۷ نوع رفتار در بچه ها که اگر نادیده گرفته شود خطرناک هستند

بچه ها
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.67K

بچه ها سرشار از آموختنی های هستند که در محیط زندگی خود می بینند.درست است پدر یا مادر بودن بسیار جذاب است! اما، آن دسته از ما که صاحب فرزند هستیم می دانیم که در واقع این کار همیشه آسان نیست. زمان زیادی طول می کشد و تلاش زیادی لازم است که بچه ها رشد کنند و به خوبی تربیت شوند و به درستی تحصیل کنند و به طور کلی به خوبی زندگی کنند. ما در رسانه دکتر سلامت تصمیم گرفتیم به شایع ترین مشکلات رفتاری کودکان که سبب زحمت بسیاری برای والدین میشود نگاهی بیاندازیم مشکلاتی که نباید نادیده گرفته شوند!

سکوت کردن در مقابل اعمال بد دیگران

عکس بچه

راه حل:

شما باید برای کودک خود تفاوت بین وراج بودن و هوشیار و با وجدان بودن را توضیح دهید.همچنین، شما باید با آرامش به کودک خود گوش دهید و از قضاوت خودداری کنید. پس از آن، شما باید به آنها کمک کنید تا وضعیت را درک کنند به طوری که شما دو نفر بتوانید راه حلی برای آن مشکل پیدا کنید.

رقابت خواهر و برادرها  یا رقابت فرزندان

دختر بچه

راه حل:

ریشه مشکل را پیدا کنید و کودکان خود را از اعمال درد فیزیکی بر روی یکدیگر منع کنید. به فرزندان کمک کنید تا خود را همانند یک تیم واقعی احساس کنند، و حل و فصل درگیری ها را به آنها بیاموزید. به آنها اهمیت احترام به احساسات یکدیگر را آموزش دهید. سعی کنید به طور منظم زمانی را با هر یک از فرزندان خود صرف کنید  این کار به حفظ روابط صمیمی در درون خانواده کمک خواهد کرد.

دزدی

پسر بچه

راه حل:

حفظ نگرش درست بسیار مهم است. آرام باشید. اگر کودک شما برای اولین باراست  که چیزی را سرقت کرده است، انگیزه ی انجام این کار را جویا شوید و به او توضیح دهید که کار او کاملا اشتباه است. سپس از فرزند خود بخواهید آن چیز را برگرداند (و یا هزینه آن را پرداخت کند ) و از صاحب آن عذر خواهی کند. اگر دزدی همچنان بارها و بارها ادامه پیدا کرد، در جستجوی کمک های روانی حرفه ای باشید. در غیر این صورت، این نوع رفتار ممکن است به یک عادت مداوم تبدیل شود.

نگرش نامحترمانه نسبت به دیگران

بازی بچه

راه حل:

آنچه که باعث این رفتار شده است را پیدا کنید. به کودکان خود آموزش دهید تا با روش صحیح به بیان عواطف و خواسته های خود بپردازند . آنها باید یاد بگیرند که آرام باشند و گوش دهند. اگر فرزند شما رفتار گستاخانه ای دارد، چیزهایی که از آن لذت میبرد را از دسترسی اوخارج کنید.

عدم صداقت

بچه دار شدن

راه حل:

او را تحریک نکنید. به بچه ها اهمیت صداقت و اعتماد در روابط راتوضیح دهید. به فکر یک تنبیه مناسب هم باشید این کار به کودکتان می آموزد که دروغ گفتن امر غیر قابل قبولی است. اگر عدم صداقت تبدیل به یک هنجار شود، این می تواند نشانه ی مشکلات جدی تری باشد. در چنین حالتی، شما باید با یک متخصص تماس بگیرید.

نالیدن

بچه زیبا

راه حل:

سعی کنید از عبارات بدون غرض استفاده کنید.به فرزند خود یادآوری کنید که او باید با یک صدای نرمال صحبت کند. اگر این رفتار دائمی شود، شما باید اشتباه در روابط بین نزدیکترین و عزیزترین را بفهمید. شما ممکن است در مورد یک وضعیت خاص با کودک بحث کنید تا او را آگاه تر کنید زیرا وی بخشی از خانواده است.

رفتار بی ادبانه

عکس دختر بچه

راه حل:

هنگام آموزش رفتار فشار بیش از حد بر روی بچه های خود وارد نکنید. در عوض، به آنها یادآوری کنید که توجه خود را بر افراد دیگر متمرکز کنید. داشتن رفتار مناسب برای اعضای بزرگسال خانواده بسیار مهم است زیرا کودکان آنچه که ببینید را تکرار میکنند.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید