آرایش و زیبایی تکنیک آرایش

چند ترفند برای آرایش ناخن ها

لاک زدن

شاید لاک زدن در همه بخش های آرایشی به نظر کار بسیار ساده و پیش پا افتاده ای بیاید اما جدی گرفتن همین بخش ساده می تواند تیپ و ظاهر شما را به کل تغییر دهد. تنوع لاک ها خیلی زیاد است و هماهنگی رنگ آن ها با آرایش چهره و لباس شما اهمیت زیادی دارد. در این مقاله سعی داریم فوت و فن های لاک زدن را به شما یاد دهیم.

 لاک زدن

۱.قبل از لاک زدن، با استفاده از وازلین و چسب  یک گوش پاک کن ناخن و پوست اطراف آن را خوب پاک کنید. این کار به شما کمک می کند که اگر لاک از روی ناخن بیرون زد به راحتی بتوانید آن را پاک کنید.

لاک زدن

  • راه دیگر برای جلوگیری از خشک شدن لاک روی پوست این است که اطراف ناخن کمی چسب مایع بزنید و بگذارید کاملا خشک شود. سپس ناخن را لاک بزنید و در پایان چسب را بکنید.

لاک زدن

۲.برای جلوگیری از شکستن نوک ناخن ها، دو لایه لاک بزنید تا برای ناخن پوشش پایه شود. نیمه بالایی ناخن را لاک بزنید و بخش پایینی را با یک پوشش رنگ تا بخش بالایی ادامه دهید.

لاک زدن

  • رنگ لایه اول که نیمه بالایی ناخن است باید کامل خشک شود بعد پوشش دوم لاک که نیمه دوم ناخن است را تا نوک ناخن بکشید تا نوک ناخن که بیشتر در معرض شکستن است دارای دو لایه پوشش لاکی شود.

۳.پیشنهاد می کنم که رنگ پایه ناخن خود را سفید انتخاب کنید. اگر رنگ لاک شما فوق العاده مات شده، برای به دست آمدن رنگ واقعی لاک، لایه اول را از رنگ سفید استفاده کنید بعد لایه دوم لاک را بزنید.

لاک زدن

۴. اگر طرح شما خیلی پیچیده است و سخت است روی ناخن آن را بکشید. شما می توانید روی کیسه پلاستیک طرح مورد نظر خود را بکشید و بعد از اینکه کمی سفت شد آن را از پلاستیک جدا کنید و با چسب ناخن روی ناخن بچسبانید. سپس برای پایداری بیشتر از برق ناخن بی رنگ استفاده کنید.

لاک زدن

۵. از کاغذ سوراخ یا برچسب برای ایجاد طرح های جدید استفاده کنید و طرح های هلالی به وجود بیاورید. این کار را مثل مورد قبلی می توانید با استفاده از دو لایه رنگ لاک انجام دهید. لایه اول را وقتی بر چسب یا کاغذ گرد را چسباندید لاک بزنید و چسب را بردارید. پس از یک دقیقه که لایه اول خشک شد لایه دوم را با دقت رنگ کنید.

لاک زدن

۶.شما می توانید با استفاده از دو نوار ناخن های خود را رنگ کنید. قبل از هر چیز دو رنگ متضاد و مناسب را انتخاب کنید. پیشنهاد می کنم یکی از رنگ ها روشن و رنگ دیگر تیره انتخاب شود. یک لایه لاک بر روی ناخن بکشید. بعد از اینکه لایه اول خشک شد یک یا دو تکه چسب شفاف را محکم روی لایه اول بچسبانید. حالا با استفاده از رنگ مخالف طرح دلخواه را روی ناخن ایجاد کنید یک دقیقه بعد سریع چسب را بردارید.

لاک زدن

۷.از نوک مداد چشم یا موچین برای قرار دادن سنگ های بدلی ریز روی ناخن استفاده کنید. از یک مداد چشم که زیاد مورد استفاده شما نیست برای قرار دادن سنگ های بدلی کمک بگیرید.

لاک زدن

۸.با یک کش معمولی می توانید سر ناخن ها یتان را به شیوه فرانسوی ها مانیکور کنید. یک کش پلاستیکی بردارید و وسط آن را گره بزنید. یک قسمت کش را نوک انگشت خود قرار دهید به شکلی که کمی از ناخن بیرون باشد و قسمت دیگر کش را با انگشت دیگر نگه دارید. این کار را می توانید با تمام ناخن های انگشتان دست انجام دهید. کش پلاستیکی به شما کمک می کند تا فقط  نوک ناخن ها را با شیوه فرانسوی ها لاک بزنید.

لاک زدن

۹. دانه های درخشان سایه چشم را با لاک روشن ترکیب کنید تا روی ناخن شما درخشش خاصی ایجاد کند. می توانید کمی سایه چشم هم استفاده کنید. کمی سایه چشم را داخل یک قاشق بریزید و به آن مقداری لاک روشن اضافه کنید. با یک گوش پاک کن آنها را ترکیب کنید تا رنگ جدیدی به دست بیاید.

لاک زدن

۱۰. شما می توانید روی ناخن خود بافتی شبیه سنگ مرمر ایجاد کنید. اول اطراف و زیر ناخن خود را با استفاده از نوار چسب بپوشانید. سپس در یک لیوان یک بار مصرف کوچک کمی آب ولرم بریزید. دو رنگ لاک را انتخاب کنید و از هر کدام به شکل متناوب دو قطره به آب اضافه کنید. با یک سوزن کمی این رنگ ها را در هم مخلوط کنید اما نه آنقدر که بافت زیبای آنها از بین برود. انگشت خود را در لیوان آب رو به روی لایه های رنگی داخل کنید و چند ثانیه نگه دارید می توانید با سوزن رنگ های پخش شده را اطراف ناخن جمع کنید. انگشت خود را از آب بیرون بیاورید و اطراف آنن را تمیز کنید، خواهید دید که چه بافت منحصر به فردی روی ناخن شما ایجاد شده است.

لاک زدن

۱۱.با قرار دادن انگشتان دست در آب یخ خیلی زودتر لاک ناخن ها خشک می شود. اگر تحمل آب یخ را دارید کافیست بعد از لاک زدن و ایجاد طرح های دلخواه چند دقیقه ناخن ها را در آب یخ فرو ببرید تا به سرعت لاک ها خشک شوند.

لاک زدن

۱۲. یکی از راه هایی که باعث درخشش ناخن ها می شود استفاده از اکلیل است. یک تکه پنبه را خیس کنید و روی آن کمی اکلیل بریزید و بعد با فویل انگشت دست و پنبه را بپوشانید. بعد از پنج دقیقه فویل و پنبه را باز کنید خواهید دید که اکلیل ها روی ناخن نشسته اند اما برای تثبیت آنها می توانید از برق ناخن که بی رنگ است استفاده کنید و یا یک لاک رنگی که با رنگ اکلیل ها تناسب دارد را به کار بگیرید.

لاک زدن

۱۳. برای آنکه در لاک ناخن حباب ایجاد نشود شیشه لاک را نباید تکان دهید. شیشه را بین دو کف دست قرار دهید و دو دست را رو به جلو و عقب بگردانید تا هم لاک خوب ترکیب شود هم در آن حباب به وجود نیاید.

لاک زدن

۱۴. برای شل شدن در لاک، شیشه آن را به شکل وارونه داخل آب داغ قرار دهید. در یک لیوان آب داغ بریزید تا از لبه پوشش شیشه لاک بالا تر بیاید. کافیست چند دقیقه صبر کنید سپس خواهید دید که در لاک خیلی راحت باز می شود.

لاک زدن

۱۵. با قرار دادن یک کش روی در شیشه لاک قبل از آنکه برای باز کردن آن تلاش کنید به شما کمک خواهد کرد. لاستیک کش ایجاد اصطکاک می کند و به راحتی در دست می چرخد.

لاک زدن

۱۶.اگر می خواهید برای باز کردن در لاک به مشکل برنخورید آخرین باری که از لاک استفاده کردید پیش از بستن در شیشه آن، کمی به دور دهانه شیشه وازلین بزنید. وازلین مانع خشک شدن لاک می شود.

لاک زدن

ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید:
: این مطلب را به اشتراک بگذارید
در صورت مفید بودن مطلب امتیاز دهید :
چند ترفند برای آرایش ناخن ها

یک دیدگاه

نظر خود را بیان کنید