۱۱ روش که سبب افزایش سوخت و ساز بدن می شود

سوخت و ساز بدن
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.16K

۱۱ روش که سبب افزایش سوخت و ساز بدن می شود. اگر شما در صدد بهبود سلامت و کاهش وزن خود هستید اولین چیزی که باید به آن اهمیت دهید میزان سوخت و ساز بدن تان است. که تاثیر به سزایی در مصرف انرژی سلول هایتان دارد.عملکرد غلط سوخت و ساز سبب افزایش وزن خواهد شد .در این مقاله چندین روش برای افزایش سوخت و ساز بدن آورده شده است.دیگه وقتشه سلامت و خوشتیپ باشیم

وعده های غذایی با برنامه بخورید

بدن ما هوشمند است و منتظر است سر زمان خاصی تغذیه شود به همین دلیل قبل آن زمان همه ی انرژی اش را مصرف خواهد کرد زیرا میداند قرار است به زودی غذای زیادی را دریافت کند.اما اگر زمان غذا خوردنتان دقیق نباشد بدن ترجیح میدهد انرژی را به جای مصرف ذخیره کند  زیرا او مطمئن نیست که به زودی غذا دریافت میکند یا نه.

مایعات بیشتری مصرف کنید

بدن انسان

جذب مایعات کافی سبب متابولیسم بهتر می گردد.وقتی که بدن شما با کمبود آب مواجه است چربی کمتری می سوزاند.کبد ها نیز تمرکز خود را بر روی ذخیره آب میگذارند و توجه زیادی به سوزاندن چربی ها نمیکند.به همین دلیل باید بیشتر نوشیدنی استفاده کنید.اگر شما معمولا آب زیاد مصرف نمی کنید به جای آن چای بنوشید.چای سبز برای نیاز روزانه بدن به هیدراته شدن منبع مناسبی است.

لبنیات دوست شماست

عکس بدن

لبنیات شامل مواد مغذی است که باعث عملیات سوخت و ساز و چربی سوزی و ماهیچه سازی میگردد.برای مثال کلسیم موجود در آن نقش حیاتی در سوخت و ساز بدن بازی میکند.هرچه کلسیم بیشتری وارد سلول های چربی شود میزان بیشتری چربی سوزانده خواهد شد.

تحرک جسمی داشته باش

عکس

هر نوع فعالیت جسمانی شامل دویدن و پیاده روی یا حتی رقصیدن و ورزش های باشگاهی سبب افزایش سوخت و سازبدن می گردد.ورزش های قدرتی بسیار مناسب هیتند چون سبب افزایش عضله سازی و بافت سازی می می شود.عضله های ما حتی هنگامی که در حال استراحت هستیم به انرژی نیاز دارند.به همین دلیل شما باید ورزش های مقاومتی خود را منظم انجام دهید.

زود از خواب برخیزید

بدن زن

نورخورشید تاثیر به سزایی در سوخت و سازبدنتان خواهد داشت.نور صبح سبب منظم شدن فرآیند بیولوژیکی بدن می گردد که به اولویت شب و روز بستگی دارد و برای سوزاندن انرژی نیز مورد نیاز هستند

کربوهیدرات ها را رژیمتان حذف نکنید

پوست بدن

با رژیم های سنگین وزنتان را خیلی کم نکنید و کربوهیدرات را به طور کلی حذف نکنید.برای تولید متناسب سروتونین شما به میزان مناسبی از کربوهیدرات نیاز دارید.کمبود کربوهیدرات تاثیر منفی بر عملکرد مغزتان دارد و برای بدنتان استرس زاست.بله شما وزن کم خواهید کرد اما به قیمت از دست دادن مایعات بدنتان و نه سوختن چربی هایتان.

از اسنک ها استفاده نکنید

خارش بدن

اگر شما عاشق چیپس و ساندویج و شیرینی ها هستید باید بدانید که مصرف مداوم آنها سبب کاهش سوخت و سازبدن میگردد.انرژی که ما از غذا میگیریم معمولا ۳ تا ۴ ساعت در بدن دوام می آورند.سپس بدن شما شروع به مصرف انرژی لازم که صرف سوختن چربی میگردد میکند.مصرف مداوم اسنک از بدنتان برای شروع چربی سوزی جلوگیری میکند و به این طریق اضافه وزن می یابید

از نمک یددار استفاده کنید

بدن درد

نمک دریایی جایگزین مناسبی برای نمک های یددار قدیمی نیستند.کمبود ید سبب تاثیر منفی بر تیرویید میگردد و در آخر سبب کاهش سوخت و ساز می شود

از مواد ارگانیک استفاده کنید

اعضای بدن

محصولات غیر ارگانیک توسط افزودنی های مختلف تولید می شوند.حیوانات با آنتی بیوتیک و هورمون رشد می کنند و گیاهان نیز با بارور کننده های سنتزی معدنی و….این قضیه چندان جالب نیست.اما اکثر چیزهایی که ما میخوریم چگونه تولید می شوند.پس هوشمندانه مصرف کنیم.

سطح آهن بدن سطح آهن بدنتان را افزایش دهید

بدن انسان

کمبود آهن سبب کمبود اکسیژن عضلات می شود که سبب نقصان سلامتی میگردد.اگر در رژیم تان کمبود آهن دارید،گوشت بیشتری بخورید ماهی و سیب مصرف کنید.

استرستان را کم کنید

سوخت و ساز بدن

بیشتر مشکلات سوخت و ساز بدن در اثر عدم توانایی در حذف استرستان ایجاد میگردد.تیرویید ما سبب آهسته شدن متابولیسم میگردد و سبب افزایش وزن میگردد.

مراقب سلامتی خود باشید

رسانه دکتر سلامت خانواده

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید