۵ راه موثر برای متوقف کردن حملات اضطراب

حملات اضطراب
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 450

اضطراب به عنوان مسئله شماره یک موضوعات مربوط به سلامت مغزی در جهان شناخته شده است. به طور عمومی اختلال اضطراب میلیون ها نفر در سر تا سر جهان را تحت تاثیر و عده ای دیگر را در معرض خطر و هشدار ابتلا به آن قرار داده است. اما ما خبر خوبی برایتان داریم. روش های زیادی وجود دارد که بتوان به کمک آن ها تاثیرات اضطراب را مدیریت و کنترل کرد. ما در این مقاله ۵ روش از تکنیک ها را که بتوانید به کمک آن از پس احساس اضطراب و استرس بر آیید را برایتان آورده ایم. این تکنیک ها همچنین برای هر کسی که می خواهد کیفیت زندگی اش را بهبود ببخشد خوب است.

منشا اضطراب از کجاست؟

درمان اضطراب

اضطراب، ترس از آینده است. توانایی انسان ها در پیش بینی حوادثی که در آینده رخ می دهد توسعه یافته و این ابزار تحول به ما مزایایی برتر از سایر گونه ها داده که بتوانیم مسائل را قبل از آنکه اتفاق بیفتد حل کنیم.

هر چند این توانایی می تواند بر علیه ما استفاده شود. وقتی که ذهن ما به طور مدام بر آینده متمرکز می شود استرس می گیریم. افراد اغلب از حملات اضطراب در شب قبل از خواب رنج می برند زیرا در این ساعت ها، افکار ناخواسته ای که در طول روز روی آن ها سرپوش می گذاریم به سراغ ما می آیند. افکار مزاحم مانند اینکه فردا چه خواهد شد؟ و یا اینکه چه کاری می توانم انجام دهم تا این مشکل را حل کنم؟ ذهنمان را مشغول کرده و خوابیدن را برای ما سخت می کند.

۵ راه موثر برای متوقف کردن حملات اضطراب

۱- مبارزه کردن با افکار اضطراب آور

افسردگی

اضطراب خودش باعث تقویت خودش می شود اگر به افکار منفی اجازه بدهید که رشد کنند در نهایت دیوانه خواهد شد. اضطراب مانند یک توپ برفی که از روی تپه به طرف پایین غلت می خورد می تواند رفته رفته بزرگ شود و شما تنها کسی هستید که می توانید آن را متوقف کنید. ابتدا می بایستی یاد بگیرید که افکار منفی را قطع کنید و این مستلزم آن است که افکار منفی زمانی که به سراغتان می آیند مشخص و بشناسید وقتی که منبع افکار مزاحم و ناخواسته خود را دریافتید از خود بپرسید آیا واقعا این افکار اتفاق خواهد افتاد؟ فکر کردن درباره گذشته و آینده را متوقف کنید و سعی کنید.

۲- عبادت و تفکر کنید و نفس بکشید

اضطراب چیست

این رایج ترین پیشنهاد برای مبارزه با حملات اضطراب است. و البته موثرترین آن ها نیز هست. اگر به طور منظم حملات اضطراب دارید به دنبال کلاس های مدیتیشن باشید. به دست آوردن اینگونه عادت ها به کاهش استرس کمک و خیلی زیاد به بهبود کیفیت زندگی شما کمک می کند. اگر شما حملات اضطراب کمی دارید و مدیتیشن را نیز دوست ندارید از روش نفس کشیدن استفاده کنید. این روش بسیار مفیدی برای آرامش قبل از خواب است. اما می تواند از هر جایی نیز که دچار استرس می شوید مورد استفاده قرار بگیرد. بدنتان به خاطر این کار از شما ممنون خواهد شد.

۳- رهاسازی مواد شیمیایی”حس خوب ” در مغز

ترس

وقتی که تمرین می کنید، بدنتان اندروفین و سرتونین ترشح می کند، دو آنزیمی در مغز که همراه حس خشنودی و خوب بودن است. آن ها گرمی و هیجان را در کل بدن ایجاد کرده و اجازه می دهید که گرفتگی و درد ها در عضلات سبک شده و از بین برود. تمرینات بدنی نیز راه خوبی برای تمرکز روی زمان حال و این لحظه است.

۴- این درمان های طبیعی را امتحان کنید

اختلال اضطراب

درمان های گیاهی، بویژه چای های گیاهی مانند چای ریشه سنبل الطیب، اسطوخودوس و بابونه به کاهش زودرنجی و حملات اضطراب و زودتر به خواب رفتن کمک می کند.

۵- از کافئین پرهیز کنید

استرس

مشخص شده کافئین و قهوه سطوح اضطراب را افزایش و به حملات پاتیک دامن می زند. قهوه یک محرک است که می تواند منجر به عصبانیت، کج خلقی، طپش قلب و آشقتگی شود. همچنین شما را بیدار و آگاه که منجر به حملات اضطراب می شود نگه می دارد. سری بعد قبل از نوشیدن قهوه به این نکات توجه کنید.

رسانه دکتر سلامت

۵ راه موثر برای متوقف کردن حملات اضطراب
4.2 (83.33%) 6 vote[s]
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید