۷ اشتباه که فکر می کنید مفید هستند

اشتباه
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.07K

۷ اشتباه که فکر می کنید مفید هستند. همه ی ما یکسری عادت ها و سلایق داریم که فکر میکنیم برای دستیابی به سلامت و هیکل مناسب باید آنها را انجام دهیم.اگرچه بعضی از این عادت ها همانند شستن میوه قبل از خوردن و ورزش کردن به طور منظم بدون شک مفید خواهند بود اما باقی عادات با یک علامت سوال روبرو هستند و تقریبا اشتباه است. در اینجا یک لیست با ۷ عادت آورده شده که باید بدون وقفه آنها را کنار بگذاریم زیرا آنها واقعا به درد نخور و اشتباه هستند.

استفاده از قرص های مولتی ویتامین

عکس بدن

مصرف مولتی ویتامین ها و انواع فعال کننده های زیستی باعث افزایش حافظه و جلوگیری از بیماری ها نمی شوند

این نتایج از طریق تحقیقات و تست های کلینیکال عده ی زیادی از دانشمندان با شرکت حدود ۴۵۰۰۰۰ نفر داوطلب

ثابت شد.نتایج برخی از این تحقیقات حتی ثابت کرده که این مولتی ویتامین ها ممکن است اثر منفی بر روی سلامت انسان بگذارند.

استفاده از ژل های آنتی باکتریال که فاقد الکل هستند

اشتباه

ژل های آنتی باکتریال واقعا درازبین بردن انواع مختلفی از باکتری ها و میکروب ها کمک میکنند. اگرچه فقط نوعی از ژل ها که حاوی کمتر از ۶۰% الکل باشند دیگر شوینده های دست همه ی انواع میکرواورگانیسم ها را ازبین نخواهند برد.آنها هیچ اثری برای  Norovirusو  cryptospoidia ندارند .اگرچه هر گونه برخورد با مواد عفونی یا آلودگی توسط استفاده از مایعات تمیزکننده حاوی الکل پاک نخواهند شد.در این وضعیت شما باید دست های خود را بشویید

از مونوسدیم گلوتامیت استفاده نکنید

خارش بدن

تحقیقات نشان داده استفاده از مونوسدیم گلوتامیت سبب ایجاد علایم ناخوشایندی در بدن انسان میگردد؛ همانند سر درد و حالت تهوع این علایم هنگامی که شما از ماده ای که در حالت خالص است وحاوی کمتر از ۳ گرم باشد استفاده کنید .شما مطمعنا علاقه ای به مواجه شدن با این مشکلات ندارید. علاوه بر آن مواد غذایی که گلوتامیت به آنها اضافه می شوند انتخاب خوبی برای شما نیستند.

استفاده از گند زداها برای شستشو مواد غذایی خود

پوست بدن

رژیم گندزدایی  که این روزها طرفداران زیادی در زمان کوتاهی پیدا کرده . ییسعی کنید میوه ها و محصولات غدایی خود را از شر این نوع مواد خلاص کنید.تحقیقات نشان داده که محصولات غذایی با این مواد گندزدا واکنش نشان خواهند داد.اگر کلیه یا کبد شما درست کار نمیکند این یک نشانه است که باید به دکتر مراجعه کنید و استفاده از کوکتیل و اسموتی ها را کنار بگذارید.

 خرید محصولات ارگانیک

اعضای بدن

در بیشتر کشورها هیچ قانونی برای مارک دار کردن محصولات ارگانیک وجود ندارد.به همین خاطر شما اگر با مارک eco و یا  bioمواجه شدید این یک ضمانت برای خرید محصولی بدون استفاده از مواد شیمیایی نیست بلکه میتواند فقط یک تبلیغ بازاریابی باشد به همین خاطرخرید این محصولات با سایر محصولات موجود در فروشگاه ها فرقی نخواهند داشت.

استفاده نکردن از مایکروویو

عکس بدن

استفاده از ماکروویو برای گرم کردن مواد غذایی میتواند مواد موجود در آن را از بین ببرد اما زمانی که شما از آون یا اجاق برای گرم کردن مجدد موادغذایی استفاده میکنید هم همین اتفاق برای آنها خواهد افتاد.

اما چون ماکروویو سریع تر کار میکند میتواند گزینه بهتری برای انتخاب باشد. حتی میتواند سبب حفظ موادی مانند ویتامین c گردد.

استفاده از محصولات کم چرب

اشتباه

بدن علاوه بر کربوهیدرات و پروتئین به چربی هم نیاز دارد بنابراین جایگزین کردن محصولات کم چرب با غذای روازنه خود بهترین راه برای کاهش کالری نیست.اگرچه در بیشتر محصولات کم کردن چربی با اضافه کردن میزان زیادی شکر جبران میگردد که برای سلامتی شما مفید نیست.

رسانه دکتر سلامت خانواده

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید