چگونه بوی بد دست را از بین ببریم ؟

بوی بد دست
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 12.9K

آیا زمانی که با گازوئیل سروکار داشتید، در حال آشپزی با پیاز بوده اید یا در حال سفید کردن لباس هایتان بودید دست هایتان بوی ناخوشایندی به خود گرفته است؟ خوشبختانه تعداد زیادی درمان های خانگی وجود دارد که می توانید استفاده کنید تا بوی بد دست را از بین ببرید و دست هایتان را دوباره خوش بو و تمیز شوند.

در عجله اید؟

 1. بعد از اینکه دست هایتان را با آب و صابون شستید، سعی کنید کمی دهان شویه روی آن ها بریزید تا از شر بوی بد دست خلاص شوید
 2. دهان شویه می تواند باکتری های بد بو را از بین ببرد. اگر اینکار جواب نداد، سعی کنید دست هایتان را با سرکه شسته یا با الکل آن ها را بمالید.
 3. برای بوهای بسیار قوی، دست هایتان را در یک کاسه به نسبت یک به سه هیدورژن پراکسید به آب برای چند دقیقه خیس کنید.
 4. با راه های بیشتری نیز می توانید بوی دست تان را از بین ببرید، مانند استفاده از جوش شیرین یا پودر قهوه.

به خواندن ادامه دهید!

انتخاب یک راه سریع برای از بین بردن بوی بد دست

۱- دست هایتان را با صابون و آب سرد بشوئید

بوی بد دست

برای اینکار همیشه از آب سرد استفاده کنید، چرا که آب گرم می تواند منافذ پوست را بپوشاند و اجازه می دهد که روغن هایی که باعث بو می شوند و خاک، بیشتر به پوست تان نفوذ کند. با صابون کف درست کرده و قبل از اینکه آن ها را با آب سرد بشوئید، دست هایتان را کاملا به همدیگر بمالید.

۲- دست هایتان را با دهان شویه ضد عفونی کننده به یکدیگر بمالید

بوی بد دست

علاوه بر خنثی کردن ترکیبات بوجود آورنده بو، دهان شویه می تواند باکتری های روی دست تان که باعث بو می شوند را نیز از بین ببرد. دهان شویه های معطر همچنین بوی نعناع به دست هایتان می دهد که هرگونه بوی باقی مانده را می پوشاند.

۳- با مالیدن یک فولاد ضد زنگ بوی دست هایتان را از بین ببرید

بوی بد دست

به سادگی هر شی فولادی ضد زنگی آورده (مانند یک تکه ظرف نقره یا یک کاسه مخلوط کن) و آن را زیر آب سرد گرفته، دست هایتان را به آن بمالید. تا جایی که بو خنثی شود این کار را ادامه دهید.

 • هر شی فولادی ضد زنگ برای این روش جواب می دهد، از جمله سینک دستشویی آشپزخانه اگر که مدلش فولادی ضد زنگ باشد.
 • می توانید میله های صابونی ضد زنگی که مخصوص برای از بین بردن بو طراحی شده است را خریداری کنید.
 • این روش برای از بین بردن بوی باقی مانده از سیر یا پیاز بسیار مناسب است.

۴- دست هایتان را با سرکه شست و شو دهید تا بوی بد را از بین ببرید

بوی بد دست

هنگامی که دست هایتان را با سرکه می شویید، لازم نیست آن ها را به یکدیگر بمالید. به سادگی کمی سرکه روی آن ها ریخته و بگذارید تا خشک شوند. اگر می خواهید بوی سرکه را کم کنید، بعد از آن می توانید دست هایتان را با آب و صابون بشویید.

 • سرکه برای از بین بردن بوی ناشی از ماهی یا پیاز مناسب است.

۵- دست هایتان را با الکل شست و شو یا ضدعفونی کننده دست به یکدیگر بمالید

بوی بد دست

یک قاشق چایخوری (۴.۹ میلی لیتر) روی دست هایتان ریخته و آن ها را به یکدیگر بمالید، تا جایی که الکل شست و شو یا ضد عفونی کننده تبخیر شده و دست هایتان خشک شوند.

 • از آنجا که الکل می تواند بسیار دست هایتان را خشک کند، بهتر است که فقط یکبار این روش را امتحان کرده و اگر بو همچنان باقی ماند، به سراغ روش دیگری بروید.

درست کردن اسکراب و خمیرها

۱- در دست هایتان خمیر دندان فشار دهید تا بو را از بین ببرید

بوی بد دست

مقدار کمی خمیر دندان روی دست هایتان ریخته، همان مقدار که برای جوش شیرین مناسب است، و آن ها را به یکدیگر بمالید. بعد از اینکه برای چند دقیقه آنها را به یکدیگر مالیدید، دست هایتان را با آب تمیز بشویید.

۲- دست هایتان را با نمک مرطوب به یکدیگر بمالید تا اسکراب ایجاد شود

بوی بد دست

مقدار کمی نمک در دست هایتان ریخته و آن ها را به یکدیگر بمالید. ممکن است بخواهید برای بهبود چسبندگی، با مقداری آب آن را مرطوب کنید. بعد از اینکه تمام شد، آب نمک را از دست هایتان شسته و آن ها را خشک کنید.

 • همچنین می توانید قبل از ریختن نمک روی دست هایتان، با پاک کننده ظروف آنها را کف دار کنید. آنها را به یکدیگر مالیده تا شروع به از بین بردن بو کنید و بعد از اینکه تمام شد، دست هایتان را با آب تمیز بشویید.

۳- برای داشتن دست هایی خوش بو، آن ها را در پودر قهوه بپوشانید

بوی بد دست

اگر مشکلی ندارید که دست هایتان بوی قهوه بگیرد، از پودر قهوه برای از بین بردن هرگونه بو استفاده کنید. دست هایتان را به طور کامل در پودر قهوه پوشانده و به آرامی آن ها را در یک کاسه آب به یکدیگر بمالید. به عنوان جایگزین، همچنین می توانید دانه های قهوه کامل را در دست هایتان به یکدیگر بمالید تا جایی که بو شروع به از بین رفتن کند.

۴- خمیری با نسبت ۱ به ۳ از جوش شیرین و آب درست کنید

بوی بد دست

یک قسمت جوش شیرین به سه قسمت آب را در کاسه ای با یکدیگر مخلوط کرده تا خمیری به وجود بیاید. خمیر را برای حداقل یک دقیقه روی دست هایتان بمالید. پس از آن با آب تمیز این خمیر را از دست هایتان پاک کنید.

خیساندن دست هایتان

۱- یک قسمت هیدروژن پراکسید را با سه قسمت آب مخلوط کنید

بوی بد دست

با ترکیب کردن هیدروژن پراکسید و آب، ضدعفونی کننده ای درست خواهید کرد که برای دست هایتان مناسب است. به مدت ۱ تا ۳ دقیقه دست هایتان را در این مخلوط خیسانده و قبل از خشک کردن، آن ها را با آب تمیز بشویید.

۲- با استفاده از آب لیمو بوی دست تان را خنثی کنید

بوی بد دست

آب لیمو می تواند به طور خالص استفاده شود یا به منظور کاهش اثر ناملایمش روی پوست، با مقدار کمی آب ترکیب شود. آب لیمو شیرازی نیز به خوبی جواب می دهد. تنها یک لیمو در کاسه ای از آب چکیده و دست هایتان را در آن خیس کنید.

 • ترکیب کردن نسبت یک به یک از آب لیمو و آب در یک کاسه، روش موثری برای خیساندن دست هایتان است.

۳- یک قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) سرکه را برای رقیق کردن به آب اضافه کنید

بوی بد دست

کاسه کوچکی را با آب معمولی پر کرده و یک قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) سرکه در آن بریزید. به مدت ۲ تا ۳ دقیقه دست هایتان را در این مخلوط خیس کنید. پس از گذشت این مدت زمان، دست هایتان را با آب تمیز بشویید.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید