14 مورد از ترفندهای کاملا ضروری برای تمیز کردن خانه

تمیز کردن
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 2.18K

تمیز کردن خانه و چهارده مورد ترفند که می توانند نقش مهمی را در تمیزی خانه ایفا نموده و روش های سریع و آسانی را ارائه نمایند. به این پیشنهادات اعتماد نموده و با ما همراه شوید. هر یک از موارد زیر مورد بررسی قرار گرفته و نتایج شگفت انگیزی را ارائه نموده اند اگر شما برای تمیز کردن خانه اهمیت قائل می شوید!

مایکروویو

تمیز کردن خانه

شما می توانید یک اسفنج مرطوب را به صابون آغشته نموده و آن را در یک ظرف قرار دهید. سپس، ظرف اسفنج را در داخل مایکروویو قرار داده و آن را در پایین درجه و به مدت ۳۰ ثانیه روشن نمایید. در مرحله ی بعدی، درب مایکروویو را باز نموده و داخل آن را تمیز نمایید. با استفاده از این روش، تمیز کردن مایکروویو  ساده تر شده و هر گونه بوی نامطبوع و میکروب نیز از آن زدوده خواهد شد.

تشک

تمیز کردن تشک

همان طور که می دانید تمام تشک ها پس از چندی کثیف خواهند شد. اگر بخواهید تشک خود را به تمیزی روز اول درآورید، پاشیدن جوش شیرین بر روی آن بسیار موثر خواهد بود. برای این کار، مقداری جوش شیرین را برروی تشک آب پاشی نموده و پس از چند ساعت آن را با جارو برقی تمیز نمایید. بدین ترتیب تمام خاک ها و همچنین بوی نامطبوع تشک از بین خواهد رفت. استفاده از این روش برای مبلمان های راحتی نیز بسیار کارساز است.

تخته های برش (سفت و چوبی)

تمیز کردن تخته

ترکیبی از نمک و لیمو می تواند به عنوان یک ابزار عالی برای تمیز کردن تخته ی سفت چوبی به کار رود. برای این کار کل تخته ی برش را به نمک آغشته نموده و آن را با یک برش لیمو تمیز نمایید. سپس آن را با آب گرم شستشو دهید.

توستر

تمیز کردن توستر

شما می توانید با استفاده از یک مسواک قدیمی تمام مکان های غیر قابل دسترس در توستر خود را تمیز نمایید.

شیرهای آب

تمیز کردن شیرآلات

اگر سطح شیر آب را با استفاده از کاغذ مومی پاک نمایید، تا زمان نسبتا زیادی از شر لکه های آن در امان خواهید بود.

اتو ها

تمیز کردن اتو

کاغذ و یا روزنامه ای را بر روی میز اتو قرار داده و سپس آن را به مقداری نمک آغشته نمایید. درجه حرارت اتو را به حداکثر رسانده و فرمان بخار آن را غیر فعال نمایید (مطمئن شوید که هیچ آبی در آن وجود ندارد). سپس سطح اتو داغ را بر روی نمک ها قرار داده و از تاثیر آن لذت ببرید.

ظروف نقره

تمیز کردن ظروف

پوشاندن یک تکه گچ با گاز استریل و قرار دادن آن در جعبه یا کشوی نقره جات می تواند نقش مهمی را در حفظ درخشش ظروف نقره و یا تبدیل آن به رنگ ثابت ایفا نماید.

لباس ها

تمیز کردن لباس

استفاده از یک قطعه گچ یکی از آسان ترین های ممکن برای خلاص شدن از شر لکه های چربی بر روی لباس است. برای این کار، گچ را بر روی قسمت های چرب مالیده و زمانی را برای جذب کچ به چربی را در نظر بگیرید. استفاده از این روش برای لکه های تازه بسیار موثر است.

پرده های کرکره ای

تمیز کردن پرده

نظافت پرده های کرکره ای بسیار مشکل و وقت گیر است. شما می توانید از یک جوراب کهنه برای تمیز کردن قسمت های پنهان در پرده استفاده نمایید.

ماهی تابه ها

تمیز کردن ماهیتابه

استفاده از نمک، یکی بهترین راه های موجود برای تمیز کردن ماهی تابه های چدنی است. نمک می تواند روغن را به خود جذب نموده و مواد غذایی سوخته را از ظرف جدا نماید. پس از نمک شتن ظرف ها با نمک، آن را به خوبی آب کشی نموده و سپس خشک نمایید.

فرش

تمیز کردن فرش

برای این کار یک لیوان سرکه و دو لیوان آب را با یکدیگر مخلوط نموده و آن را در یک بطری اسپری دار نگهداری نمایید. ماده ی حاصل را بر روی هر گونه لکه بر روی فرش اسپری نموده و آن قسمت را با یک پارچه ی مرطوب پوشش دهید. سپس، اتوی خود را روشن نموده و آن را به حالت بخار بگذارید. در مرحله ی آخر را آن را به مدت ۳۰ ثانیه بر روی پارچه قرار داده و با لکه ها خداحافظی نمایید.

سینک های ظرفشویی

تمیز کردن سینک

شما می توانید سینک ظرفشویی خود را با کمک جوش شیرین و یک مسواک قدیمی تمیز نمایید. پس از آن، چند برش از لیمو را در سوراخ پلاگین قرار داده و آن را با آب معمولی شستشو نمایید.

پنجره ها

تمیز کردن شیشه

شما می توانید برای تمیز کردن پنجره از روش های معمول و رایج استفاده نمایید، اما استفاده از روزنامه برای خشک کردن سطح آن، تمام لکه های موجود را از بین برده و درخشانی خاصی را شیشه ی پنجره خواهد بخشید.

بوی نامطبوع

تمیز کردن

یک قاشق چای خوری عصاره وانیل را در یک کاسه قرار داده و آن را در درون فر داغ قرار دهید. این کار می تواند تمام بوهای نامطبوع در خانه را از بین برده و عطر جادویی را برای فضای خانه فراهم آورد

رسانه دکتر سلامت خانواده

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید