۵ راه محافظت از مو و ریزش مو هنگام خواب

ریزش مو
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 2.27K

ریزش مو یک مشکل جدی و نگران کننده در هنگام خواب است. شما وقتی از خواب برمی خیزید و می بینید که موهای شما شکسته و دسته هایی از آن روی بالشت ریخته احساس نا خوشایندی می کنید. برای اینکه موی سر در حین خواب آسیب نبیند چه باید کرد؟ می توان با راهکارهایی به موهای سالمی دست یافت. گاهی هم می توان در زمان خواب موهای آسیب دیده خود را ترمیم کرد. تیم رسانه دکتر سلامت در این مقاله به پنج مورد برای مراقبت از موهای سر و ریزش مو اشاره می کند که بر میزان زیبایی شما اثر می گذارد.

۱- موها را پیش از خواب شانه کنید.

مدل

 شانه کردن بین موها فاصله می اندازد و باعث می شود که بین آنها هوا جریان یابد. با شانه کردن به موهای خود کمک می کنید که در تمام مدت خواب کمتر به هم گره بخورند. این کار خون را در سطح پوست سر به جریان می اندازد.

۲- موها را ببافید.

مدل مو

همه افراد وقتی شب در حین خواب غلت میزنند و پلو به پهلو می شوند موهای سر کشیده می شود و تحت فشار قرار می گیرد.  شما اگر موهایتان را ببافید کمک می کند که بیشتر محافظت شوند و کمتر در شب آسیب ببینند و بریزند.

۳- از بالشت ابریشم یا ساتن استفاده کنید.

رنگ مو

بالش هایی از جنس ابریشم و ساتن کمتر خشن هستند و موهای سر را نمی کشند. مرتب رو بالشتی را عوض کنید تا همواره تمیز باشد. این کار آسیب دیدگی موها را کمتر خواهد کرد.

۴- از بستن موها با “کش سر پلاستیکی” اجتناب کنید.

عکس مو

کش سر پلاستیکی باعث شکستگی موها می شود و ریشه موها را سست می کند. به جای استفاده از آنها، از کش سر پارچه ای استفاده کنید تا موها آزادتر باشند و کمتر تحت فشاردچار شکستگی شوند.

۵- با موهای خشک شده بخوابید.

بافت مو

به شدت توصیه می کنیم که با موهای خشک شده و بدون کوچک ترین رطوبتی بخوابید چون موهای خیس خیلی حساس و ظریف هستند و بیشتر آسیب پذیرند. با موی خیس خوابیدن باعث سر درد و مشکلات متعددی می شود.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید