چای سیاه و اثرات آن بر بدن

تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.44K

چای سیاه آیا اثر مثبت بر سلامتی دارد یا اثر منفی؟ شواهد روشنی یافت شده که اگر بیماران قلبی و عروقی که روزی سه فنجان چای نوشیده اند از خطر در امان می مانند. این به علت آنتی اکسیدان چای سیاه است. این در حالی است که نمونه های آزمایش شده نشان می دهد فلاونوئیدهای ضعیف شده خطر احتمال ابتلا به سرطان را بالا می برند.

چای سیاه

با پژوهش های بیماری شناسی (اپیدمیولوژیک) که به تازگی درباره چای سیاه انجام شده اثر واضحی نشان داده شده است. هرچند شواهد کمی هم در مورد اثر منفی چای سیاه بر روده بزرگ وجود دارد. البته این مطالعات درباره سرطان در حد و اندازه نمونه آزمایشی و بدون در نظر گرفتن عوامل مداخله گر در نتیجه آزمایش انجام شده است.

هیچ مدرک معتبری برای مضر دانستن چای سیاه (البته درباره مصرف به اندازه) وجود ندارد. شواهدی وجود دارد که اثر مثبت چای سیاه بر تراکم استخوانی را نشان می دهد گرچه این مطالعات اندک بوده است. درباره اثر چای بر پوسیدگی دندان شواهد کمی وجود دارد اما در مورد اثربخشی چای بر دریافت فلوراید و در نتیجه حفاظت دندان ها در برابر پوسیدگی. هیدراته کردن بدن (آبرسانی) به شکل عادی با مصرف چای که در هر فنجان ۲۵۰ میلی گرم کافئین باشد برابری می کند.

چای مقدار قابل توجهی کافئین دارد. مصرف متناسب کافئین  به بهبود عملکرد ذهنی کمک می کند حتی اگر به اندازه کمی مصرف شود. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد نوشیدن چای آهن خون را  کم می کند مگر اینکه در آن جامعه کم خونی ارثی باشد.

نتیجه گیری:

بهترین چای

مدارک و شواهد علمی نشان می دهد که نوشیدن ۳ فنجان چای در روز برای بهبود وضعیت آنتی اکسیدان مفید است. حتی مصرف روزانه کافئین موجود در سه فنجان هیچ خطری را نشان نداده است گرچه مصرف بیشتر منجر به خشکی عروق خونی می شود. به طور کلی چای سیاه در تمام آزمایش ها اثرات مثبتی را نشان داده است و اگر در مصرف آن افراط نشود ضرری وجود نخواهد داشت.

آیا شیر و چای خوب است یا مضر؟

عوارض چای

پژوهشگران حدود ۲۰۰ ترکیب فعال زیستی در چای یافته اند. شیرحیوانی بسیار کم نمی تواند بر خواص چای اثر منفی بگذارد. در یک پژوهش که در سال ۱۹۸۴ انجام شد مشخص شد که نوشیدن چای با مقدار کمی شیر به کسانی که مستعد ابتلا به ناراحتی معده اند و یا برای درمان بیماری های قلبی و تنظیم فشار خون مفید است. با این حال اگر می‌خواهید از فواید چای بهره مند شوید، آن را با شیر ترکیب نکنید.

در پژوهش ها دیده شده که چای با شیر سویا بسیار مفیدتر است. شیر سویا حاوی لیستین است که ساختار مولکولی آن با کازئین (پروتئینی که در شیر حیوانی وجود دارد) متفاوت است و بعید است که با ترکیب چای آمیخته شود.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید