درمان آسم بدون استفاده از اسپری

اسپری آسم
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 4.02K

بیماری آسم بیماری شایعی است که از هر ۱۰ کودک یک نفر و از هر ۲۰ بزرگسال یک نفر را مبتلا می کند. بسیاری چنین می اندیشند که آسم بیماری است که از دوران طفولیت شروع می شود اما ممکن است آسم در هر سنی بروز کند. همچنین ممکن است در سال های نوجوانی بهتر شود و یا کاملا از بین برود، اما نزدیک به ۵۰% کودکان مبتلا به آسم هنوز در بزرگسالی نیز مشکلاتی خواهند داشت.

درمان آسم بدون استفاده از اسپری

۱- تماس با خدمات اورژانس

درمان آسم

اگر شما یا شخص اسپری به همراه ندارید، مهم است که شما با اورژانس محلی خود تماس بگیرید. همچنین گام های دیگری نیز وجود دارد و شما می توانید در حالی که در انتظار خدمات اورژانس هستید آنها را انجام دهید. با این حال، شما همیشه باید هنگام تماس با خدمات اورژانس راجع به عملیات لازم تا رسیدن پرسنل از آنها سوال کنید.

۲- دوش آب گرم بگیرید

اسپری آسم

اگر در خانه هستید یک حمام گرم می تواند یک محیط مناسب را برای فرد مبتلا به آسم ایجاد کند زیرا آب گرم سبب ایجاد بخار می گردد.

۳- تمرین تنفس

درمان گیاهی آسم

بسیاری از مردم زمانی که دچار حملات آسم می شوند دچار اضطراب و وحشت می گردند این حرکت می تواند تنفس را افزایش دهد. با این حال، وحشت معمولا سبب تشدید حمله آسم می گردد به همین دلیل میزان اکسیژنی که به ریه ها می رسد محدود می شود. سعی کنید به آهستگی، تنفس آگاهانه داشته باشید. تنفس از طریق بینی خود برای یک تعداد از چهار و پس از آن برای یک تعداد از شش.

  • سعی کنید لب را در هنگام بازدم غنچه کنید. این کار می تواند به باز نگه داشتن راه های هوایی برای مدت طولانی تری کمک کند.

۴- یک نوشیدنی حاوی کافئین پیدا کنید

اسپری آسم

ساختار شیمیایی کافئین مشابه داروهای آسم است، و مقدار کمی از قهوه و یا نوشابه می تواند به باز شدن راه های هوایی و کاهش مشکلات تنفسی کمک کند.

  • این دارو به نام تئوفیلین است، که می تواند در پیشگیری و درمان خس خس سینه، تنگی نفس و تنگی قفسه سینه کمک کننده باشد. ممکن است در قهوه یا چای به اندازه کافی تئوفیلین برای مقابله با حمله آسم وجود داشته باشد، اما این یک گزینه جایگزین است.

۵- استفاده از داروهای معمول خانگی

علائم آسم

برخی داروها ممکن است در کاهش اثرات حمله آسم در موارد اضطراری کمک کننده باشد، اگر چه آنها هرگز نباید به جای کمک های اضطراری به کار گرفته شوند.

  • اگر شما یا فرد مبتلا به آسم فکر می کنید که یک آلرژن سبب ایجاد واکنش شده است آنتی هیستامین سریع الاثر توصیه می شود (طب آلرژی). ممکن است  یک روز با میزان گرده بالا در خارج از منزل این اتفاق رخ دهد. آنتی هیستامین ها عبارتند از: آلگرا، بنادریل، Dimetane، Claritin، Alavert، Tavist، کلرتریمتون و Zyrtec هستند و تمام آنتی هیستامین طبیعی شامل اکیناسه، زنجبیل، بابونه، و زعفران است. اگر شما می توانید چایی که حاوی این مواد است را پیدا کنید، ممکن است در تسکین برخی از علائم کمک کننده باشد، اگر چه اثر آنتی هیستامین ها به طور کلی کم خواهد بود. مراقب استفاده از گیاهان طبیعی یا مکمل ها باشید زیرا برخی از مردم به مواد تشکیل دهنده آنها حساسیت دارند.
  • استفاده از یک پزودوافدرین بدون نسخه مثل Sudafed یک ضد احتقان بینی است، اما می تواند در طول یک حمله آسم که inhaler وجود ندارد کمک کننده باشد زیرا می تواند سبب باز شدن برونش ها شود. بهتر است به منظور جلوگیری از خطر خفگی  قرص را با استفاده از یک هاون و دسته هاون خورد کنید و در آب گرم یا چای حل کنید. توجه داشته باشید ،ممکن است این عمل، ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد، و می تواند موثر واقع شود. به خاطر داشته باشید که پزودوافدرین می تواند ضربان قلب و فشار خون را افزایش دهد.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید