چربی سوزی شکم بدون ورزش و رژیم غذایی

چربی
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 5.23K

چربی سوزی شکم یک هدف بسیار رایج است، بیش از نیمی از ایرانی ها آن را مهم میدانند. بسیاری از مردم، معده خود را در معرض مشکل قرار می دهند و تحقیقات نشان می دهند که چربی احشایی (در اطراف اندام های داخلی) برای سلامت شما خطرناک است. در حالی که شما نمیتوانید وزن زیادی را بدون رژیم و ورزش از دست بدهید، چندین چیز وجود دارد که می توانید بجای رفتن به ورزشگاه و یا گرسنگی دادن به خود برای چربی سوزی شکم شکم خود انجام دهید.

تقلید از چربی سوزی شکم به طور موقت

۱- سعی کنید لباس های کنترل کمر را امتحان کنید

چربی سوزی

هرگز در صنعت لباس زیر برای لباسهایی که سفت و محکم، و کوچکتر از حد معمول باشند، هیچ گزینه ای وجود نداشته است.  مسیر اصلی توسط  Spanx ایجاد شده ، لباس  کنترل شکم در بسیاری از اندازه ها و بسیاری از انواع موجود است.

 • لباس زیر زنانه عبارتند از جوراب شلواری، پنبه ای، شورت های کمربندی، لباس های بدن، کیموزول ها و محفظه های ساخته شده از لای کرا، الاستیک یا ترکیبی از آنها. اکثر گزینه های اصلی برندهای لباس زیر برای زنان که کنترل قوی را فراهم میکنند، اما محبوب ترین آنها  Spanx،  Soma و TC Shaping هستند. اندازه عادی خود را بخرید و انتظار داشته باشید که آن را کوچک کنید.
 • گزینه های بسیاری برای مردان وجود دارد، از جمله نام های تجاری Spanx یا Sculptees نام تجاری برای مردان که شکم را هدف قرار میدهند. این ها اساسا پیراهن های فشرده ای هستند که ظاهر  بخش میانی بدن را می پوشانند. در حالی که نتایج متفاوت خواهد بود، این شرکت ها ادعا می کنند که محصولاتشان می توانند متوسط ​​عرض را تا ۳ تا ۵ اینچ (۷.۶ تا ۱۲.۷ سانتی متر) کاهش دهند.

۲- مزایای روش جاری در شکم بند و تمرینات کمری را کسب کنید

چربی شکم

این روش شامل پوشیدن یک لباس تنگ در اطراف شکم است. اگر به طور متعادل انجام شود، شکم بند می تواند یک نیم رخ نازک تر را بدون هیچ تغییری در شیوه زندگی ایجاد کند.

 • بعضی از افراد مشهور از شکم بند به عنوان مکانیسم چربی سوزی شکم یاد میکنند و اگر چه پزشکان می گویند که واقعا به شما کمک نمی کند که سلول های چربی خود را از دست بدهید، اما می تواند به شما کمک کند وزن خود را با چربی سوزی شکم خود کاهش دهید بدون نیاز به اتاق بسیار گرم.  علاوه بر این، چربی ها میتوانند گسترش یابند و آب شوند، با توجه به میزان چربی ذخیره شده.
 • در مورد پوشیدن بیش از حد تنگ و یا مداوم آنها مراقب باشید. زیرا آنها می توانند ظرفیت معده شما را کاهش دهند، ممکن است بعد از خوردن حتی یک وعده غذایی معمولی نیز استفراغ کنید. آنها همچنین می توانند به سوزش معده و فشردگی اندام شما منجر شوند.
 • کمربند خود را در یک فروشگاه با یک کارمند فروش حرفه ای خریداری کنید که می تواند به شما کمک کند به درستی آن را استفاده کنید و یاد بگیرید به طور مناسب آن را ببندید، به طوری که آن را خیلی تنگ نکنید.

۳- بسته بندی بدن را در نظر بگیرید

چربی سوز شکم

بسته بندی بدن عبارتند از درمان های آبگرم ادعای سم زدایی و باریک شدن قسمت میانی بدن دارند. با تمرین، این ها همچنین می توانند در خانه انجام شوند. در حالی که این فرایند می تواند متفاوت باشد، اغلب شامل چندین مرحله و استفاده از انواع مختلفی از محصولات  برای بدن است:

 • زیبایی با ماساژ دادن و استفاده از اسکراب  قسمت میانی بدن شروع می شود، که بعدا توسط حمام شستشو می شود. اسکراب بدن حاوی انواع گیاهان و مواد معدنی است که تصور می شود پوست ناخالص را پاک کرده و چربی ظاهر یا سلولیت را کاهش می دهد.
 • سپس بدن با لوسیون یا روغن حاوی خمیردندان و خواص مالیده میشود.
 • بعد از آن قسمت میانی بدن به راحتی در ورقه های پارچه ای، پلاستیکی یا حرارتی پیچیده می شود و سپس از یک پتو الکتریکی گرم برای گرم کردن بدن به مدت ۳۰ دقیقه استفاده می شود که موجب تعرق می شود. تصور می شود  که این گام به طور خاص باعث حذف ناخالصی ها و کاهش ظاهر چربی ها میشود.
 • پس از برداشتن پتو و پیچ و تاب ها، قسمت میانی بدن مجدد ماساژ داده می شود تا جریان خون افزایش یابد.
 • در حالی که این روند برای کاهش وزن پشتیبانی نمی شود، بسیاری از مشتریان احساس می کنند که ظاهر چربی معدنی و سلولیت را به ویژه با درمان های مکرر کاهش می دهد. با توجه به فرآیند عرق کردن (و از دست دادن آب بدن)، تجربه باز دست دادن چند اینچ برای مشتریان غیر معمولی نیست، اگر چه این موقت است.

۴- میزان آب خود را کاهش دهید

چربی سوز قوی

بدن می تواند به دلایل مختلف آب نگه دارد، و ظاهر پف کرده ای به خصوص در اطراف کمر را ایجاد می کند،کاهش میزان آب به طور موقت خط کمر را لاغر کند:

 • هیدراته. در بسیاری از موارد، نگهداری آب، تلاش بدن برای جلوگیری از کم آبی است، وقتی که در روز میزان کافی آب مصرف نکنید. این به خصوص در ماه های گرمتر صادق است. اطمینان حاصل کنید که حداقل هشت لیوان آب  در روز (یا ۲ لیتر) می نوشید که به سیستم شما ختم شده و موجب نفخ و تورم می شود.
 • مصرف سدیم خود را کاهش دهید. نمک اضافی باعث می شود که بدن آب  ذخیره  کند. غذاهای فرآوری شده و غذاهای رستورانی منبع اصلی سدیم برای آمریکایی ها هستند. این غذاها حدود ۷۵ درصد سدیم در رژیم غذایی را تشکیل می دهند. شما باید بیش از ۱۵۰۰ میلی گرم سدیم در روز مصرف کنید که کمی بیش از ۱/۲ قاشق چای خوری نمک است.
 • مصرف الکل و قهوه خود را کاهش دهید. این نوشیدنی ها باعث کمبود آب بدن می شوند، که می تواند باعث دخیره آب در بدن شود (به طوریکه بدن در تلاش است که تا جایی که میتواند آب ذخیره کند).

سبک زندگی خود را تغییر دهید

۱- از بلعیدن هوا اجتناب کنید

مکمل چربی سوز

این ممکن است به عنوان یک پیشنهاد عجیب و غریب به نظر برسد، اما قورت دادن هوا یکی از بزرگترین علل ابولاسیون است، که منجر به بزرگ شدن قسمت میانی بدن شود. به سادگی میزان هوایی که در طول روز فرو میبرید را کاهش  دهید، این می تواند اندازه شکم شما را کاهش دهد.

 • از نوشیدنی های گازدار، حتی آنهایی که با کالری صفر مانند آب گازدار هستند اجتناب کنید. نوشیدنی هایی گازدار شکم شما را با هوا پر می کنند، که باعث ظاهر پف کرده می شود.
 • از سیگار کشیدن اجتناب کنید سیگاری هایی که دود را در معرض هوا قرار می دهند نیز تمایل دارند که آن را ببلعد، که شکم آنها را متورم می کند.
 • از خوردن آدامس و صحبت کردن هنگام غذا خوردن اجتناب کنید. هر دو عادت منجر به فرو بردن هوا میشوند.

۲- وضعیت جسمانی خوب را تمرین کنید

مواد چربی سوز

تغییر نحوه جابجایی خود و نشستن چربی معده را ناپدید نمی کن د، اما باعث می شود که بدن شما  با کمک به تقسیم مناسب وزن بدن نسبت به جمع آوری در قسمت میانی بدن  لاغر تر بنظر برسید .سعی کنید قسمت بالایی بدن خود را راست نگه دارید، شانه های خود را بالا ببرید و سرتان را بالا بگیرید.

 • هنگام نشستن، باسن شما باید پشت صندلی را لمس کند، و تمام ۳ منحنی نرمال پشت آن باید پشت شما را لمس کند (به این معنی که یک حوله کوچک و یا دستمال لوله شده باید بالای باسن شما باشد).
 • هنگامی که ایستاده اید، شانه های خود را به عقب بکشید، شکم خود را صاف کنید، و پاهای خود را به اندازه فاصله لگنی از هم نگه دارید.
 • اگر بخواهید کمی تمرین انجام دهید، حرکت هایی که هسته و پشت شما را تقویت می کنند، می توانند وضعیت شما را بهبود کنند، در حالی که ماهیچه های اطراف بدن شما را تسریع می کنند. سعی کنید چند ورزش ملایم و تمرینات آسان را به برنامه خود اضافه کنید، به طوری که وضعیت خود را بهبود دهید.

۳- خواب کافی بگیرید

چربی سوز

خواب چربی ها را به تنهایی نمی سوزاند بلکه بخش مهمی از تلاش برای کاهش وزن است. این عمدتا به این دلیل است که محرومیت از خواب (نداشتن خواب کافی ) بیشتر تلاش های کاهش وزن را دشوار می کند. هنگامی که شما به خوبی استراحت نکرده اید، ایجاد انگیزه برای بلند شدن و حرکت سخت است. همچنین کنترل علایق سخت است: شما احتمالا در مواقع ضروری برای خوردن مواد غذایی ناخواسته اقدام خواهید کرد، زمانی که از قبل انرژی خود را از دست داده اید.

 • در حالی که نیازهای مختلف هر فرد متفاوت است، اکثریت بزرگسالان نیاز به حدود هفت تا نه ساعت خواب شبانه دارند. کودکان و سالخوردگان بیشتر نیاز دارند.

۴- یک  شبکه پشتیبانی مثبت تناسب اندام را پیدا کنید

گیاهان چربی سوز

اطراف خود را با افرادی که به زندگی سالم متعهد هستند و کمک می کنند که زندگی سالم تری داشته باشید پر کنید. پیوستن به افرادی که  به سلامتی اهمیت میدهند به شما فرصت های بیشتری را برای شرکت در فعالیت هایی که باعث کاهش وزن می شود، می دهد. برای صرف وقت با افرادی که از سرگرمی هایی که زندگی سالم را ارتقا می دهند تلاش کنید، مانند راه رفتن، ورزش، دوچرخه سواری، پخت غذاهای خانگی و غیره . گذراندن وقت خود را با افرادی که از سرگرمی های ناسالم مانند خوردن مواد غذایی کم ارزش، نوشیدن شراب، و تماشای تلویزیون برای ساعت ها محدود کنید.

 • اگر کسی را در خانواده و یا حلقه ی دوستانتان که علاقه مند به فعالیت های آگاهانه بهداشتی ب نیستند، ندارید، از ایجاد روابط جدید نترسید. به یک تیم ورزشی بپیوندید یا در بازی های جمعی در پارک محلی شرکت کنید. یک دوره پخت و پز سالم بروید و یا در کلاس های محلی خود شرکت کنید. راه های سالم بسیاری برای دیدار با مردم وجود دارد – این به عهده ی شماست!

۵- شروع به پیگیری وزن خود کنید

غذاهای چربی سوز

بعضی از متخصصان تغذیه معتقدند داشتن یک ایده دقیق از وزن خود می تواند زندگی سالم را ارتقا دهد. نگه داشتن پیگیری وزن باعث می شود که به  فکر سلامتی باشید- اگر وزنتان شروع به افزایش کند، بدانید که وقت آن است که عادت های خود را بازبینی کنید.

 • وزن فرد می تواند تا ۱۰ پوند از روزی تا روز دیگر تغییر کند. برای به دست آوردن یک میانگین دقیق، هر روز در زمان یکسان اندازه گیری کنید (مثلا درست بعد از بیدار شدن). در پایان هفته، اندازه گیری های خود را جمع کنید و به هفت تقسیم کنید. عددی که دریافت می کنید نزدیک وزن واقعی شماست.

تغییر عادات غذا خوردن شما

۱- نوشیدن مقدار زیادی آب

مواد غذایی چربی سوز

اگر نوشابه، نوشیدنی های ورزشی، قهوه طعم دار با شکر و کرم، یا سایر نوشیدنی های دارای کالری در طول روز مینوشید، سعی کنید آنها را با آب جایگزین کنید. در حالی که کالری شما کاهش می یابد، هیدراتاسیون به همان سطح را دریافت خواهید کرد. با نگه داشتن این رویه شما می توانید رویه کاهش وزن خفیفی را مشاهده کنید.

 • مزایای سلامتی آب به خوبی مستند شده است. آب آشامیدنی عضلات را تقویت می کند، پوست را سالم و روشن می کند و انرژی را افزایش می دهد. بهتر از همه، میزان کالری آن صفر است، بنابراین شما می توانید تا آنجا که می خواهید بنوشید. راهنمایی های ما در مورد کار آب به برنامه روزانه شما برای ایده های بیشتر است.
 • آب گوشتی که پر از کالری است، را ننوشید. فرایند آبرسانی تمام فیبر سالم را از میوه ها حذف می کند و تنها قند را کم می کند. با آب شیرین یا آب نوشیدنی دارای کالری نابالغ برای هیدراتاسیون خوشمزه تر بخورید.

۲- خوردن وعده های غذایی کوچکتر و بیشتر

چربی سوز طبیعی

به جای سه وعده غذایی بزرگ در روز، سعی کنید چند وعده غذایی کوچکتر از چند صد کالری مصرف کنید. این می تواند نشانه های گرسنگی شما را بازنشانی کند تا شما هر زمانی که واقعا گرسنه هستید از خوردن لذت ببرید.

 • یک روش مناسب برای کاهش وزن شما، صرفا استفاده از یک وعده کوچکتر است. وعده های کوچکتر می توانند همان مقدار مواد غذایی را به دلیل چیزی به نام توهم Delboeuf وزن را زیاد کنند. شما اساسا فریب مغز خود را میخورید شما غذای لازم را خورده اید ولی مغز شما این را اعلام نمی کند.

۳- هر غذایی را که میخواهید بخورید اندازه گیری کنید

قرص چربی سوز

به چشمان خود اعتماد نکنید تا به شما بگوید چقدر غذا بخورید، از مغز خود استفاده کنید. با روند اخیر در آشپزخانه های تجاری که به سمت بخش های بزرگ حرکت می کنند، بسیاری از مردم در حال حاضر اندیشه ای متمایل به آنچه که بخش عادی غذا به نظر می رسد، تحریف شده است. از پیاله اندازه گیری و اطلاعات مربوط به بخش «مقادیر تغذیه» بسته بندی مواد غذایی خود استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که یک وعده مناسب در یک زمان بخورید. حتی شما میتوانید یک مقیاس ساده را در نظر بگیرید.

 • بسیاری از غذاهای رایج دارای اندازه های مشخصی هستند که برای حفظ بصری آسان هستند. چند نمونه شایع زیر است (شما می توانید در اینجا بیشتر مشاهده کنید):
 • سبزیجات و میوه ها: به اندازه یک مشت خود
 • گوشت، ماهی یا مرغ: به اندازه کف دست (بجز انگشتان دست)
 • پنیر یا چربی گسترش یافته: به اندازه انگشت شست
 • کربوهیدرات (برنج، ماکارونی، و غیره): به اندازه بسته بندی نوعی کیک کوچک

۴- خوردن صبحانه

بهترین چربی سوز

بسیاری از ایرانی ها صبحانه را از بین می برند و پس از خوردن ناهار و شام، گرسنگی بیش از حدی را تحمل می کنند.

 • اطمینان حاصل کنید که صبحانه شما حاوی حداقل یک مورد از سه گروه غذایی باشد: لبنیات، میوه و غلات.
 • اگر در رژیم غذایی خود پروتئین بالا و کربوهیدرات کم میخواهید، شما می توانید تخم مرغ و پنیر مصرف کنید. مهم این است که خوردن غذا در صبح در واقع متابولیسم شما را ادامه می دهد و در حالت ناشتایی باقی نمی ماند.
 • یک صبحانه سالم برای بزرگسالان ۱۵۰ پوند حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ کالری است.

۵- انتخاب غذاهای هوشمند

چربی سوز گیاهی

یک رژیم سالم و میانه بهتر از یه رژیم پر کالری است، حتی اگر محتوای کالری یکسان باشد.

 • به جای میان وعده های فرآوری شده، میوه های تازه و سبزیجات بخورید. غذاهای فرآوری شده حاوی مواد نگهدارنده، مواد مصنوعی و اغلب پر از کربوهیدرات ها، قند و چربی هستند. غذاهای تازه به شما کالری بیشتری از کالای خوراکی، کربوهیدراتهای سنگین مانند چیپس یا کراکر اضافه می کند. غذاهای فرآوری شده نیز حاوی نمک بیشتری هستند که مایعات بدن را حفظ می کنند و می توانند باعث افزایش وزن بیش از حد در طول ماه می شوند.
 • هرگز از کیسه یا کارتن مستقیما نوشیدنی نخورید. یک مطالعه نشان داد افرادی که یک سطل بزرگ پاپ کورن را به آنها داده بودند، ۴۴ درصد پاپ کورن بیشتری از آنهایی که سطل های کوچکتری مصرف می کردند خوردند. هنگامی که بخش بزرگی از مواد غذایی در مقابل شما قرار دارد، بسیار مصرفتان بیشتر است. در عوض، یک مقدار از میان وعده را به درون یک کاسه ریخته و میل کنید.

۶- هنگامی که از خانه دور هستید وعده های غذایی خود را کنترل کنید

نوشیدنی چربی سوز

اغلب وقتی که به رستوران میروید میزان مصرف غذا خود را کنترل کنید، در جایی که حجم کالری را نمیتوانید کنترل کنید مثل خانه دوستتان مراقب باشید. خوشبختانه، چندین چیز را می توانید انجام دهید تا بتوانید اندازه مواد غذایی خود را در مکان هایی که کنترل کامل غذا را ندارید ان را کنترل کنید.

 • برنامه ای را که پیش از زمان سفارش می دهید برنامه ریزی کنید. بسیاری از رستورانها وب سایت ها، اطلاعات تغذیه ای کامل برروی منوها دارند. بنابراین شما می توانید انتخاب هوشمندانه ای قبل از اینکه حتی خانه خود را ترک کنید، داشته باشید.
 • هنگامی که شما در یک رستوران هستید، از پیش خدمت بپرسید که ظرف غذای خود را همزمان بیاورید. یک بخش را اندازه گیری کنید، سپس بقیه را در ظرف بلافاصله قرار دهید. شما با کمال احترام به خوردن ادامه می دهید و با همدیگه صحبت می کنید.
 • هنگام ناهارخوردن در خانه دیگری، نگران نباشید کمی از آن بخواهید. اینطور میتوانید بشقاب خود را تمیز نگه داشته و مقدار زیادی غذا دور ریخته نشود.
 • هنگام خرید، غذاهای فردی را انتخاب کنید، به جای غذاهایی که در ظروف بزرگ قرار می گیرند. به عنوان مثال، به جای خرید یک کارتن از بستنی، یک بسته از بستنی یا ساندویچ بستنی را انتخاب کنید.

۷- تغییر رژیم به غذاهایی که شما احساس راحتی بیشتری می کنید

مواد چربی سوز

هنگامی که شما کاهش وزن دارید همه چیز به میزان خوراک نیست بلکه به نوع خوراک نیز بستگی دارد. غذاهای خاص “انفجاری” انرژی و رضایت را کم می کنند، اما قبل از وعده های بعدی شما گرسنه می مانید. به جای این مواد غذایی، تمرکز بر جایگزین هایی کنید که رضایت طولانی مدت را ارائه می دهند.

 • مواد غذایی پر از غذای رژیم غذایی طولانی تر شامل نان، برنج و گوشت خوک، جو، آجیل، آب، گوشت بدون چربی و ماهی، تخم مرغ، سبزیجات سبز، لوبیا و حبوبات است.
 • غذاهای غلیظ شامل سدیم، غذاهای آماده برنج، نان سفید، و پاستا، آب نبات و نشاسته است.

۸- خوردن به آرامی

چربی سوزی

هنگامی که شما به سرعت غذا می خورید، می توانید مقدار زیادی از مواد غذایی را قبل از شروع کاملا احساس رضایت داشته باشید. از سوی دیگر، خوردن غذا به آرامی به شما مقدار زیادی وقت می دهد تا احساس راحتی کنید و از غذا خوردن جلوگیری کنید و کالری بیشتری مصرف کنید. شواهد حتی حاکی از این است که این می تواند آزاد سازی هورمون های خاصی باشد که مسئول احساس ارتجاعی در مغز هستند.

۹- در یک مکان  صلح آمیز و آرام غذا میل کنید

چربی سوز شکم

تحقیقات نشان می دهد که خوردن در یک محیط آرام باعث می شود افراد به طور کلی کمتر بخورند. از سوی دیگر، خوردن در محیط هایی با صدای بلند، شلوغ و پر آشوب می تواند منجر به خوردن بیش از حد شود. در حالی که علت اصلی آن مشخص نیست، ممکن است این امر به این دلیل باشد که این نوع موقعیت ها باعث حواس پرتی از  اضطراب خفیف و پریشانی شود .

 • یکی از علل رایج برای غذا خوردن با استرس واضطراب دیر شدن رفتن به مدرسه یا کار است. راه رفع این موضوع تنظیم برنامه تان است.  زود بیدار شوید تا  فرصت تجربه یک صبحانه آرام لذت بخش را قبل از ترک خانه داشته باشید.

۱۰- وعده غذایی خود را ثبت کنید

چربی سوز

صرفا پیگیری آنچه که می خورید می تواند تجربه ای روشنگرانه  ای باشد. شما ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که بیشتر از آنچه فکر می کنید، غذا می خورید. سعی کنید وعده های غذایی و تنقلات خود را در یک دفترچه خاطراتی که هر روز با خود حمل می کنید، بنویسید. اطمینان حاصل کنید که تعداد وعده هایی که در هر وعده می خورید و همچنین محتوای کالری هر وعده غذایی را ثبت کنید.

 • همچنین انواع مختلفی از وب سایت ها و برنامه های کاربردی نیز وجود دارد که باعث پیگیری مناسب مسیر انتخاب غذای روزانه شما باشد. Myfitnesspal و Fatsecret.com دو گزینه محبوب و آسان برای استفاده هستند.

نکات:

 • شواهدی وجود دارد که برخی از چای ها (به خصوص چای سبز) توانایی بدن شما برای سوختن چربی ها را افزایش می دهند. اگر قند یا لبنیات اضافه نکنید به چای صفر کالری انرژی دارد، اما آن را خیلی وقت استفاده نکنید، مگر اینکه تنوع کافئین نداشته باشید.
 • الکل می تواند منبع کالری بسیار شگفت انگیز باشد (نوشیدنی های الکلی اغلب کالری بیشتری نسبت به مقدار کربوهیدرات و پروتئین دارند). سعی کنید نوشیدنی را به موارد خاص محدود کنید. هنگام نوشیدن، هر یک از نوشیدنی ها را با یک لیوان آب دنبال کنید.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید