۱۰ ماده غذایی که به درمان کبد چرب کمک می کند

درمان کبد چرب
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 8.31K

درمان کبد چرب با ۱۰ ماده غذایی بسیار مهم که بدن را سم زدایی می کند . کبد هر مواد مضری که به داخل بدن ما وارد شود ، همگی را پردازش می کند. به همین دلیل مراقبت خوب از سلامت آن بسیار مهم است. رسانه دکتر سلامت یک لیست از محصولاتی که اگر به طور منظم مصرف شوند به پاکسازی کبد کمک می کند را جمع آوری کرده است.

سیر

کبد

چه دوست داشته باشید یا نه، سیر حاوی مقادیر زیادی مواد است که برای کبد شما و درمان کبد چرب خوب هستند.سیر غنی از سلنیوم است، که باعث افزایش اثرات آنتی اکسیدان شده و بدن را سم زدایی می کند.

  • سیر حاوی آرژنین هست که یک نوع اسید آمینه بوده و رگهای خونی را گشاد می کند و فشار خون را در کبد کاهش می دهد.
    علاوه بر این ها، حاوی ویتامین B6 است که یک عامل ضد التهابی است و ویتامین C ، که محافظ اصلی بدن در برابراکسیداسیون سلولی وآسیب است.

روغن زیتون

کبد چرب

روغن زیتون خالص و بکر به کبد کمک زیادی می کند البته اگر به در حد اعتدال مصرف شود. سیر پایه چربی را در بدن ایجاد می کند سموم را در بدن مصرف میکنند، در نتیجه بخشی از کار کبد روی خودش صورت میگیرد.

گیاهان و سبزیجات

درمان کبد

این ثابت شده است که سبزیجات دارای برگ سبز از کبد محافظت می کنند، و به خنثی سازی فلزات، مواد شیمیایی، آفت کش ها و هر نوع غذایی که می خورید و از محیط زیست مصرف میکنید کمک می کند. اسفناج، و کاسنی سبب افزایش جریان صفرا میشوند و بدن را از شر مواد زائد خلاص می کنند.

  • چغندر به طور طبیعی خون را تمیز می کند و به همین ترتیب سبب بهبود عملکرد کبد می شود و به مواد مغذی کمک می کند.
  • کلم بروکلی، گل کلم، و بروکسل، به کبد تولید آنزیم های نابود کننده سموم کمک می کنند.

چای سبز

کبد چیست

چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان، یعنی متعلق به گروه آلی فلاونوئید است. دانشمندان می گویند به همین دلیل است که چای سبز به محافظت بدن دربرابر انواع مختلف سرطان ها کمک می کند.

گریپ فروت

چربی کبد

گریپ فروت شامل نه تنها مقدار زیادی ویتامین  C است بلکه حاوی گلوتاتیون است که توسط کبد ترشح می شود. این ماده در کشت و ترمیم بافت ها، و تولید پروتئین ها و مواد شیمیایی و بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کند. گریپ فروت شامل بیش از ۷۰ میلی گرم گلوتاتیون است، که به تولید آنزیم سم زدا کمک می کند.

گردو

بیماری کبد

مانند سیر، گردو نیز حاوی آرژنین و همچنین گلوتاتیون و اسیدهای چرب امگا ۳ است که سم زدایی از کبد را پشتیبانی کند.

  • گردو همچنین سرشار از آنتی اکسیدان و چربی های اشباع نشده و سالم است که باعث جلوگیری از تجمع  از چربی در کبد می شود. این چربی های سالم برای ایجاد غشای سلولی قوی در اطراف سلول های کبد لازم هستند.

سیب ها

سرطان کبد

سیب سرشار از پکتین است که برای تصفیه بدن و حذف سموم از دستگاه گوارش لازم است است و به نوبه خود، سبب کاهش بار بر روی کبد می شود و برای درمان کبد چرب بسیار عالی می باشد.

زردچوبه

درد کبد

ماده فعال اصلی زردچوبه کورکومین است، که یک آنتی اکسیدان قوی و عامل ضد التهابی است. این ماده به حفاظت از مجاری صفراوی، افزایش سرعت جریان صفرا وپاکسازی  کبد کمک می کند. کورکومین همچنین باعث جوان سازی سلول های کبدی، و از تبدیل الکل و سموم به ترکیبات مضر جلوگیری می کند. با اضافه کردن کمی زردچوبه به غذاهای خود نه تنها آن را خوشمزه تر می کند بلکه دارای خواص درمانی زیادی است و برای درمان کبد چرب خیلی مفید است.

لیمو

پاکسازی کبد

لیمو و لیموترش حاوی مقدار زیادی ویتامین C است، که به نوبه خود مواد سمی را به ترکیبات محلول در آب تبدیل می کند که می تواند به راحتی از بدن خارج شود. استفاده از لیموی تازه کارکرد کبد را تحریک می کند.

آوکادو

آنزیم کبد

آووکادو یک ابر غذا است که مربوط به کبد است. این میوه شامل گلوتاتیون همراه با ویتامین C و E است، که به عنوان آنتی اکسیدان سبب خنثی کردن رادیکال های آزاد و محافظت ازآسیب سلول های کبدی میشود.
ویتامین E و K موجود در این میوه حاوی مواد ضد التهابی است که از کبد در برابر مواد مضر حفاظت می کند. چربی های سالم در آوکادو همچنین می توانید سطح کلسترول را تنظیم کند.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید