۱۲ نشانه مهم کمبود آب بدن

کمبود آب بدن
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.92K

در این جهان، هیچ چیزی طراوت بخش تر از یک لیوان آب سرد و یخ، وجود ندارد. فکر نمی کنم هیچ آدم زنده ای باشد که بتواند انکار کند،که یک لیوان آب ساده می تواند بیشتر از یک فنجان قهوه یا یک نوشابه سودمند باشد. با وجود این، بسیاری از ما روزانه به اندازه کافی آب نمی نوشیم. با محروم کردن خود از منابع طبیعی جهان، به طور مداوم به بدن خود آسیب می رسانیم. اگر هر یک از علائم زیر را در خودتان دیدید، دچار کمبود آب بدن شده اید و توصیه می کنیم که یک لیوان H2O بلافاصله بنوشید.

نشانه های مهم کمبود آب بدن

۱- دهان شما خشک است

نشانه های کمبود آب بدن

این به نظر بسیار واضح است، اما انشعابات آن ممکن است اینطور نباشد. البته، هر لحظه احساس می کنید احساس چسبنده و نامطبوع و زننده در دهان شما، به وضوح به نوعی مایع می رسید. اما نوشیدنی های شیرین یک راه حل موقت برای این مشکل بزرگ است. آب آشامیدنی غشاهای مخاطی را در دهان و گلو روان می کند و همچنان دهان شما را با بزاق حفظ می کند.

۲- پوست شما خشک است

پوست شما بزرگترین عضو بدن است، بنابراین حتما باید هیدراته شود. در واقع، پوست خشک یکی از اولین نشانه های کمبود آب بدن است که می تواند منجر به مشکلات بسیار بزرگتر شود. فقدان آب به معنای کمبود عرق است که منجر به ناتوانی بدن در از بین بردن خاک و انبوه روغن در طول روز می شود. اگر میخواهید خشکی پوست را از بین ببرید، اول باید  آب بیشتری بنوشید.

۳- شما خیلی تشنه هستید

ما قبلا زود به زود دهانمان خشک میشد، اما تشنگی فراتر از یک زبان کویرمانند است. هر کسی که تا به حال خماری را تجربه کرده می تواند به شما بگوید که پس از بیدار شدن، بدن شما نمی تواند آب زیادی دریافت کند. الکل تمام آب بدن را تخلیه می کند و آب آشامیدنی سیگنال های “بله لطفا” را به مغز ارسال می کند تا سطح مایع خود را به حالت اولیه برساند. به آنچه بدنتان می گوید گوش کنید ، او می داند که درباره چه صحبت می کند!

۴- چشمان شما خشک هستند

کمبود آب بدن

در حال حاضر باید واضح باشد که آب آشامیدنی بیش از دهان و گلو شما تاثیر می گذارد. عدم مصرف و کمبود آب بدن منجر به خشک شدن، قرمزی چشمان شما می شود (دوباره آخرین خماری را  به یاد بیاورید).با بدن  بدون  آب، مجاری اشک شما خشک می شود. اگر فکر میکنید «چه میشود اگر نتوانم گریه کنم ؟»، حواستان باشد که می تواند به چشم شما آسیب جدی بزند، به ویژه اگر هر روز به طور مرتب با آن تماس داشته باشید.

۵- درد مفصل دارید

دیسک های غضروفی و ​​نخاعی ما حدود ۸۰٪ از آب تشکیل شده است. این یک مسئله کاملا ضروری است که استخوان هایمان را از ساییده شدن در مقابل هر قدمی که برمیداریم، حفظ کنیم. با پرآب نگه داشتن بدن ، شما اطمینان حاصل می کنید که مفاصل شما می توانند  شوک حرکات ناگهانی را جذب کنند  ، مانند دویدن، پریدن، و یا سقوط ناخوشایند و سخت.

۶- توده عضلانی شما کاهش می یابد

عضلات شما نیز عمدتا از آب تشکیل شده است. بدیهی است، کمبود آب بدن به معنی کمبود عضلات است. آب آشامیدنی قبل، حین و بعد از تمرین نه تنها شما را هیدراته و راحت نگه می دارد، بلکه آب را به مکان های مناسب بدن تان می رساند و احتمال التهاب و درد مرتبط با ورزش و وزنه برداری را کاهش می دهد.

۷- بیمار ماندن طولانی مدت

کمبود آب بدن

آب آشامیدنی سموم را به طور مداوم از بدن شما  خارج می کند. اندام های شما مانند یک ماشین برای فیلتر کردن مواد خاص زائد کار می کنند، اما اگر دستگاه را با آب نکنید، نمی تواند به درستی کار کند. آنچه اتفاق می افتد در بدن خشک اندام شروع به کشیدن آب از منابع ذخیره مانند خون شما میکند، که منجر به مجموعه جدید کاملی از مشکلات میشود.

۸- احساس خستگی و بیحالی می کنید

همان طور که قبلا ذکر شد، هنگامی که بدن بی آب می شود، “آب” را از خون شما می گیرد. کمبود خون مناسب  و هیدراته منجر به کمبود اکسیژن در بدن می شود. همچنین کمبود اکسیژن منجر به خواب آلودگی و خستگی کامل می شود. فقدان استقامت به این معنی است که شما شروع به تجربه ۲ pm سقوط زودتر و زودتر در روز میکنید (و به یاد داشته باشید، قهوه در دراز مدت کمک نمی کند).

۹- با کمبود آب بدن شما دچار گرسنگی می شوید

هنگامی که دچار کمبود آب بدن میشوید، ممکن است بدن شما فکر کند که به غذا احتیاج دارید. این میتواند در طول روز و هنگام بیداری نیمه شب و اشتیاق غذا اتفاق بیفتد.. با این حال، خوردن غذا باعث ایجاد کار بیشتری برای بدن شما می شود، در حالیکه نوشیدن آب آشامیدنی  ارگان های شما را تطهیر می کند ، و نیاز سوخت و ساز آنها را برای گذراندن پروسه ای که بدن طی میکند فراهم میکند.

۱۰- مشکلات گوارشی را تجربه می کنید

کمبود آب بدن

ما قبلا درباره خلط دهان و گلو صحبت کردیم و نحوه هیدراته نگه داشتن به غشا اجازه می دهد که به درستی عمل کند. این نیز در مورد کل سیستم گوارشی صحیح است. بدون هیدراته شدن مناسب، مقدار و قدرت خلط در معده کاهش می یابد و باعث می شود که اسید معده آسیب های جدی به شما وارد کند. این منجر به آنچه ما معمولا به عنوان سوزش معده و عدم هضم می گوییم.

۱۱- دچار پیری زودرس میشوید

مقدار آب بدن ما به طور طبیعی  با پیر شدن کاهش می یابد. بدیهی است که این بدان معنی است که ما باید به طور آگاهانه مصرف آب خود را افزایش دهیم. در حالی که پیری زودرس در ظاهر بیشتر آشکار است، آسیب آن به داخل بدن در طول زمان احساس خواهد شد. برای کاهش خطر ابتلا به فرسایش بدن، مهم است که در طول عمر خود آب زیادی مصرف کنیم.

۱۲- شما در حال خواندن این مطلب هستید و این ها را فرا گرفته اید

من همیشه آب می نوشم .تقریبا همیشه یک شیشه یا بطری آب کنارم دارم، چه در حال کار کردن، استراحت و یا دیدن تلویزیون باشم. اگر بر روی این مقاله کلیک کرده اید، به احتمال زیاد شما به خودتان فکر می کنید “هوم، من فکر نمی کنم به اندازه کافی آب بنوشم”. پس اگر فکر نمی کنید، حالا یک بطری را پر کنید! البته، زیاده روی نکنید، اما اگر مقدار توصیه شده  را مصرف نکنید (که بالاتر از آنچه فکر می کنید است)، مصرف بیشتر  هیچ مشکلی ندارد. حالا اگر به من احترام بگذارید، نوشتن این متن مرا تشنه کرده است.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید