۸ قدم ساده و موثر برای زیبایی پوست

زیبایی پوست
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.09K

زیبایی پوست کلید یک آرامش افسون کننده است. برخی دختران لوازم آرایشی مشهور و گران قیمتی را انتخاب می کنند از آخرین متد روز استفاده و محصولات جدید را انتخاب می کنند. اما متاسفانه نتیجه اغلب مورد دلخواه شان نیست. ما در در رسانه دکتر سلامت مجموعه ای کامل از شگرد های زندگی که به شما کمک می کند با حداقل تلاش پوستی با ظاهر عالی داشته باشید جمع آوری کرده ایم.

پوست خود را کاملا تمیز، خوش رنگ و مرطوب نگه دارید

پوست

مهمترین چیزبرای زیبایی پوست آن است که از پوست خود مراقبت کنید و آن را زیبا و سالم نگه دارید. از یک سبک زندگی سالم پیروی کنید، مواد مغزی لازم و ویتامین مصرف کنید و مواد آرایشی مطابق با پوستتان انتخاب کنید.

  • همچنین متخصصان زیبایی و آرایشی توصیه می کنند به طور منظم پوست خود را لایه برداری و از ماسک های تغذیه کننده پوست استفاده کنید. اما نقش اصلی را در تمیزی، خوش رنگ ، و مرطوب کننده پوستتان در صبح و عصر است. اینکه تنها پوست تان را آبکشی کنید کافی نیست شما می بایستی یک محلول قوی به کار برده و از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

پنهان کردن نقص های پوست

رنگ پوست

از کانسیلر (پنهان کننده) برای از بین بردن حلقه سیاه دور چشم استفاده کنید. اشتباه متداول کشیدن کانسیلر ضخیم درست زیر چشم است. اما این سبب کم رنگ تر شدن عیوب صورت می شود. با کانسیلر یک مثلث زیر چشم کشیده و آن را با دقت با انگشتتان روی پوست آمیخته و ترکیب کنید.

ماسک پوست

در موارد جدی تر، زمانی که حلقه های چشم تیره تر هستند، یک رژلب قرمز می تواند به شما کمک کند، آن را روی منطقه ای که مشکل دارد به کار ببرید و به دقت پخش کنید، سپس کانسیلر را هم به آن اضافه و به خوبی با هم ترکیب کنید، در نهایت شما زیبایی پوست خود را به چشم تان خواهید داشت.

یک پایه و زیرکار مناسب به کار ببرید

پوست و مو

انتخاب یک پایه و زیرکار مناسب مهمترین کار است برای زیبایی پوست چون نتیجه تلاش هایتان به کیفیت پایه بستگی دارد. برای یافتن مناسب ترین درجه رنگ صورت چندین درجه رنگ را روی گردنتان به کار برده این کار کمک می کند بهترین رنگ را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که رنگ پوست صورت به دلیل آب و هوا حالت های روحی ما و چیزهای دیگر تغییر خواهد کرد.

  • فنداسیون یا زیر کار یا کرم پایه خود را از مرکز صورت با یک برس پهن و یا انگشتتان خود به کار ببرید. به پیشانی خود جایی که موها رشد کرده اند و کناره های بینی خود توجه کنید.

به طور صحیح طراحی و برجسته سازی کنید (کنتورینگ)

عکس

یک طراحی و برجسته سازی (کنتورینگ) صحیح به ما کمک می کند عیوب صورت را پوشاننده و بر جاهایی که می خواهیم تاکید بیشتر کرده و برجسته سازی کنیم. شما می توانید انواع محصولات آرایشی را در مغازه ها پیدا کنید. کرم های کانسیلر و مایع زمان زیادی را برای استفاده درست می برد و برای استفاده و آرایش روزانه مناسب نیستند. کانسیلر های پودری و روش کننده ها به نظر طبیعی تر می رسند و کاربرد آن ها ساده تر است.

از مراحل کنتورینگ نشان داده شده در شکل پیروی کنید. مهمترین کار روشن سازی مناطقی است که می خواهید روی آن تاکید بیشتری کرده و آن را بیشتر نشان دهید، و تیره کردن مناطقی که می خواهید آن ها را بپوشانید.

  • برای طراحی و برجسته سازی (کنتورینگ) صورت های بیضی چانه و پیشانی خود جایی که خط رویش مو شروع شده است را تیره کنید. برای کمی پهن تر کردن صورت های باریک از رژگونه روی استخوان های گونه استفاده کنید. خط رژ گونه را تا شقیقه امتداد ندهید.

خارش پوست

  • اگر شما دارای صورت گرد هستید می بایستی خط را تا شقیقه امتداد دهید، کناره های صورت خود را تیره (شقیقه ها، استخوان گونه، فک) و پیشانی ، چانه و مناطق زیر چشم خود را روشن کنید.

پوست چرب

  • برای صورت های مثلثی شما نیاز دارید که بخش های بالایی صورت را باریک تر در حالی که قسمت های برجسته پیشانی را تیره کنید، سپس مرکز پیشانی، چانه، و مناطق زیر چشم را روشن کنید.

پوست خشک

  • اگر صورت مستطیلی دارید می بایستی گوشه های تیز صورت خود را صاف تر و ملایم تر کرده و صورت خود را بیشتر به حالت لوزی درآورید. مناطق بالای شقیقه و کناره های فک را تیره و مرکز پیشانی، مناطق زیر چشم، را روشن و چانه خود را تیز و نوک دار بسازید.

زیبایی

از رژ گونه استفاده کنید

ماسک صورت

کمی رژ گونه صورت شما را شاداب تر و سالم تر به نظر می رساند. برای صورت های بور از رژگونه با تن و درجه رنگ صورتی استفاده کنید در صورتی که رنگ های مرجانی و برنزه برای صورت هایی با پوست تیره مناسب تر هستند. تن های قهوه ای-صورتی تقریبا برای هر پوستی مناسب است. برای کاربرد رژ گونه از رژگونه ملایم و برس مخصوص استفاده کنید. بهترین حالت این است که لبخند بزنید و سپس روی قسمت های برجسته گونه را رژ گونه بزنید. انجامش دهید!!!!!

آرایش تان را فیکس و ثابت کنید

پوست خوب

یک دستمال کاغذی را آرام و آهسته روی صورت خود حرکت دهید سپس از پودر روی چانه، منطقه T شکل، منطقه زیر چشم ها، و دور لب هایتان ، استفاده کنید. پودر را روی گونه خود به کار نبرید تا برق اضافی روی آن نیفتد. از پودر های سبک و ملایم به عنوان مثال پودر های معدنی استفاده کنید.حالا شما زیبایی پوست  رو حس می کنید.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید