15 عادت که می تواند برای بدن انسان مضر باشد

بدن
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.56K

بدن انسان برای زیبایی و جوان ماندنش احتیاج به یک سری محافظت ها دارد مانند شیر نوشیدن ولی شیر نوشیدن زیاد هم خودش برای بدن انسان مضر می باشد.سنی که چهره ما نشان می دهد عمده آن به ژنتیک بستگی دارد. اما این تنها عامل آن نیست شما می توانید روی پروسه ی پیری بدن خود تأثیر بگذاریم.در اینجا چند تا از عادت های به ظاهر بی ضرری که باعث از بین رفتن جوانی اعضای بدن می شود ذکر شده است.

1 دم اسبی از مدل های موی مورد علاقه شما

بدن زن

شما زمانی که موهای خود را از ریشه محکم می کشید، می تواند منجر به عقب رفتن خط موی شما و طاس شدن سر در آینده گردد. برای نگاه داشتن موهای خود، بهتر آن است که از مدل های دم اسبی که شل تر است استفاده کنید.

2 مقدار زیادی شیر می نوشید

بدن زنان

البته کسی نمی گوید که کاملا باید از نوشیدن شیر دست بکشید، گرچه، بهتر است برای مصرف بیش از اندازه آن مراقب پی آمد نا خوشایند آن بود. شیر حاوی آندروژن است که عملکرد غدد چربی را بیشتر می کند. در نتیجه آن، پوست چرب تر می شود، که باعث مسدود شدن منافذ پوست شده و پوست ما را روغنی تر و خسته مانند می کند.

3 شما تنها به صورت خود کرم ضد آفتاب می زنید

خارش بدن

خیلی از زنان پیش از این از کرم ضد آفتاب در طول سال استفاده می کنند اما دستان خودشان را فراموش می کنند. در صورتیکه  دست در سال خوردگی و سوختن چربی بسیار حساس است، که باعث روئیت بیشتر سیاه رگ ها می شود. در عوض، اشعه یو وی پوست دست را از نقطه های سال خوردگی و چروکی می پوشاند. یادتان باشد که کرم ضد آفتاب را، بویژه اگر رانندگی می کنید به دستان خود و در تابستان بویژه به گردن و قسمت سینه خود بزنید.

4 شما مایلید که در حین نشستن پای خود را روی هم بگذارید

بدن مرد

رگهای واریسی در پاها نتیجه مستقیم تراکم رگهای خون و اختلالات گردشی خون هستند. به هر حال، ژست پا روی پا گذاشتن باعث ایستایی خون در ناحیه لگن است، که به زنان آسیب جدی می زند. (و بی نهایت برای زنان باردار مضر است) کنترل کردن خود کار ساده ای نیست، اما شما می توانید صندلی راحتی برای کامپیوتر خود خریداری کرده و خودرا با گذاشتن پای خود روی جا پایی زمانی که نشسته اید و یا زمانی که روی مبل لم داده اید عادت دهید.

5 شما زمانی که موهای خیس دارید برس می زنید

زبان بدن

این کار باعث شکافتن موها در قسمت انتهایی آنها می شود، و یک اشتباه معمول در نگه داری از موها است. برای جلوگیری از آسیب های بیشتر به مو، ابتدا موهای خود را برای مدتی با حوله خشک کنید (آ نرا نمالید)، بعد از آن از سشوار استفاده کنید، و تنها بعد از آن شما می توانید موهای خود را برس زده و فرم دهید.

6 شما قبل از آرایش زیر ابرو بر می دارید

عکس بدن

اگر شما با موچین می خواهید به ابرو های خود شکل دهید، در زمان غروب بعد از شستن صورت خود انجامش دهید. با این روش شما مقدار ورود باکتری ها را کاهش داده و از سوزش اطراف ابرو جلو گیری می کنید که بعد از آن شما برای پوشش جای آن می توانید ازکرم پودرconcealer)  (استفاده کنید.

7 شما از ابزارهای فرم دهنده در دمای بالا استفاده می کنید

بدن زن

زمانی که مو ها را بدون حفاظ در معرض دمای بالا قرار می دهیم (چه سشوار باشد و یا اتوی مو) شما حباب کوچکی در بدنه موی خود ایجاد کرده اید. این حباب باعث خشک و شکننده شدن مو می شود. برای پرهیز از آن، سشوار را با فاصله 15 سانتی متر از مو قرار دهید، از محافظ های حرارتی استفاده کنید، و دمای آن را متوسط بگذارید.

8 دوست دارید چشمان خود را بمالید

زن

این عادت نادرست باعث آسیب زدن به مژگان شما می شود: آنها شکننده شده و ریزش می کنند. همچنین ممکن است به پوست زیر چشم خود آسیب وارد کنید این کار آن را قرمز می کند و باعث می شود که شما خسته بنظر بیایید. به جای مالش چشم از متد 20 20 20 استفاده کنید: هر بیست دقیقه به مدت بیست ثانیه به اطراف نگاه کنید.

9 شما بارحسادت را تحمل می کنید

بدن درد

تحقیقات چاپ شده در ژورنال طب رفتاری در سال 2005 نشان داده است که ارتباطی بین بخشیدن و سلامت جسمانی وجود دارد. و اگر شما حسادت را کنار نگذارید، این افکار می توانند سن ظاهری شما را دو سال بیشتر بنمایند. در واقع هرمون استرس (کورتیزون) با یورش در بدن شما جمع می شوند.. این باعث افزایش وزن، افزایش فشار خون و میزان قند خون می شود و در نتیجه احتمال ابتلا به دیابت را بالا می برد.

10 شما عادت دارید دست روی صورت خود بگذارید

بدن انسان

شما تا حالا توجه نکرده اید که دستتان را روی گونه های خود می گذارید، دماغ خود را می خارید، چانه خود را می مالید. این میزان آسیب را دو برابر می کند: خاراندن مرتب پوست باعث زودتر چروک شدن آن شده و اگر شما این عمل را با دست کثیف انجام دهید می تواند باعث بروز عفونت و جوش شود. تنها چیزی که باعث جلوگیری از این عادت های نادرست می شود کنترل کردن خود است.

11 بیشتر اوقات شما روی صورت خود پودر می زنید

عکس بدن

بدتری کاری که شما روی پوست خود می توانید انجام دهید این است که صدها بار در روز بدلیل حالت درخشندگی روغنی که پیدا می کند صورت خود را پودر بزنید. و این برای چگونگی دیده شدن لایه ایجاد شده روی پوست شما نیست- این باعث بسته شدن منافذ پوست شما می شود. چه باید کرد؟ ابتدا از یک کاغذ خشک استفاده کنید. اگر کارساز نبود، بعد شما می توانید مقداری پودر بزنید.

12 شما تمام جنس های خود را در کیف دستی حمل می کنید

زن

اگر کیف دستی خود را پر از هرچیزی که لازم دارید کردید، که شامل چتر، جعبه کمک های اولیه، یک جفت کفش اضافی، و یک کتاب ضخیم، حالت ایستادن شما ممکن است همراه با رنج باشد. برای همین یادتان باشد که کیف خود را از دستی به دست دیگر نوبتی عوض کنید و یا از این شانه خود به شانه دیگر تغییر دهید.

13 شما بیش از اندازه از کرم های مغذی استفاده می کنید

بدن زنان

حتی استفاده مکرر از بهترین کرم ها می تواند به ما آسیب برساند. لایه ماسک راضخیم درست نکنید پوست زیر چنین ماسکی نمی تواند نفس بکشد، بنابراین می تواند باعث تورم و سیاه شدن زیر چشم، و رنگ نادرست صورت گردد. کرم بیش از اندازه را با پارچه بر دارید.

14 شما بیش از حد می دوید

بدن انسان

به گفته پزشکان، گرایش شدید بدین فعالیت های فیزیکی می تواند تنها باعث پیری صورت شود. اگر در صبح آهسته بدوید، نتیجه آن مفیدتر خواهد بود.

15 شما عاشق آب میوه تازه هستید

زن

میوه ها و سبزیجات تازه مملو از انتی اکسیدان است که با رادیکال های آزاد مبارزه می کند. اما میوه هایی که حاوی مواد قندی زیادی هستند، قند مولکولها وارد جریان خون شده و از آنجا به تمام سلول های بدن منتقل می شوند و به چربی ها و پروتئین متصل می شوند. هنگامی که قند به کلاژن وصل می شود (که قابلیت ارتجاعی به پوست می دهد)،  از پروسه گلیسیرین شروع می شود که به سمت فرم چروک هدایت می شود. در عوض آن عاشق آب کلم شوید!  سبزیجات سبز حاوی مقدار زیادی انتی اکسیدان و زینک (روی) است که از چروک جلوگیری می کند.

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید