بهترین ماسک مو برای داشتن موهایی سالم و براق

ماسک مو
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.22K

بهترین ماسک مو برای موها معمولا نیاز به هزینه های گزاف نیست. مهمترین موضوع این است که خودتان به سادگی می توانید این ماسک ها را در کمتر از چند دقیقه آماده کنید. برای آماده کردن این ماسکها ، نیازی نیست که پول زیادی خرج کنید. بهترین ماسک مو را استفاده کنید. وان را پر کنید… شمع ها را روشن کنید… و اجازه دهید بعد از یک روز سخت کاری، اندکی آرامش را تجربه نمایید…. شما لیاقت آن را دارید.

ماسک آواکادو برای تغذیه مو یکی از بهترین ماسک موها

تقویت مو

این میوه فوق العاده نه تنها به عنوان اشتها اور برای غذاهای مکزیکی مصرف میشود بلکه به عنوان ماسک مو نیز تاثیری کارامد دارد. برای تهیه این ماسک به موارد زیر احتیاج دارید:

  • یک آواکادوی رسیده
  •  یک قاشق چای خوری روغن زیتون
  •  یک قاشق چای خوری عسل
  •  یک تخم مرغ

همه موارد را ترکیب کنید تا زمانی که مخلوطی رقیق به دست اید. ماسک مو را از ساقه تا نوک موهای خود بمالید. سپس حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید تا ماسک مو جذب موهایتان گردد. سپس آن را با آب گرم بشورید.

ماسک آلوئه ورا جهت نرمی موها

ماسک مو خانگی

الوئه ورا برای درمان و پیشگیری از بیماری های خاصی به کار میرود. این گیاه همچنین در شفاف کردن و رشد مو نیز موثر است. برای تهیه این ماسک به مواد زیر نیاز دارید:

  • یک برگ آلوئه ورا
  •  یک قاشق چای خوری روغن بادام

برگ های آلوئه ورا را ببرید و تکه تکه کنید. سپس آن را با روغن بادام مخلوط نمایید. آن گاه ماسک را روی موهای خود بگذارید. و یک کلاه از جنس پلی اتیلین سر کنید. ۲۰ دقیقه صبر نمایید و سپس ماسک را با اب گرم بشورید.

ماسک موز جهت رهایی از شوره سر

ماسک برای ریزش مو

موز یکی از مغذی ترین میوه ها میباشد. . به شما کمک میکند از شر شوره سر خلاص شوید. برای تهیه این ماسک به مواد زیر نیاز دارید:

  •  یک عدد موز بزرگ و تازه
  •  یک قاشق چای خوری عسل

این مواد را مخلوط کنید تا زمانی که به ترکیبی شبیه پوره سیب زمینی برسید. ماسک را روی موهای خود بزنید. و به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید تا جذب مو شود. سپس آن را با آب گرم بشورید.

ماسک آسپرین جهت تقویت و شفافی مو

ماسک برای ریزش مو

ممکن است عجیب به نظر برسد اما آسپرین علاوه بر کابرد متداولش، کاربردهای بسیار دیگری هم دارد. که یکی از مهمترین آنها تاثیر روی مو به دلیل محتوای اسیدی است. با این حال، هنگام استفاده از آن مراقب باشید چون آسپرین یک دارو نیز است. و اگر با احتیاط مصرف نشود ممکن است به شما آسیب رساند. برای تهیه این ماسک به مواد زیر نیاز دارید:

  •  ۳ الی ۴ قرص کوچک اسپیرین
  •  شامپو

این کار بسیار ساده است. دو قرص را بکوبید و با شامپو مخلوط نمایید. سپس ماسک را بر روی جمجمه خود بمالید و اجازه دهید کمی بماند. و سپس ماسک را با آب ولرم بشورید. سپس مجددا اندکی از ترکیب را به موها و پوست سر خود بمالید و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه دیگر نیز بماند و سپس مجددا موها را بشورید.

برای به دست آوردن نتایج بهتر از این ماسک ها و داشتن موهایی براق و سالم و نرم توصیه میشود هفته ای یکبار از آنها استفاده کنید.

رسانه دکتر سلامت خانواده

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید