فواید رابطه جنسی برای سلامت بدن

رابطه جنسی
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 3.89K

آیا می خواهید پوست تان را تمیز کنید، خلق و خوی تان را بهتر کنید و خطر ابتلا به سرطان، بیماری های قلبی و سایر خطرات سلامتی را کاهش دهید؟ نه، پاسخ در یک قرص سحر آمیز نیست – پاسخ بین ملافه های شماست. درست حدس زدید: کمی رابطه جنسی دوست داشتنی می تواند سلامت کلی شما را در بسیاری از روش های شگفت انگیز افزایش دهد.

فواید رابطه جنسی برای سلامت بدن

روابط جنسی

ساندرا ل. کارون، روانپزشک و پروفسور روابط خانوادگی و روابط جنسی دانشگاه مین می گوید: مطالعات زیادی انجام شده است که نشان دهنده مزایای سلامتی رابطه جنسی است. بسیاری از آن ها به رسیدن به ارگاسم بستگی دارند. هیچ کس نمی گوید شما باید با شخص دیگری باشید که این کار را برای شما انجام دهد. این یک دسیسه چینی جنسی برای افرادی است که یک شریک متعهد ندارند: خود لذت بخشی می تواند مزایای جنسی را به ویژه به آنهایی که به طور خاص با داشتن یک ارگاسم خوب مرتبط هستند، ارائه دهد. بنابراین، مهم نیست که شما در زندگی تان یک شریک دارید یا اینکه انفرادی پرواز می کنید، این لیست عوارض جانبی رابطه جنسی سالم را بررسی کنید:

۱- بهبود سلامت قلب – بله، رابطه جنسی یک نوع ورزش است

درست مثل هر فعالیت بدنی، رابطه جنسی سالم برای قلب شما خوب است. یک مطالعه منتشر شده در ژانویه ۲۰۱۵ در مجله آمریکایی قلب و عروق دریافت که مردانی که دو بار در هفته یا بیشتر رابطه جنسی دارند در آن ها خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مانند سکته مغزی یا حمله قلبی کمتر از کسانی بود که یک بار در یک ماه یا کمتر از آن رابطه جنسی داشته اند.

  • داشتن رابطه جنسی در واقع می تواند یک شکل مناسب ورزش باشد. یک مطالعه کوچک منتشر شده در اکتبر ۲۰۱۳ در مجله PLoS One نشان داد که مردان در طی جلسات جنسی متوسط ۴ کالری را به مدت ۲۵ دقیقه سوزاندند و ۳ کالری سوزانده شدند. این بسیار سرگرم کننده تر از کار کردن در یک تردمیل است.

۲- یک مسکن شیرین، حتی از دردهای پریود

فقط نگاه کردن به شریک تان – و یا حتی یک عکس از شریکتان – می تواند به کاهش درد کمک کند. در یکی دیگر از مطالعات منتشر شده که در دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا انجام شد، متخصصان بیهوشی عکس هایی از شرکای رمانتیک بیمارها و یا عکس غریبه های جذاب را به آن ها نشان دادند و یا از آن ها خواستند که در یک بازی شرکت کنند. آن ها دریافتند که نگاه کردن به شریک های رمانتیک، تجربه درد را به طور قابل ملاحظه ای کاهش داده است. بنابراین اگر چه ممکن است فکر کنید که درد مانع از داشتن رابطه جنسی است، این را یک  مزیت رابطه جنسی بدانید که ارزش زمان و تلاش شما را دارد. یک لحظه وقت بگذارید تا واقعا به معشوق تان نگاه کنید.

  • مطالعات دیگر نشان داده اند که زنان ممکن است از یک ارگاسم خوب برای آرام کردن دردهای پریود استفاده کنند.

۳- استرس کمتر و فشار خون پایین تر

رابطه جنسی می تواند به کاهش استرس با بالا بردن اندورفین و هورمون های دیگر که باعث افزایش خلق و خوی می شوند کمک کند. به عنوان یک شکل ورزش، می تواند شما را آرام کند. علاوه بر این، یک مطالعه اسکاتلندی که در مجله روانشناسی بیولوژیکی منتشر شد، نشان داد که فعالیت جنسی از افزایش فشار خون در حوادث استرس زا جلوگیری می کند. در حالی که این اثر در افرادی که رابطه جنسی به همراه دخول داشتند، بیشتر مشخص بود، رابطه جنسی بدون دخول و خود ارضایی نیز می تواند به شما کمک کند که آرام باشید.

۴- کاهش احتمال خطر ابتلا به سرطان پروستات

مطالعه ای که در دسامبر ۲۰۱۶ در مجله اروپایی اورولوژی منتشر شد، نشان داد که مردانی که بیش از ۲۱ بار در ماه انزال دارند، در مقایسه با افرادی که چهار تا هفت بار آن را در هر ماه تجربه می کنند، ۲۰ درصد احتمال ابتلا به سرطان پروستات کمتری دارند. در حالی که برای تایید این پیوند تحقیق بیشتری لازم است، به نظر می رسد که مردانی که به طور منظم انزال دارند احتمال خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهند.

۵- خواب بهتر با پاداش: افزایش میل جنسی

با توجه به بنیاد ملی خواب، ارگاسم هورمون پرولاکتین را آزاد می کند که می تواند به شما کمک کند احساس خواب آلودگی و آرامش کنید. بنابراین کمی بعد از یک رابطه جنسی رضایت بخش، شما و شریک تان دچار خواب آلودگی می شوید و در نتیجه فردا صبح با احساس تازگی از خواب بیدار می شوید. این اتصال خواب گاهی  معکوس نیز کار می کند. طبق یک مطالعه منتشر شده در ماه مه ۲۰۱۵ در مجله پزشکی جنسی، به میزان کافی خوابیدن می تواند پاسخ جنسی شما را بهبود بخشد و احتمال این که شما به طور منظم در رابطه جنسی مشارکت کنید را بالا ببرد. محققان کشف کردند که زمانی که زنان برای مدت طولانی تر می خوابند، روز بعد، میل جنسی بیشتری را نشان می دهند.

۶- خلق و خوی شادتر و روابط قوی تر

جای تعجب نیست که شما بعد از رابطه جنسی دیدگاه مثبت بیشتری به اطرافتان دارید. منطق بیوشیمیایی برای تجربه خلق و خوی بهبود یافته به عنوان یک مزیت رابطه جنسی، از انتقال دهنده های عصبی که ممکن است در طول رابطه جنسی سالم به تقویت کننده های خلق و خو  که در خود مایع منی وجود دارد آزاد شوند.

  • طبق گزارش منتشر شده در مارس ۲۰۱۷ در مجله علوم روانشناختی، رابطه جنسی به نوبه خود به شما کمک می کند با همسرتان بهتر ارتباط برقرار کنید. محققان در این مطالعه که به بررسی زوج های تازه وارد که برای دو هفته خاطرات شان را ثبت می کردند پرداختند، محققان دریافتند که ۴۸ ساعت بعد از فعالیت جنسی، شرکایشان راضی بودند. و کسانی که به اندازه کافی  برای تجربه این اتفاق خوش شانس بودند، چند ماه بعد شادی بیشتری  را در رابطه خود گزارش دادند.

۷- پوست درخشان و جوان تر

حکایت زیبایی صبح روز بعد از رابطه را شنیده اید؟ این فقط تخیل شما نیست شما واقعا پس از داشتن رابطه جنسی زیباتر دیده می شوید.

  • کارون می گوید: رابطه جنسی حتی به شما کمک می کند جوان تر دیده شوید. این درخشیدن را می توان به ترکیبی از تسکین استرس، خلق و خوی بهتر و دویدن زیر پوست که بخشی طبیعی از یک فرآیند تحریک آمیز است مربوط می شود.
  • لذت بردن از یک زندگی جنسی سالم یکی از لذت های بزرگ در زندگی است. دانستن صمیمیت می تواند برای سلامتی درازمدت شما مفید باشد و آن را بسیار لذت بخش تر می کند.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید