم پس از شیردهی قرار است شل شوند. هنگامی که سه سال پیش سینه هایم را عمل کردم، برای بچه دار شدن برنامه ریزی نکرده بودم، اما الان که بچه دار شدم، آن ها به زانوهایم رسیده اند”

۱۸- از اینکه دکترتان را سوال پیچ کنید نترسید

عمل جراحی سینه

دکترها تمایل زیادی به گفتن جمله “متاسفم من خیلی مشغولم” دارند، اما صرف نظر از اینکه چه مقدار طول می کشد، باید به همه سوال هایتان پاسخ دهند. بهترین کار این است که یک لیست طویل از همه سوال های پیش آمده قبل از قرار ملاقات تان تهیه کرده تا بتوانید یکی یکی به آن ها برسید. برخلاف کوتاه کردن مو، این کار پر هزینه ترین کاری است که طول زندگی تان انجام خواهید داد، بنابراین به نگرانی های بلند مدت نیز فکر کنید. برای مثال ممکن است در سن ۲۷ سالگی نگران سرطان سینه نباشید، اما به اینکه ۲۰ سال بعد از این چه احساسی خواهید داشت نیز فکر کنید.

  • به گفته یکی از دوستام: “اگر می دانستم که ماموگرافی اینقدر سخت می شود، نظرم را در مورد عمل سینه عوض می کردم. آن زمان من ۲۵ سال داشتم و ماموگرافی آخرین چیزی بود که به آن فکر می کردم. اما الان که در معرض خطر ابتلاء به سرطان سینه هستم، این موضوع چیزی است که آرزو می کردم کاش می دانستم و مورد توجه قرار می دادمش.”

۱۹- با دیگر خانم هایی که قبلا عمل سینه داشتند، صحبت کنید

عمل جراحی سینه

پزشک شما متعهد شده است که شما را از تمامی خطرات احتمالی مربوط به عمل سینه مطلع سازد، اما راه های بسیار زیادی وجود دارد که می تواند به راحتی بر روی سبک زندگی تان تاثیر بگذارد که ممکن است دکترتان آنها را نگفته یا فراموش کرده باشد. به همین دلیل، این موضوع ایده خوبی است که به سراغ فروم ها رفته یا از دوستان تان درباره زندگی روز به روز بعد از عمل سینه بپرسید. علاوه بر مشکلات مربوط به شیردهی، برخی از دوستانم گله کردند که آنها هنگام ورزش کردن دچار مشکل شده اند و یکی از آنها نیز داستان وحشتناک به خصوصی تعریف کرد.

  • او در مورد سینه های بزرگش گفت: “هنگام رابطه جنسی، ایمپلنت به داخل بدنم حرکت کرد. مجبور شدم دوباره موقعیتش را تغییر دهم. من دوست داشتم بدانم که آیا آن چیز می تواند حرکت کند یا خیر.”

۲۰- انتظار نداشته باشید که این موضوع همه مشکلات تان را حل کند

هنگام پذیرش مشتری، چیزی که دکتر مارکس بیشتر از همه آن را به حساب می آورد، این است که آیا خواسته های او معقول است یا محصول اختلال خود زشت انگاری است. “زنان بسیاری با سینه های زیبا وجود دارند که می خواهند سینه هایشان را حجیم کنند و من سعی می کنم آن ها را به انجام ندادن این کار متقاعد کنم”. مهم نیست عمل سینه چقدر خوب باشد، این موضوع مشکلات تصویری عمیق بدن را درمان نخواهد کرد.

  • هنگامی که یکی از دوست های خوبم عمل سینه انجام داد، فکر می کرد که این کار خوشحالش می کند، چرا که تمام عمر از سایز کوچک سینه هایش ناراحت بود. در عوض، او گفت که پس از شادی اولیه، دچار افسردگی شد و پس از آن یافت که قسمت دیگری از بدنش او را اذیت می کند. بیشتر از هر چیزی، این موضوع مهم است که قبل از اینکه سینه تان را عمل کنید، بدانید چرا دارید این کار را انجام می دهید. اگر به این دلیل است که سینه هایتان نامتقارن است و می خواهید در لباس بهتر نمایان شود، موردی ندارد. اگر به اینکار به عنوان تغییری سرگرم کننده فکر می کنید، تا حدودی مانند یک مدل موی جدید، این نیز خوب است.
  • اما اگر فکر می کنید که با اینکار، ناگهان خود را کاملا متفاوت ببینید یا اگر معتقدید که اینکار شما را دوست داشتنی تر خواهد کرد، ممکن است مسائل عاطفی زیادی در کار باشد و قبل از انجام هرگونه حرکت دراماتیک، ارزش این را دارد که با روانشناس خود مشورت کنید. سینه های بزرگ عالی هستند، اما هیچ چیز به اندازه سلامت روان برای شما مهم نیست.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید