۱۵ مورد از خواص لیمو در زندگی مدرن

لیمو
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 972

خواص لیمو در زندگی مدرن هم خیلی به کمک ما می آید. خیلی از چیزهای معمولی تاکنون داشته اید، زمانی که کل منزل تان را تمیز می کنند می توانند موثر و مفید باشند. فقط کافیست راه های درست استفاده کردن از آن ها را بدانید. ما در این مقاله ۱۵ راه غیر معمول استفاده از خواص لیمو را قرار داده ایم که به شما کمک می کند از دیدگاهی جدید به این میوه ترش نگاه کنید.

۱- یک تمیز کننده همه منظوره بسازید

لیمو ترش

لیمو را پوست بگیرید، ۱۵۰ میلی گرم سرکه روی آن بریزید و بگذارید یک شب بماند. صبح روز بعد ۱۵۰ میلی گرم آب به آن اضافه کنید خودش است! ترکیب را در یک بطری آبپاش بریزید و از آن به عنوان یک محلول تمیز کننده کل خانه استفاده کنید.

۲- تخته گوشت خود را  با آن تمیز کنید.

خواص لیمو

تخته برش خود را با نصفی از لیمو به عنوان اسفنج و نمک به عنوان مالش دهنده تمیز و با عمر طولانی نگه دارید. بعد از انجام این کار ۱۵-۱۰ دقیقه تخته گوشت را کناری گذاشته و بعد از آن این روش را یکبار دیگر امتحان کنید.

۳- سفیدتر و روشن تر کردن

لیمو شیرین

اگر می خواهید حوله های سفید و روشن شما، سفیدتر و روشن تر شود، آن ها را در ترکیبی از آبلیمو و جوش شیرین حداقل به مدت یک ساعت و نیم قبل از شستن بخیسانید.

۴-مانیکور دست

آب لیمو

یک وان جوانی برای ناخن هایتان فراهم کنید تا همیشه قوی و سالم بمانند دستورالعمل خیلی ساده است، تنها چند قطره آبلیمو به آب گرم اضافه کنید.

۵- از کک و مک ها خلاص شوید

لیمو عمانی

لیمو همچنین به روشن شدن کک و مک های ناخواسته و لکه های که در اثر بالا رفتن سن است کمک می کند تنها تکه ای از لیمو را ببرید و روی کل صورت بمالید

۶- گوارش تان را بهبود ببخشید

لیمو عسل

صبح ها با معده خالی یک لیوان آِب گرم با لیمو و عسل بنوشید این به شما کمک می کند که گوارش بهتری داشته باشید و سیستم ایمنی خود را تقویت کنید.

۷- یک میز مناسب و کامل بچینید

چای لیمو

زمانی که میز غذا به گونه ای است که با دست باید غذا ها را بخورید بهتر است کاسه های کوچکی را با آبلیمو پر کنید که انگشتتان در آن شسته شوند.

۸- لوازم برقی خود را نو کنید

شربت لیمو

سعی کنید با یک اسفنج خیس خورده در آبلیمو یخچال خود را پاک کنید و دیگر بوهای ناخوشایند را فراموش کنید. همچنین با استفاده از لیمو می توانید تصفیه کننده هوای خانگی خود را بسازید تنها به ظرفشویی وقتی که خالی است کمی آبلیمو اضافه کنید و بگذارید یک دور بزند و یا یک ذره آبلیمو به مرطوب کننده اضافه کنید.

۹- رشد کردن جوانه ها

پوست لیمو ترش

لیمو می تواند برای رشد جوانه ها استفاده شود. آبلیمو را فشار دهید و بذر ها را در نیمه لیمو قرار دهید سپس جوانه ها در گلدان لیمویی با هم رشد خواهند کرد.

۱۰- از بوی کفش خلاص شوید

پوست مرکبات را یک شب در کفش های خود بگذارید تا بو را جذب کند

۱۱- جا شمعی بسازید

خواص لیمو

نیم های لیمو، پرتغال و آهک موادی با ظاهر زیبای عالی برای پایه شمع منحصر به فرد شما می سازند. باید داخل میوه و پالپ ها را خالی کرده و نیمه خالی شده را با موم آب شده پر کنید و فتیله شمع را فراموش نکنید! آن را زیر جا شمعی خود بچسبانید

۱۲- به طور کلی سلامتیتان را بهبود بخشید

خواص لیمو ترش

ترکیب آبلیمو و جوش شیرین قلیایی همراه با خواص گوارشی خواهد بود. سطوح کلسترول بد خون را تنظیم می کند، کبد را تصفیه و مقدار خوبی از ویتامین ث به بدن ما می دهد یک قاشق چای خوری جوش شیرین و آب نصف لیمو را به یک لیوان آب معدنی اضافه و آن را در صبح بخورید. دو هفته در ماه از آن استفاده و دو هفته دیگر استراحت کنید و نخورید.

۱۳- استیل های ضد زنگ را تمیز کنید

لیمو ترش

پوست های لیمو و جوش شیرین باعث براقی فولاد ها و استیل ضد زنگ می شود.

۱۴- لکه های توت را پاک کنید

آب لیمو

وقتی در حال آماده و پاک کردن توت های تازه هستید، ممکن است دست هایتان لکه رنگ بگیرد. آبلیمو کمک خواهد کرد که رنگ ها را از روی پوستتان پاک کنید. پاک کردن لکه توت ها از روی لباس ها همچنین با این روش آسان تر می شود. ابتدا لباس ها را در آب سرد بشویید و سپس به مدت چند دقیقه لباس ها را در آبلیمو بخیسانید.

۱۵- دفع کردن حشرات

اب لیمو

برای آنکه مورچه ها را از خانه دور نگه دارید کمی آبلیمو را در درز پنجره ها و درگاه در بریزید و برای دور کردن مگس ها میخ ها را در نصف لیمو فرو کنید.

رسانه دکتر سلامت خانواده

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید