۱۰ اشتباهی که به احترام و محبوبیت شما لطمه وارد می‌کند

احترام
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.46K

آیا تا به حال متوجه شده اید که افراد خوب اغلب به خوبی مورد احترام و محبوبیت نیستند؟ آنها به دیگران کمک می کنند، صبور هستند، لج نمی کنند، اما به دلایلی آنها دائما احساس ناراحتی و تنهایی می کنند. روانشناسان معتقدند دلیل این امر، اشتباه در رفتار چنین افرادی است. با کمک برخی از تصاویر، رسانه دکتر سلامت، استدلال هایی را به همراه تصاویر برای شما بیان کرده اند.

اشتباهاتی که به احترام و محبوبیت شما لطمه وارد می‌کند

فداکاری غیر ضروری

ادب و احترام

شما نیازهای خود را به خاطر صلح و ارامش سرکوب می کنید، اما همه به سادگی متوجه آن نمی شود. و هنگامی که مردم شما را اذیت می کنند، قبل از ارتکاب به گناه احساس ناراحتی می کنید. این رویکرد ناگزیر به این معنی است که مردم بارها و بارها شما را ناراحت کرده اند.

  • از گفتن به همه درباره چیزهایی که دوست ندارید نترسید. ممکن است هرچیزی که کمی برای شما مهم است برای مردم نباشد. از سوی دیگر، فداکاری غیر ضروری شما به هیچ وجه توسط هیچ کسی قابل مشاهده نخواهد بود.

کمبود عزت نفس

احترام به خود

نباید هنگامی که مردم به شما حمله می کنند را حس نکنید یا چشمانتان را روی این لحظات کوتاه ناراحت کننده ببندید. اما کسی که واقعا بی ادب است،طبیعتا عاشق شما نیست و به شما احترام نخواهد گذاشت. پس چرا آن را تحمل می کنید؟

  • اگر کسی به نحوی رفتار کند که نشان دهد آنها با شما بد حرف نمیزنند، به این معنی است که واقعا نمی زنند. به دنبال بهانه و عذر برای افراد گستاخ نباشید. به خودتان احترام بگذارید.

وابسته به تأیید دیگران بودن

احترام

افرادی که نیاز پاتولوژیک به تایید دیگران دارند، ناخودآگاه سیگنال هایی را نشان می دهند که مشکلی دارند. و افرادی که دیگران فکر می کنند آنها مشکل دارند، معمولا توسط همه طرد می شوند.

  • انتظار برای ستایش را متوقف کنید. لازم نیست بگویید که شما یک آدم خوب هستید تا واقعا باشید. از انتقاد نترسید. مردم در زمان های مختلف به خاطر هرکاری که به یک دلیل یا دلایل دیگر انجام داده اید ، شما را نقد می کنند. نظر شما در مورد خودتان همیشه بالاترین درجه اهمیت را دارد.

دنبال منشا مشکل فقط در خودتان باشید

احترام

شما به طور خودکار معتقد هستید که حق با مردم است، مگر زمانی که به خودتان مربوط باشد. شما مسئولیت آنچه که در اطراف افراد به شما رخ میدهد را بر روی خودتان می گذارید. هیچ کس برای این از شما تشکر نمی کند. اما از مزیت های شما استفاده کرده و حتی زندگی را برای شما سخت تر و برای دیگران در چنین شرایطی آسانتر خواهد کرد.

  • دنبال مقصر بودن ناسپاسی ست. به خود بیاموزید که نه عشق و نه ترحمی از دیگران نطلبید. بهتر است تلاش های خود را برای یافتن راه حلی برای مشکل متمرکز کنید.

فخر فروشی

احترام گذاشتن

بیان فضیلت های خود و ادای احترام مبنای یک رابطه با وابستگی زیاد است. تلاش برای متقاعد کردن کسانی که در اطراف شما هستند درباره اینکه شما خوب هستید، درنهایت تنها به طرد شدن ختم خواهد شد. حتی اگر شما واقعا خوب باشید.

  • شما می توانید ارزشمندی خود را تنها با اعتقاد به این که خود واقعیتان هستید، نشان دهید. وقتی ارزش خود را می دانید، لازم نیست که آن را به هرکسی ثابت کنید.

ترس از پذیرفته نشدن

احترام

شما نمیخواهید کسی را ناراحت کنید، حتی اگر به قیمت ناراحتی خودتان باشد. شما وانمود کنید که همه چیز خوب است تا دیگران نگران نباشند که شما راضی نیستند. و نتیجه این است که شما اغلب راضی نیستید.

  • از “نه” گفتن نترسید. حتی بهترین افراد جهان ممکن است اگر به آنها اجازه دهید سعی کنند از شما سواستفاده کنند فقط زمانی که میخواهید. به دیگران کمک کنید، واقعا کمک کنید.

نشنیدن صدای علایق خود

شما تبدیل به برآورده کننده ی نیازهای دیگران شده اید و دانستتن این که واقعا خودتان چه خواسته هایی دارید دشوار شده است. شما برای آنچه میخواهید انجام دهید تصمیم نمی گیرید، و به جای آن خواسته های دیگران را برای خود انتخاب میکنید. این امر به ناتوانی در تصمیم گیری و بی یاوری شباهت دارد و از تعریف درست مهربانی دور است.

  • یاد بگیرید که به خواسته های خود گوش دهید و از دیگران نترسید. احتمال هایی که شما از انها می ترسید در واقعیت هیچ اساسی ندارند و سازگاری همیشه شدنی است.

هیچ محدودیتی برای چیزی که درست است نگذارید

احترام گذاشتن

دیگران را می بخشید زیرا این کار آسان تر از دفاع از خودتان است. هنگامی که دیگران به شما بی احترامی می کنند، شما در ذهن خود بهانه ای برای آنها پیدا می کنید.

  • شما باید تشخیص دهید که چه چیزی شما را از رفتار درست باز میدارد. و سپس اجازه ندهید که دیگران از این مرزها در رابطه با شما عبور کنند. افرادی که به همه اجازه می دهند احترام نمی بینند.

ترس از تنهایی

احترام

شما روابط خود را به یک چیز مقدس تبدیل کرده و خود را قربانی می کنید. و حتی بیشتر ، شما از انجام این کار احساس راحتی می کنید. این ممکن است دلیل گردن کلفتی، خود شیفتگی و خودخواهی افراد در مقابل شما باشد: زیرا شما به خودتان اجازه می دهید که اینطور باشد.

  • شما لازم نیست که بین روابط و احساس عزت نفس خود یکی را انتخاب کنید. اگر مجبور به انتخاب آن هستید، این وسط چیزی اشتباه است. شجاع باشید و از تغییر نترسید. تنها بودن را در قالب آزاد بودن ببینید و نه به عنوان تنهایی، حتی شما برای مدت طولانی تنها نخواهید ماند.

اعتقاد داشته باشید که احترام باید به دست آورده شود

محبوبیت

شما این واقعیت را قبول نمی کنید که احترام نتیجه اعمال یا رفتار نیست. شما احساس راحتی نمی کنید اگر رابطه شما با افراد شبیه یک معادله باشد، زیرا شما واقعا متقاعد شده اید که احترام باید به دست آورده شود. شما احساس می کنید که یک فرد زمانی ارزش دارد که فقط چیزی بدست آورده باشد.

  • شما نیازی به “خرید” عشق یا احترام ندارید. یاد بگیرید که به سادگی عاشق باشید و بدون قید و شرط دوست داشته باشید، درست به آسانی نفس کشیدن.
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید