۱۶ راه کاملا شگفت انگیز در استفاده از نمک طعام

نمک طعام
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.24K

نمک طعام یکی از پر مصرف ترین و قدیمی ترین چاشنی های غذا است. نمک طعام خیلی گران نیست و منافع زیادی دارد که ممکن است درباره آن چیزی ندانید. ما در رسانه دکتر سلامت شما را دعوت می کنیم که نگاهی به این راه های شگفت انگیز که می توانید از این ضرورت آشپزخانه استفاده کنید، بیاندازید.

از کپک زدن روی پرده حمام جلوگیری کنید

نمک

پرده حمام خود را قبل از اولین استفاده با آب نمک بشویید، هرگز قارچ ها و کپک های روی آن ها رشد نخواهد کرد.

جای نیش مگس را تسکین دهید

نمک آبرود

برای تسکین خارش جای نیش مگس، به سادگی انگشت تان را با آب خیس کنید و در نمک فرو کرده و سپس آن را روی منطقه نیش خوردگی بمالید.

اقلام مسی را دوباره برق بیاندازید

آب نمک

تمیز کردن مس با نمک حیرت انگیز است. تنها کافی است این چاشنی را با نمک و آرد قاطی کرده و یا کمی آبلیمو هم به آن اضافه کنید و سطح لکه دار را بمالید.

از ترشح کردن روغن جلوگیری کنید

تهیه نمک

کمی نمک قبل از اضافه کردن گوشت و یا ماهی در ماهی تابه بریزید و سپس مواد را سرخ کنید، این باعث نگه داشتن روغن داغ از ترشح می شود.

شمع های خود را بدون اشک بسازید

عکس

یک راه برای درست کردن شمع بدون اشک این است که شمع را به مدت چندین ساعت در آب نمک غلیظ بخیسانید. اجازه دهید قبل از روشن شدن خشک شود.

از بوی کفش خلاص شوید

نمک ابرود

بوهای ناخوشایند را از کفش های بدبو با گذاشتن یک کیسه پارچه ای پر از نمک در آن، حذف کنید. بگذارید این کیسه ها کار خودشان را بکنند و به این ترتیب کفش هایتان چند ساعتی بوی بهتر خواهند داشت . همچنین می توانید تنها کمی نمک در کفش ها بپاشید و سپس آن ها را تمیز کنید.

از مورچه ها خلاص شوید

جوهر نمک

برای خلاص شدن از مورچه ها، نمک و آب را به نسبت ۱:۴ در یک بطری ترکیب کنید و این محصول را هر جا که جماعت مورچه ها را میبینید بپاشید. یا تنها کمی نمک در آن مناطق بپاشید.

رنگ های دست ساز خانگی که ایمن هستند برای بچه ها بسازید

نمک چیست

با استفاده از مواد ساده می توانید رنگ نقاشی خانگی برای بچه های خود بسازید. در یک کاسه یک فنجان آرد و یک فنجان نمک را ترکیب و سپس یک فنجان آب و چند قطره رنگ خوراکی را ترکیب کنید.

از قهوه ای شدن لکه ها و برش های میوه و سبزیجات جلوگیری کنید

خواص نمک

با گذاشتن تیکه های میوه و سبزیجات در یک کاسه پر از آب و نمک از قهوه ای شدن آن ها جلوگیری کنید

پاک کردن بوی پیاز از روی دست ها

نمک دریا

روغن موجود در سیر و پیاز سبب بو گرفتن دست شما بعد از آشپزی می شود با این حال راه حل آن خیلی ساده است: دست های خود را خیس کنید همه جای آن را با نمک مالیده و سپس آبکشی کنید

برای خودتان انواع خوشبو و تازه کننده های هوا بسازید

تهیه نمک خوراکی

برای درست کردن آن به یک الی یک و نیم فنجان نمک و ۳۰-۲۰ قطره از هر نوع روغن گیاهی و یا گلبرگ های گل رز نیاز دارید. این مواد را به راحتی در یک کاسه و یا بطری کنار هم بچینید و آماده باشید که از بوی خوش و تازه آن لذت ببرید. همچنین می توانید از پوست نصف پرتغال به عنوان کاسه استفاده کنید.

آتش در آشپزخانه را به سرعت خاموش کنید

دریاچه نمک

اگر شعله های آتش در آشپزخانه تان خارج از کنترل است، نمک روی آن بپاشید نمک جریان اکسیژن به آتش را قطع و شعله ها را خاموش خواهد کرد. این فکر خوبی است که یک ظرف نمک در هنگام کار با اجاق همیشه در دسترستان باشد.

اتو را تمیز کنید

نمک طعام

برای آنکه لکه های کثیف را پاک کنید، اتو را روی بالاترین دمای آن تنظیم کنید کمی نمک طعام روی ورقه ای قهوه ای بپاشید و اتو داغ را روی آن به حرکت در آورید.

بخار و مه را از روی شیشه و پنجره پاک کنید

نمک بدن

شیشه ها را از داخل با اسفنج که در آب نمک فرو کرده اید بمالید، بخاد و مه روی آن جمع نمی شود. یک راه دیگر برای آنکه شیشه ها در آب و هوای سرد بخار نگیرند این است که یک کیسه پارچه ای کوچک پر از نمک روی آن ها قرار دهید.

سینک یا مخزن ظرفشویی را تمیز کنید

مصرف نمک

خمیر بدست آمده از آبلیمو و نمک می تواند سینک های استیل و یا اثاث را تمیز کند. در حقیقت، این بهتر از تمیز کننده های شیمیایی عمل می کند.

اجازه ندهید که شما را در رستوران گول بزنند

نمک

اگر در رستوران غذایی را دریافت کردید که مو در آن بود، پیش خدمت را صدا زده و از او بخواهید که ظرف غذا را عوض کند. اما یادتان نرود قبل از آنکه ظرف را به پیشخدمت یا مدیر آن ها نشان دهید، نمک طعام زیادی روی آن بپاشید اگر این کار را انجام دهید، مطمئن خواهید شد که واقعا ظرف غذا را عوض کرده اند.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید