۱۰ سیگنال از نقاط حساس بدن که باید جدی گرفته شود

نقاط حساس بدن
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.82K

نقاط حساس بدن و بدن انسان یکی از پیچیده ترین دستگاه هاست. همانند هر دستگاه مصنوعی، آنها به طور ثابت اطلاعات معیوب را در صندوق، ارگان های درونی و سیستم ها می فرستند. البته معمولا ما به چیزی را که بدن می گوید نادیده می گیریم، و این اشتباه بزرگی است. ما در رسانه دکتر سلامت تصمیم گرفتیم که ۱۰ سیگنال نگران کننده که از نقاط حساس بدن به ما فرستاده می شود را در اختیار شما بگذاریم که باید به صورت جدی به آن توجه داشت.

دایره های تیره کوچک زیر چشم

بدن

زمانی که خواب کافی نداشته باشید دایره های تیره کوچک زیر چشم می تواند پدیدار گردد. دکتر ها پیشنهاد می کنند که روزانه حداقل ۷-۸ ساعت بخوابید. البته آنها می توانند نتیجه ی چیز کاملا متفاوت دیگری مانند کم خونی (anemia) نیز باشند. این زمانی حاصل می شود که بدن سلول خون قرمز به اندازه کافی تولید نکند، که سبب تیره شدن پوست زیر چشم می گردد.

رنگ انگشتان تغییر می کند

بدن انسان

اگر متوجه شدید که رنگ انگشتانتان گاهی عوض می شود، باید بدانید که یک دلیل جدی برای آن وجود دارد. این نشانه این است که شما سندرم رنود (Reynaud’s Syndrome) دارید-شرایطی که در آن درجه دما کاهش پیدا کرده و سبب التهاب رگهای خون شده و منجر به تغییر رنگ در انگشتان می گردد.

تار دیدن

عکس بدن

اگر به کررات چشمانتان خسته می شود و متوجه شدید که گاهی اوقات نمی توانید افراد را تشخیص دهید و یا تابلو ها را از یک فاصله معمولی بخوانید، اتفاقی که به شما اتفاق افتاده این است که نزدیگ بینی یا آستیگماتیسم ظاهر شده است. باید به یک چشم پزشک مراجعه کنید.

لکه هایی در جلوی چشم

بدن زن

چشم یکی از نقاط حساس بدن می باشد. لکه ها اشکال گوناگونی دارند: ممکن است به شکل نقطه یا نوار باشند. انها می توانند یک دفعه ظاهر شوند و  بیشتر اوقات در چراغ روشن سفید حضور پیدا می کنند. اگر بیش از یک هفته است که آنها را می بینید، به چشم پزشک مراجعه کنید. ممکن است نشانه آب مروارید زود هنگام و یا مشکلات جدی دیگر در دید باشند.

موسیقی در معده

خارش بدن

صدایی که از معده خارج می گردد از نتیجه فرایندی است که در کار روده انجام می شود. اگر این صدا به ندرت ظاهر می گردد، جای نگرانی نیست. ولی اگر دیدید که معده مرتبا صدا تولید می کند و یا همراه با درد است، در آن وقت شما باید سریعا به دکتر مراجعه کنید.

پوست انداختن

بدن درد

پوست انداختن نشان دهنده این است که بدن شما کمبود ویتامین دارد. یک رژیم متعادل می تواند  پوست را به سرعت به شرایط عادی برگرداند. گر پوست انداختن با خارش همراه بود، پس باید بدون تأخیر به دکتر مراجعه کنید. این امکان وجود دارد که عفونت قارچی داشته باشید.

 از دست دادن بخشی از حس بویایی

بدن دختر

کاهش شدت حس بویایی با مسن شدن ایجاد می شود که نتیجه آسیب دیدن سیستم عصبی است. اما اگر شما نسبتا جوان هستید و کم کم متوجه می شوید که حس بویایی خود را از دست می دهید، باید سریعا به دکتر مراجعه کنید. ممکن است در نتیجه یک سرما خوردگی حاد یا عفونت ویروسی دیگری باشد.

کشیدگی پلک

جوش بدن

کشیدگی ممتد در پلک می تواند نشانه این باشد که پلک شما بیش از اندازه کار کرده است. برای غلبه یافتن به آن، باید با یک کتان لایه ای که به آب سرد آغشته شده چشمان خود را بشویید. اگر این کارساز نبود و کشیدگی همچنان ادامه داشت، باید به پزشک اعصاب مراجعه کنید. این امکان وجود دارد که این علامت یک مشکل اساسی در سیستم عصبی شما باشد.

صدای زنگ در گوش

نقاط حساس بدن

Tinnitus گوش یکی از نقاط حساس بدن است که ممکن است احساس زنگ و یا سر و صدا در گوش کنید. بسیاری از افراد سعی می کنند که توجهی به این احساس نکنند، بدانید که آن سلامتی افراد را تهدید نمی کند. اما زنگ پایدار احتمال زیادی دارد که بدلیل بیماری باشد. البته بیشترین دلیل صدای زنگ در گوش از سر و صدای ممتد در نوع خاصی از محیط کار است.

دررفتگی مفصل شانه

دمای بدن

بعضی از مفاصل شانه افراد سست ظاهر می شوند و یا می تواند در تعدادی از جهات غیر عادی حرکت کند. این نشان دهنده پایدار نبودن مفصل شانه است-شرایطی که در آن توپ استخوان شانه از حفره مفصل بیرون آمده است. دلیل آن می تواند این باشد که این اشخاص به طور مادر زادی رباط بسیار انعطاف پذیر دارند، و یا ممکن است دلیل آن از آسیب ورزشی باشد. بهرحال در هر دو مورد اینها شرایط خطرناکی است که می تواند موجب آسیب دیدگی و دررفتگی گردد.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید