۵ نوع سردرد و بهترین راه ها برای خلاصی از آن ها

سردرد
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 909

سردرد یک درد بد و غیر قابل تحمل است. آیا کسی در جهان وجود دارد که تاکنون سردرد نگرفته باشد، در برخی از موارد خودمان می توانیم این مشکل آزار دهنده را حل کنیم. اما برخی از اوقات می بایستی فورا به پزشک مراجعه کنیم. به این منظور در این مقاله جزئیات راهنمایی که بتوانید انواع سردردی را که می توان به خوبی راهی برای تسکین درد آن پیدا کرد را، قرار داده است.

سردرد های عصبی

درمان سردرد

این متداول ترین نوع سر درد در دنیاست هر شخصی حداقل یکبار آن را در زندگیش تجربه کرده است.

علائم: معمولا دارای درد متوسط بدون نبض است. سر دردهای عصبی معمولا باعث می شوند احساس فشاری را مانند اینکه نوار محکمی دور سر خود بسته باشید را ایجاد می کنند. اغلب اوقات شدت درد از صبح تا شب افزایش پیدا می کند.

عوامل: عواملی که به نظر می رسد در سردرد عصبی نقش داشته باشند شامل، استرس های شدید، خستگی زیاد، فقر و ضعف، و قرار دادن سر در یک وضعیت نادرست به مدت طولانی.

سردرد های عصبی مضمن قادر هستند و اغلب همراه با آسیب سر و یا گردن هستند.

درمان: شما می توانید هرگونه مسکن برای رهایی از سردرد های عصبی را استفاده کنید. هر چند می بایستی تنها برخی اوقات استفاده شود. اگر سردرد به طور متناوب رخ می دهد و معمولا به مدت طولانی ادامه دارد درباره آن با پزشک مشورت کنید. همچنین سعی کنید فعالیت های بدنی، کشش شانه ها و گردن به طور منظم و گذراندن وقت در بیرون از منزل داشته باشید.

سردرد های سینوسی

علت سردرد

این نوع از سردرد ها به دلیل سینوزیت و التهاب سینوس ها اتفاق می افتد که معمولا با تب، تورم صورت، ودرد و کشش پیشانی و استخوان گونه

علائم: فشار و درد زیادی در پیشانی در محل ابروها و زیر چشم ها احساس می کنید. درد زمانی که سرتان را ناگهان و به سرعت تکان می دهید بیشتر می شود. ممکن است بینی تان کیپ و یا همراه با عفونت باشد و احساس خستگی کنید.

عوامل: دردهای سینوسی معمولا به دلیل التهاب سینوس ها یا همان سینوزیت است. همچنین این سردردها عوارض معمول بعد از سرما خوردگی و یا در نتیجه عوامل حساسیت است.

درمان: سردرد های سینوسی به ندرت به خودی خود رفع می شوند، اگر حساسیت به چیزی دارید آنتی هیستامین ممکن است کمک تان کند. در موارد دیگر بهتر است به پزشک مراجعه کنید که به احتمال زیاد آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد.

میگرن

سردرد پشت سر

همه علائم این سر درد شدید در غالب حملات میگرنی که روند آن ۴ مرحله دارد، رخ می دهد.

۱- زودرنجی (۲-۱ روز):

کوفتگی

کاهش یا افزایش اشتها

۲- نشا شدن(بیش از ۳۰ دقیقه):

حساسیت به نور، بی حسی، به سختی صحبت کردن و حس خارش

۳- تفکیک پذیری (بیش از ۲۴ ساعت)

خستگی و کوفتگی

۴-سردرد (بیش از ۷۲ ساعت)

دردهای تپنده(دارای نبض) شدید.

عوامل: میگرن اغلب همراه با اختلال در مراحل ساخت و اتصاع عروق خون در مغز است. همچنین شخص ممکن است زمینه ارثی برای ابتلا به میگرن را به ارث برده باشد.

درمان: تاکنون درمانی برای میگرن پیدا نشده است. هر چند مقداری از درمان ها یرای کمک به تسکین وراحت شدن علائم میگرن وجود دارد. می بایستی به دکتر مراجعه کنید تا داروی مناسبی برای شما انتخاب کند. به علاوه تمرینات منظم در بهبود به طور قابل ملاحظه ای به شما کمک خواهد کرد.

سردردهای خوشه خوشه (دسته ای-ناگهانی)

علائم سردرد

سردرد های خوشه خوشه کمیاب هستند، کمتر از یک درصد از جمعیت به آن مبتلا می شوند. و معمولا در مردان پنج برابر بیشتر از زنان است.

علائم: سردرد خوشه خوشه ممکن است سبب دردهای تپنده پشت و یا در اطراف چشم شود و معمولا در خواب شروع شروع به زیاد شدن می کند.

  • علائم ممکن است شامل قرمزی چشم ها، حساسیت به نور باشد. درد معمولا بین ۱۵ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

عوامل: دانشمندان دقیقا نمی دانند علت این سردردها چیست. آن ها اغلب مربوط به تداخلات در ساعت بیولوژیک بدن هستند.

درمان: درمان این سردرد ممکن استنیاز به مهارت داشته باشد تنها پزشک می تواند به حل این مشکل کمک کند چون این دردها خود به خود به وجود می آیند و همینطور هم ناپدید می شوند و نیازمند توجه در لحظه است.

سردردهای پس از نوشیدن(خماری)

سردرد میگرنی

عوامل:  ما اغلب تفسیر های مختلفی درباره اینکه چرا افراد معمولا پس از نوشیدن الکل دچار سردرد می شوند شنیده ایم. به قول یکی از آن ها الکل سبب اتصاع در رگ های خونی می شود و بروی مقدار سروتین در خون تاثیر می گذارد.

  • به علاوه الکل سبب دهیدراتاسیون و کاهش آب، علت اصلی میگرن می شود.

درمان: بهترین علاج این است که مسکن مصرف کرده، آب زیادی بنوشید و کمی بخوابید. شما باید این سردردها را جدی بگیرید. اگر بعد از نوشیدن حتی مقدار کمی الکل، سردرد می گیرید، احتمالا نشان دهنده این است که یک نوع میگرن خفیف دارید.

رسانه دکتر سلامت خانواده

۵ نوع سردرد و بهترین راه ها برای خلاصی از آن ها
به این مطلب امتیاز بدین
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۱ دیدگاه

  • با سلام با تشکر از مطالبت خوبتون من برای سردرد و کمر دردم از قرص اکتوپین استفاده کردم که هیچ گونه عوارضی هم نداشت به شما هم پیشنهاد میکنم از این دارو استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید