۵ اشتباه بزرگ هنگام دوش گرفتن

دوش گرفتن
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.93K

دوش گرفتن یکی از عادات روزانه میلیون ها انسان است؛ زیرا یکی از ساده ترین ،سریع ترین موثرترین روش هایی است که خیلی سریع شما را آراسته و سرحال می کند.اما اشتباهاتی هست که نباید در زمان دوش گرفتن انجام دهیم چون برای بدن مناسب نیست. ما در رسانه دکتر سلامت به ۵ اشتباه رایج در هنگام دوش گرفتن اشاره کرده ایم که برای بدن و پوست مضر می باشد.

۱- آب بیش از حد داغ

حمام

آب داغ پوست را خشک و پوسته پوسته می کند و مقدار زیادی از چربی پوست را می شوید، لایه محافظ آن را از بین برده، جریان خون را افزایش داده که اغلب سبب پوست سرخی و التهابات و جوش ها خواهد شد.

۲- شستشو به مدت طولانی

دوش حمام

آب داغ، حمام کردن طولانی نیز پوست را خیلی خشک می کند که سبب جوش زدن و خارش پوست می شود. زمان ایده آل برای دوش گرفتن حدود ده دقیقه است.

۳- استفاده مداوم از ژل های فومی و شوینده های بدن

شیر دوش

صابون زدن زیاد و بی ملاحظه. موادی را که در ژل های شستشو هستند فعال می کند این یعنی لایه چرب محافظ طبیعی پوست شما از بین رفته که منجر به خشکی و کم آبی پوست خواهد شد. به علاوه اگر مواد شستشوی ضد باکتری برای تان تجویز نشده، نیازی نیست که از آن ها به طور روزانه استفاده کنید.

۴- استفاده از اسفنج های خیس و قدیمی

عکس

اسفنج ها و لیف های خیس محل خوبی برای رشد قارچ ها و باکتری ها هستند بنابراین بهتر است هر ماه آنها را عوض کنید. سعی کنید از دستکش های پارچه ای و یا حوله برای این کار استفاده کنید. همچنین ضروری است که اسفنج را بعد از استفاده خشک کنید.

۵- خشک کردن به شدت زیاد

دوش وقت سحر

بدن خود را با یک حوله نرم خشک کنید و بگذارید کمی مرطوب بماند پس از کرم یدن مورد علاقه خود استفاده کرده و به این ترتیب پوست تان نرم و سالم می ماند.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید