خواص آلوئه ورا برای پوست

آلوئه ورا
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 906

آلوئه ورا یک گیاه است که دو ماده ژل شفاف و شیرابه زرد تولید می کند. مردم ژل شفاف آلوئه ورا را در پماد ها و کرم های موضعی برای درمان سوختگی، شرایط پوستی مانند بیماری پسوریازیس و حتی آکنه به کار می برند. برخی همچنین این ژل را به طور خوراکی برای درمان برخی شرایط خاص استفاده می کنند. شیرابه آلوئه ورا یک مسهل است که برای درمان یبوست به طور خوراکی مصرف می شود. در حالی که استفاده از ژل آلوئه ورا برای پوست همان گونه که توصیه شده است، ایمن خواهد بود، مصرف خوراکی شیرابه آلوئه ورا ممکن است نگرانی هایی را به دنبال داشته باشد. در واقع مصرف 1 گرم در روز از شیرابه برای چند روز، موجب آسیب کلیوی شده و در مواردی کشنده خواهد بود.

شما همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله های راه های مراقبت از پوست، مشکلات پوستی ناشی از نور خورشید و بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست که توسط سایت رسانه دکتر سلامت تهیه شده است، مراجعه کنید.

کاربرد های آلوئه ورا برای پوست

آلوئه ورا

تحقیق بر روی استفاده از آلوئه ورا برای شرایط خاص نشان می دهد:

  1. سوختگی ها و زخم ها: استفاده از ژل آلوئه ورا زمان بهبودی زخم ها در سوختگی درجه اول و درجه دوم را کوتاه تر می کند. ژل آلوئه ورا همچنین ممکن است بهبود زخم را ارتقا بخشد.
  2. آکنه: تحقیقات نشان می دهد که استفاده موضعی از ژل آلوئه ورا در صبح و عصر در کنار داروی ترتینوئین (داروی موضعی نسخه ای آکنه) که توسط متخصص پوست تجویز شده است، تاثیر گذارتر از حالتی خواهد بود که داروی نسخه ای به تنهایی در درمان آکنه استفاده شود.
  3. پسوریازیس: کرم عصاره آلوئه ورا ممکن است قرمزی، پوست پوست شدن، خارش و التهاب ناشی از بیماری پسوریازیس خفیف تا متوسط را بهبود بخشد. شما باید کرم را چندین بار در روز برای چند ماه یا بیشتر استفاده کنید، تا شاهد بهبودی ها در پوست خود باشید.
  4. ویروس هرپس سیمپلکس: استفاده از کرم حاوی عصاره آلوئه ورا، بهبودی ضایعات ناشی از ویروس هرپس را تسریع می کند.
  5. لیکن پلانوس دهانی: تحقیق نشان می دهد که استفاده از ژل آلوئه ورا 2 بار در روز برای مدت 8 هفته، به کاهش علائم ناشی از این التهاب که داخل دهان را درگیر می کند، کمک می کند.
  6. یبوست: این که استفاده خوراکی از شیرابه آلوئه ورا در رفع یبوست موثر است یا خیر، روشن نیست. در حالی که شیرابه آلوئه ورا به عنوان یک مسهل عمل می کند، می تواند موجب کرامپ های شکمی و اسهال نیز بشود.

نکات مهم مصرف آلوئه ورا

پوست

ژل آلوئه ورا به طور کلی ایمن است و می تواند در بهبود برخی شرایط پوستی مانند سوختگی ها و پسوریازیس استفاده شود.

  • در هر حال از استفاده خوراکی آلوئه ورا خودداری کنید. شیرابه آلوئه ورا فرآوری نشده حاوی مواد شیمیایی است که ظاهرا پتانسیل ایجاد سرطان را دارند و شیرابه فرآوری شده نیز دارای ترکیبات عامل سرطان هستند. مصرف 1 گرم از شیرابه در روز برای چندین روز موجب آسیب کلیوی و در مواردی حتی مرگ می شود.

عوارض آلوئه ورا:

ژل آلوئه ورا عموما زمانی که به طور مناسب بر روی پوست استفاده می شود، ایمن خواهد بود. ژل همچنین در صورت استفاده خوراکی در دوز مناسب و برای مدت کوتاه، ایمن خواهد بود.

  • مصرف خوراکی شیرابه آلوئه ورا و یا عصاره کامل برگ آن ممکن است ایمن نباشد، خصوصا اگر در دوز بالا استفاده شود. علاوه بر عوارض کلیوی، شیرابه ممکن است عاملی برای سرطان نیز باشد. دیگر عوارض جانبی شیرابه آلوئه ورا شامل کرامپ های شکمی و اسهال است. استفاده خوراکی از شیرابه و عصاره کامل برگ آن برای کودکان زیر 12 سال توصیه نمی شود.

رسانه دکتر سلامت

خواص آلوئه ورا برای پوست
5 (100%) 3 vote[s]
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید