راهنمای آموزش ماساژ بدن

ماساژ بدن
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 5.66K

آموزش ماساژ بدن در این مقاله برای شما عزیزان بسیار مفید است. یک ماساژ آرامش بخش هیچ روش خاصی نیاز ندارد. شما به راحتی می توانید یک ماساژ حسابی با پیروی از راهنمایی که سایت دکتر سلامت برای شما آماده کرده است انجام دهید.ابتدا، مناسب ترین دما را برای آرامش تهیه کنید: دمای اتاق نباید بیش از حد گرم و یا سرد باشد. حال شرایطی که برای ماساژ بدن لازم است را فراهم کنید. بهتر است که ماساژ را روی سطح سفت انجام دهید، تمرکز بر روی گردن، شانه ها، و پشت باشد.

۱

ماساژ دادن

با ماساژ سبک و آهسته شروع کنید. شما باید از شانه به دورکمر حرکت کنید وسپس برگردید. حرکت به شانه باید محکمتر باشد ولی در این مرحله همچنان نرم باید باشد.

۲

روغن ماساژ

از تمام کف دست خود در حین عمل استفاده کنید. می توانید حرکت خود را افزایش دهید.

۳

آموزش ماساژ

می توانید توجه ویژه ای به شانه ها داشته باشید، آنها در طول زندگی به دلیل بی حرکت بودن تاثیر ویژه ای دارند. تنها کافیست مدت زمان بیشتری این قسمت را ماساژ دهید. می توانید تکنیک های طب سوزنی را اعمال کنید، به آرامی بر روی نقاط خاص فشار وارد کنید.

۴

آموزش ماساژ

قسمت های ستون فقرات را نباید ماساژ دهید. زمانی که در آن ناحیه کار می کنید، حرکت را در امتداد طول فیبرهای عضلانی انجام دهید.

۵

ماساژ بدن

تمام انواع ماساژ اندام های پا و دست را با نوازش آرام و گرم شروع می کنند. اگر در ناحیه ای مشکل درد موضعی وجود دارد، آن قسمت ها را باید با کف انگشت شصتمان با تناوب فشار ماساژ دهیم. (اول یکی از ساق پا را و بعد دیگری)

۶

ماساژ صورت

نیازهای اساسی برای انجام ماساژ صورت عبارتند از: عضلاتی که شما می خواهید بر روی آنها کار کنید باید کاملا در حالت استراحت و ریلکس باشند. ماساژ به صورت هموار، منظم، به آرامی و کم دردترین حالت انجام می گردد. بر اساس جهت عضلات حرکت کنید، وقتی پوست گرفته شده را مالش می دهید، به آرامی آن را فشارش دهید و فشار به استخوان های صورت باشد.

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید